Czy Tomasz Piątek wbije gwóźdź do trumny kariery politycznej Macierewicza

Koniec Macierewicza, czy tylko znów „zabawa w chowanego”?

Komentatorzy są zdania, że tym razem polityk się już nie podniesie.  Autor książki „Macierewicz i jego tajemnice”, po kilkumiesięcznym śledztwie w archiwach Instytutu Pamięci Narodowej zakończył pracę nad następną książką zatytułowaną „Macierewicz. Jak to się stało”.

„Z dokumentów tych wynika – a jeden z nich stwierdza to wprost! – że Antoni Macierewicz znajdował się pod swoistą ochroną Biura Studiów SB. Była to jednostka, która specjalizowała się w perfidnej dywersji wobec ruchów opozycyjnych. Tworzyła coś na kształt pseudoopozycji, która miała przyciągać przeciwników władzy i zwodzić ich na manowce, pchać w ugodowe lub przesadnie radykalne kierunki, niebędące w stanie zagrozić władzy” – powiedział Piątek w rozmowie z wp.pl.

Antoni Macierewicz karierę polityczną rozpoczął jeszcze w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, gdzie był działaczem opozycji demokratycznej. Jest jedną z najgłośniejszych i najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiej sceny politycznej.

„Już widzę oznaki ogromnego zainteresowania nową książką. Znaczy to, że Antoni Macierewicz nadal jest przedmiotem ciekawości Polaków, a także ich obaw. Pamiętajmy, że choć teraz Macierewicz jest w odstawce, to może wrócić. Miał robić audyt w MON, później mówiło się o posadzie w Najwyższej Izbie Kontroli, ale wywołało to przerażenie w PiS. Koledzy partyjni bali się, że Antoni Macierewicz dostanie do ręki nowe dokumenty, za pomocą których będzie mógł wywierać presję na politycznych przeciwników” – komentuje Piątek.

/j/

Źródło: Pikio

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
bartZwinkaRafałsmętekZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Grześ
Grześ

nie podniecajcie się ,,to,, da się wytłumaczyć, zrobią to z pełną premedytacją i znanym im ,,urokiem,, a lud kupi. tak więc spoko.

qwas
qwas

Ciekawe czy Korwin także działał na szkodę obrzydzenia prawdziwymi ideami konserwatyzmu liberalnego?

Zbyszek
Zbyszek

Nic się nie stanie. Spłynie po nim jak po kaczce. Problem nie w Maciarewiczu ale w tym nieszczęsnym,, suwerenie,,.

smętek
smętek

Gratuluję Tomkowi nagrody. Mam nadzieję, że będzie szedł za ciosem. Powodzenia.

Rafał
Rafał

No to czekam na tę książkę. Może będzie ciekawsza od tej pierwszej? Ciekawe, co tam jeszcze za uszami ma Antoni Smoleński.

Zwinka
Zwinka

Oprócz gwoździ do trumny potrzebny jest osinowy kołek. To jedyny sposób na wampiry.

bart
bart

O Macierewiczu opozycjoniści ponoć żartowali, że można było wg niego zegarki nastawiać – z opozycyjnych spotkać wychodził zawsze 5 minut przed nalotem ubeków.