Czy to już konkretny termin luzowania obostrzeń w kwestii noszenia maseczek?

Czy szczepienia będą obowiązkowe?

Od 10 października 2020r  jesteśmy poddani obowiązkowi zakrywania nosa i usta bez rozróżnienia czy przebywamy na otwartej przestrzeni czy w pomieszczeniach zamkniętych. Z tego nakazu są zwolnione dzieci do lat a także osoby znajdujące się w lasach i w parkach – czytamy na wp.pl

 

W środę po wypowiedziach premiera Morawieckiego i ministra Niedzielskiego możemy spodziewać się, że ten zakaz przestanie niebawem obowiązywać, przynajmniej w odniesieniu do osób przebywających na świeżym powietrzu.

„Od 15 maja znosimy obowiązek maseczek na świeżym powietrzu, o ile jest oczywiście zapewniony zostanie 1,5-metrowy dystans” – oznajmił szef MZ podczas konferencji prasowej. W dalszym ciągu jednak będziemy zobligowani do stosowania maseczek w pomieszczeniach zamkniętych.

 

Jednak jeszcze tydzień temu szef resortu zdrowia twierdził, zapytany o tę samą kwestię: „(…) Na dziś jest to dla mnie ryzyko nieakceptowalne”. Tłumaczył wówczas zajęcie takiego stanowiska, że „głównym kryterium” branym pod uwagę przy zdejmowaniu kolejnych obostrzeń jest „częstotliwość zakażeń”.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Nasza pandemiczna rzeczywistość pokazała i to nie jeden raz, że pewne decyzje są podejmowane w danej chwili bo akurat potrzebne są zyski polityczne. Nie wiem jak Wy ale ja jeszcze przez długi czas będę nosił swoje maseczki.

/as/

Źródło: wp.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
28 kwietnia 2021 13:23

Ale czy budżet się nie zawali gdy pały przestaną wypisywać mandaty?