Czy w końcu Polska zapłaci za łamanie praworządności?

Jak wyjść z Unii nie wychodząc z Unii

Wczoraj odbyło się w Brukseli spotkanie unijnych ministrów ds. europejskich. Jednym z głównych tematów była praworządność w Polsce i na Węgrzech.

Jak podaje nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa, KE skupiła się głównie na sytuacji w polskim sądownictwie, zwłaszcza ustawie, która ma dyscyplinować sędziów i zapowiedzianej przez Ziobro dalszej reformie wymiaru sprawiedliwości.

Po zakończonym spotkaniu niemiecki minister ds. europejskich, Michael Roth, poinformował dziennikarzy, że „Dziś, na podstawie obszernych raportów Komisji Europejskiej na temat sytuacji na Węgrzech i w Polsce, ustaliliśmy, że nie ma warunków do zakończenia procedury na podstawie art. 7 i że będzie ona kontynuowana”.

Niewygodne to słowa dla polskiego rządu, zwłaszcza, że trwają prace nad pakietem budżetowym, którego elementem jest uzależnienie wypłat dla poszczególnych państw członkowskich właśnie od stanu praworządności.

Wydaje się pewnym, że najważniejszym zadaniem niemieckiej prezydencji w Radzie UE jest właśnie wypracowanie takiej zasady, która pozwoli na zawieszenie wypłat dla krajów łamiących zasady prawa.

Te słowa niemieckiego ministra wywołały olbrzymie oburzenie wśród tych, którzy pochwalają „reformę” pana Ziobry.

Jak piszą, „Tia, a świstak siedzi i zawija sreberka. Jeżeli opór jest tak wielki to w takim razie w kolejnych wyborach zagłosuję na pis, tylko po to żeby z tego pożal się boże sądownictwa , nie został kamień na kamieniu. Przez 30 lat sędziowie nie kiwnęli palcem żeby poprawić cokolwiek w działaniu sądów. Teraz kiedy ktoś z zewnątrz ich ruszył są wstanie podpalić pół Europy byle tylko nikt nie dobrał im się do tyłków. Niezależność sędziowska? no proszę! żeby być niezależnym najpierw trzeba mieć kręgosłup moralny, którym prawnikom łamie się już na aplikacji. Wyścig szczurów i lizusostwo w korpo to nic w porównaniu z tym jak młody prawnik musi się zeszmacić żeby zrobić aplikację. Później tę aplikację musi odpracować u swojego „dobrodzieja” i być mu bezwzględnie lojalnym. To wasalstwo a nie niezależność”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments