„Czy Sasin i Morawiecki zwrócili już pieniądze wydane na drukowanie kart wyborczych bez podstawy prawnej?”

„Pakiety Sasina” warte miliony złotych zostaną zniszczone

„Czy pan Sasin i Morawiecki zwrócili już pieniądze wydane na drukowanie kart wyborczych bez podstawy prawnej? Nawet jeśli nie, to przyjdzie czas, że je zwrócą” – zauważył na Twitterze Roman Giertych.

 

To przecież jedna z konsekwencji wczorajszego oświadczenia Jarosława Kaczyńskiego i Jarosława Kaczyńskiego, o czym pisaliśmy w artykule „Nie będzie wyborów 10 maja!”.

A tych pakietów wyborczych mogło być nawet więcej niż liczba wyborców. Wg nieoficjalnych doniesień tvn24.pl Poczta Polska miała domagać się wydrukowania 3 milionów kart wyborczych więcej, niż jest wyborców. Tych jest 29 milionów 800 tysięcy, a kart miało zostać wydrukowanych 33 miliony.

 

„Teraz do gry powinien wejść Marian Banaś z kontrolą wydatków na wybory, które się nie odbędą”; – „Czekamy na przedstawienie faktur jak za wieńce kupione przez Jarosława Kaczyńskiego”;

– „Te karty się da przerobić. Można ponumerować, pieczątkę PKW przybić, nawet jakieś nazwisko dopisać. Sasin by miał zajęcie na 2 miesiące” – komentowali internauci.

 

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Polka gorszego sortuHerodAntypisShaq Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Shaq
Shaq

No tak, przecież Sasin jest najwyższą możliwą do zarejestrowania instancją, która wydała akty prawne zmierzające do wydania publicznych pieniędzy na karty do głosowania (choć oczywiście będzie się przed sądem tłumaczył, że wykonywał polecenia polityczne nieodpowiadającego za nic Jarosława K.). Należy dokładnie policzyć, ile na ten druk zmarnowano publicznych pieniędzy, Oczywiście prawo nie przewiduje osobistej odpowiedzialności finansowej ( a szkoda ), ale Sasin powinien ponieść surową karę za zmarnowanie publicznych środków. Skoro biznesmena za kilkumilionowy przewał z vatem można posłać do więzienia, to Sasina za zmarnowanie prawdopodobnie znacznie większej kwoty chyba też da się skazać na więzienie?

HerodAntypis
HerodAntypis

Spokojnie panie Romanie. Oddadzą wszystko co do banknotu, nawet z nawiązką za te dodatkowe trzy miliony. Ich koleg glapa już drukuje. Drukowanie to ich nowy konik+ . Leczą w ten sposób kompleks beaty, co to drukować nie chciała. Ta płaczka wzorowała się natomiast na Wandzie, co to Niemca nie chciała, a jak wiadomo Gutenberg był z opcji niemieckiej.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

A czy ktokolwiek wie, ile to właściwie kosztowało? To kolejna forsa szczodrze wywalona w błoto. Przecież wiadomo było, że tak to się skończy.