Czy „strefy wolne od LGBT” w Polsce nie dostaną wsparcia z Unii Europejskiej?

W Warszawie powstaje hostel interwencyjny dla osób LGBT+

Eurodeputowani nie chcą, by samorządy, które wprowadziły „strefy wolne od LGBT” otrzymały dotacje finansowe w ramach budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-2027. Posłowie europejscy chcą, aby przyznawanie wsparcia, było uzależnione od przestrzegania praworządności przez władze poszczególnych państw.

 

Wyraz takich poglądów został zawarty w opinii Komisji do spraw Równości UE. „Wzywamy Komisję Europejską do zawieszenia finansowania funduszy strukturalnych w regionach, w których byłyby one wykorzystywane na działania przeciw LGBTI+, co narusza wartości Unii Europejskiej” – zapisano w dokumencie.

Autorką opinii jest europosłanka Evelyn Regner z Socjaldemokratycznej Partii Austrii. Nie tylko ona nie chce, żeby UE wspierała homofobiczne i ksenofobiczne samorządy. Jeszcze w czerwcu br. Komisarz ds. Praworządności, Vera Jourova, powiedziała, że UE „nie może finansować projektów w miastach, które łamią podstawowe wartości”.

 

Pochodząca z Czech Jourova reprezentuje liberalno-prawicową partię ANO 2011. Prawica w innych krajach nie jest najwidoczniej skażona fundamentalizmem.

W przyszłym tygodniu ma ukazać się unijny raport na temat praworządności w Polsce – według informatorów RMF FM mają znaleźć się w nim sugestie, aby tzw. „strefy wolne od LGBT” nie otrzymały wsparcia Unii Europejskiej.

 

/nt/

Źródło: interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments