Czy to kogoś jeszcze dziwi? Dziennikarka Polskiego Radia poparła kandydata PiS?

Czy to kogoś jeszcze dziwi? Dziennikarka Polskiego Radia poparła kandydata PiS?

Jeśli ktoś nie wie, jak działają media publiczne i czy wypada dziennikarce wspierać polityka PiSu odpowiem słowami szefa Rady Mediów Narodowych, Krzysztofa Czabańskiego, wypowiedzianymi niedawno na antenie radiowej Jedynki: „My się kierujemy dobrem całego społeczeństwa w tym sensie, że społeczeństwo musi mieć media, które nie są zależne od jednej grupy politycznej” – oznajmił Krzysztof Czabański.

No i jak oznajmił, że nie są zależne, to znaczy, że nie są.  Chociaż trzeba przyznać, że niedowiarkowie zawsze się czegoś czepną.

O co chodzi? Jak wiadomo zaczęła się kampania wyborcza. No i poseł Zbigniew Gryglas, polityk Zjednoczonej Prawicy, pochwalił się w mediach społecznościowych zdjęciem z dziennikarką Polskiego Radia. Fotka miała ewidentnie kampanijny wydźwięk. Wprawdzie szybko zniknęła z profilu posła Gryglasa, ale wiadomo, że była.

„Z Pauliną Olak z Polskiego Radia 24 i ‚Gryglasem 126p'” – napisał na swoim Twitterze Zbigniew Gryglas. Jak wiadomo poseł startuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego z warszawskiej listy Zjednoczonej Prawicy, a więc żeby nie było wątpliwości opatrzył post wyborczymi hasztagami.

Czy coś jest nie tak? Zacytuję jeszcze jedno „oznajmienie” Czabańskiego: „dziś media publiczne spełniają swoją rolę. (…) Wypełniają to, czego obywatele powinni od nich oczekiwać”.

Świat pełen jest takich oznajmień.

/md/

Źródło: naTemat

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
MirandaZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Resztę, która tego nie oczekuje, Bierecki wyeliminuje.

Miranda
Miranda

nie oglądam, nie oczekuję . Jestem wolną obywatelką.