Czy Sakiewicz przeprosi marszałka Grodzkiego? Zdecyduje sąd

Czy Sakiewicz przeprosi marszałka Grodzkiego? Zdecyduje sąd

Tomasz Sakiewicz w ub.r. określił Tomasza Grodzkiego „zwykłym łapówkarzem”. Wypowiedź padła na antenie prawicowej i prorządowej Telewizji Republika. Kontrowersyjne słowa zostały wypowiedziane w trakcie nagonki na marszałka Senatu, który był oskarżany przez prawicę o rzekome branie łapówek.

 

Wczoraj przed Sądem Rejonowym Warszawa-Wola odbyło się posiedzenie pojednawcze ws. słów wypowiedzianych przez Sakiewicza pod adresem oponenta. Posiedzenie zorganizowano po tym, gdy Grodzki skierował przeciwko prawicowemu dziennikarzowi prywatny akt oskarżenia z art. 212 kk (mówi on o zniesławieniu).

Do ugody – jak podała „Gazeta Wyborcza” – jednakże nie doszło, co sprawiło, że sprawa słów Sakiewicza zostanie teraz rozpatrzona przez sąd.

Proces ws. zniesławienia rozpocznie się przed sądem w dniu 13 maja br.

Prokuratura Regionalna w Szczecinie od końca 2019 r. prowadzi śledztwo ws. rzekomego brania łapówek przez Grodzkiego w czasie, gdy pracował on jako lekarz.

 

„I choć przesłuchano aż 180 świadków, przeważająca większość nie była świadkami korupcji. Prokurator Marcin Lorenc, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, mówił o ‘14 zdarzeniach, które można rozpatrywać pod kątem wypełnienia znamion przestępstw o charakterze korupcyjnym’ (chodzi o rzekome wręczenie pieniędzy różnym lekarzom). Większość z tych opowieści dotyczy zdarzeń sprzed dwudziestu i więcej lat, a przestępstwa korupcyjne przedawniają się po 15 latach. Tylko w pięciu przypadkach podane przez świadków sytuacje wydarzyły się w ostatnich 15 latach, więc mogą skutkować odpowiedzialnością karną” – pisze „GW”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tomasz Grodzki sprawuje funkcję marszałka Senatu RP z ramienia KO.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl                                                                                                                    

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
smętek
smętek
3 marca 2021 19:56

Jestem dobrej myśli, że sprawę będzie rozpoznawał niezależny sędzia a nie wazeliniarz zera.

Shaq
Shaq
4 marca 2021 06:48

Szczerze mówiąc nie przypominam sobie, żeby jakikolwiek pisior kiedykolwiek przeprosił za jakieś swoje świństwo, nawet gdy zobowiązywał go do tego wyrok sądowy. O ile pamiętam, szambiarskie moralne standardy wyznaczył tu parę lat temu Riczard Czarnecki, lżąć Róże Thun i nie uznając wyroku sądu.

antyuzurpator
antyuzurpator
4 marca 2021 10:13
Reply to  Shaq

Skuteczniejszy byłby wyrok zobowiązujący do przeprosin w wyznaczonym terminie plus odsiadka w zawieszeniu, odwieszana po upłynięciu terminu przeproszenia.

Czytelnik
Czytelnik
4 marca 2021 10:46

Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to,że ci rzekomi świadkowie tych łapówek kiedy dowiedzieli się,że za składanie fałszywych zeznań lub za powiadomienie o przestępstwie, którego nie było grozi odpowiedzialność karna zaczęli mieszać ,że może to nie był Grodzki albo to nie była łapówka tylko bombonierka. Wyborcy PiSu łykną każda bzdurę podaną przez TVPiS.