Czy szef NIK Marian Banaś złożył rezygnację?

Awantura w Sejmie. Poseł Szczerba oskarża min. Szumowskiego a marszałek Witek wyłącza mu mikrofon.

Takie pytanie z mównicy sejmowej postawił marszałek Sejmu Elżbiecie Witek poseł PO Sławomir Nitras. – „Obawiamy się, że jeżeli ta dymisja miała miejsce, zostanie podjęta próba wyboru nowego szefa NIK przez Sejm i Senat w starym składzie. To byłoby skandaliczne złamanie prawa, parlament nie ma prawa po nowych wyborach podejmować tak ważnych decyzji” – powiedział Nitras.

 

„Żadne pismo o rezygnacji pana Mariana Banasia do mnie nie wpłynęło. Nie wiem, skąd się to wzięło, bo przed chwileczką jeden z dziennikarzy mi wysłał SMS-a, więc chciałabym to zdementować. Nic mi na ten temat nie wiadomo” – odpowiedziała Witek. Możemy tylko dodać, że dzisiaj nic jej na ten temat nie wiadomo…

Witek – tuż po zadaniu pytania przez posła Nitrasa – zarządziła przerwę w obradach Sejmu… do środy. Co do porządku obrad marszałek Sejmu stwierdziła, że dzisiaj się on nie zmienił. Już niecierpliwie czekamy, jak to będzie wyglądało jutro…

 

Marian Banaś, głosami posłów PiS, został wybrany szefem NIK 30 sierpnia. Reporterzy „Superwizjera” TVN ujawnili spore nieścisłości dotyczące jego oświadczenia majątkowego. W związku z tym udał się na bezpłatny urlop.

Należąca do Banasia kamienica w Krakowie była wynajmowana poniżej ceny rynkowej, a w budynku działał hotel z pokojami „na godziny” prowadzony przez osoby związane z krakowskim półświatkiem. W reportażu przedstawiono m.in. jednego z prowadzących hotel, który w obecności dziennikarza dzwoni „do Banasia” i pyta go, jak ma zareagować na obecność dziennikarza.

bt

Źródło: TVN 24

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Bartpisoffsmętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek
smętek

„Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobisz” a Banaś otrzymał polecenia zachowania milczenia. Prezes zastanawia się jak to rozegrać.

pisoff
pisoff

Zasada opisana przez Orwell’a w”Folwarku zwierzęcym”: ….wszystkie zwierzęta są równe, ale świnie są r9wniejsze” (cytat z pamięci)

Bart
Bart

Ta pani jest tak znana z prawdomówności, że należy zawsze przyjmować odwrotną wersję tego, co mówi.