Czy szczepienia będą obowiązkowe?

Czy szczepienia będą obowiązkowe?

Minister Adam Niedzielski gościł w piątek w programie TVN „Sprawdzam”. Zapytany o obowiązek szczepień przeciwko covid-19 najpierw zaprzeczył, potem odparł, że „takiego planu na razie nie ma”.

 

Musimy przejść przez rejestrację kolejnych roczników, zresztą ona w najbliższym czasie będzie już finiszowała. Potem trzeba ten proces szczepień przeprowadzić, więc tutaj jest dużo roboty na najbliższy miesiąc, dwa”. – tłumaczył. W swojej wypowiedzi zostawił jednak pewną furtkę, która dopuszcza, że kiedyś szczepienia mogą być obowiązkowe.

Minister przyznał, że nie wiadomo, jak działają szczepionki na nowe mutacje covida, ale zauważył, że „przykład Wielkiej Brytanii wskazuje, że ochrona jest”. Niestety, przypadków nowych mutacji mamy coraz więcej. Są 22 przypadki południowoafrykańskiej wersji wirusa, indyjskiej – już nawet 20.

 

Minister chwalił się także, że akcja szczepień ostro przyśpiesza. Z porannych danych resortu zdrowia wynika, że mamy już 3 451 651 osób w pełni zaszczepionych.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

/td/

Źródło: naTemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
Paweł
9 maja 2021 09:06

Oby jak najszybciej!

Rozbawiony
Rozbawiony
9 maja 2021 15:34

Nigdy nie będą obowiązkowe z tych samych powodów, dla których rząd nie wprowadził stanu nadzwyczajnego w związku z covidem – z powodów finansowych. I ten „syntezator mowy”, Niedzielski doskonale o tym wie. Obowiązek szczepień, to obowiązek odszkodowań za NOP-y, także dla rodzin zmarłych, czego ustawa (która ciągle nie jest uchwalona) tego nie przewiduje. To perspektywa lawiny pozwów, a znaczna część sędziów, delikatnie mówiąc, nie jest rządzącym przychylna 🙂 Poza tym, choć szczepionki, są dopuszczone, nadal trwają badania kliniczne, a Konstytucja zabrania zmuszania obywateli do brania udziału w badaniach medycznych bez ich zgody ( Art.39 ).

Chermes
Chermes
10 maja 2021 00:02

Ja bym nie kazał robić szczepień pod przymusem.
Po prostu, jeśli ktoś nie chce się zaszczepić, mimo dania mu takiej możliwości, powinien dostać do podpisu oświadczenie, że w przypadku zachorowania na COVID-19 za leczenie płacić będzie on z własnej kieszeni bo państwowe ubezpieczenie pokrywa jedynie koszt szczepionki.
Poza tym, rząd powinien ogłosić, że do samolotów, pociągów i innych środków komunikacji będą wpuszczani jedynie ludzie mogący wylegitymować się „paszportem covidowym”. Podobnie na imprezy sportowe, do państwowych urzędów, restauracji, kin i teatrów ludzie nie zaszczepieni wpuszczani nie będą.
A wszystkop to, z uwagi na możliwość zarażenia przez nich innych nie zaszczepionych,
Takie są wymogi sanitarne w czasie pandemii i koniec dyskusji.
A jeśli ktoś się do obostrzeń nie zastosuje, ukarany zostanie mandatem w wysokości do 10 000 PLN.
To powinno przekonać „ciemny lud” do przyjęcia szczepionki „dobrowolnie”. 🙂