Czy uda się wybrać prezesa IPN przed wakacjami? Senator Pęk aż się trzęsie ze złości

Czy uda się wybrać prezesa IPN przed wakacjami? Senator Pęk aż się trzęsie ze złości

Ależ gorąco było wczoraj na spotkaniu Senatu.

Jednym z punktów obrad miało być głosowanie w sprawie kandydatury Karola Nawrockiego na prezesa IPN. Taką ponoć umowę zawarto na Konwencie Senatorów, a tymczasem… o godzinie 20.00 ogłoszono przerwę w obradach i głosowanie przełożono na dzisiaj.

A wszystko już było tak pięknie ustalone. Szybkie poparcie Nawrockiego przez senatorów i błyskawiczne przyjęcie przez Sejm przysięgi od nowego szefa IPN.

Swego oburzenia nie krył senator PiS, Marek Pęk,: – „z oburzeniem i przykrością stwierdzam, że pan marszałek Grodzki po raz kolejny kłamie i nie dotrzymuje publicznie złożonych obietnic. To jest po prostu skandaliczne, jak państwo bez przerwy, nas, największy klub parlamentarny, za każdym razem oszukujecie”.

Pan senator rzucił na koniec: – „wcześniej senatem zarządzał Budka, teraz senatem zarządza Tusk. To jest po prostu skandal” i ostentacyjnie wyszedł z sali obrad.

Senator KO Marcin Bosacki spokojnie tłumaczy, że „nie było żadnej obietnicy uprawniającej do ciskania długopisami w pulpity, tylko była obietnica, że dzisiaj zaczniemy to robić”, a marszałek Senatu, Tomasz Grodzki dodaje: – „Była umowa, że o 18 zacznie się ten punkt. Ale Senat rządzi się trochę innymi regułami niż Sejm i to nie jest moja wina, że na proste pytania pan kandydat odpowiadał po 20 minut. Głosowanie odbędzie się natychmiast po skończeniu sesji pytań i dyskusji. Tyle że nie będzie to dziś, bo powstała potrzeba zwołania klubu KO”.

Dzisiaj odbędzie się ostatnie posiedzenie Sejmu. Kolejne 11 sierpnia, a potem dopiero we wrześniu posłowie wracają do pracy po wakacjach.

Tak więc czas nieco goni, bo co już załatwione, to załatwione i można spokojnie się urlopować. Stąd to oburzenie Pęka i naciskanie, by szybko wybrać Nawrockiego, zaprzysiąc go i mieć piękny, wakacyjny luz.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Tamara Olszewska

Źródło: radiozet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
23 lipca 2021 10:47

Gadulstwo i słowotok pisiorów są już przysłowiowe. Teraz się okazało, że czasami wodolejstwem można sobie strzelić w stopę. A temu fiutowi za zniszczenie muzeum II wojny światowej należy się potężny kop w dupę, a nie jakieś stanowisko.