Czy w Zjednoczonej Prawicy nadszedł czas walki o stołki?

Czy w Zjednoczonej Prawicy nadszedł czas walki o stołki?

Po wakacjach PiS planuje rekonstrukcję rządu, ale wydaje się, że nie będzie to takie proste. Krąży plotka, że koalicjanci pana prezesa stracą po jednym resorcie. Puścił ją w świat marszałek Terlecki.

W Polsacie News poproszono Jarosława Gowina o komentarz. Szef Porozumienia wydaje się nieco zdziwiony, bo przecież „nie ma żadnych tego typu uzgodnień. Nie ma zgody Prezydium Porozumienia. Ja przyjechałem tu z prezydium, gdzie udzielono mnie i innym negocjującym nową umowę (koalicyjną – red.) wyraźnych instrukcji. Te instrukcje nie przewidują możliwości zmniejszenia liczby resortów, które są w pieczy Porozumienia. Wiem, że analogiczne stanowisko zajmuje Solidarna Polska”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Słowa pana Terleckiego, Gowin traktuje jak wyrażenie prywatnej opinii, do której marszałek ma oczywiście prawo, jednak teraz najważniejsza jest dyskusja o opracowaniu planu działania na najbliższe trzy lata. Wiadomo, że przewiduje się zmniejszenie liczby resortów, ale obóz rządzący na pewno „nie pokłóci się o stołki”.

https://twitter.com/patrykmichalski/status/1286348471180689414

Tyle pan Gowin, a co na te nowinki internauci? Piszą bez ogródek, „do nich nadal nie dociera, że kaczor ich wydyma, jeśli tylko będzie miał ku temu najmniejszą okazję. Tak jak suweren są niewyuczalni” czy też „Gowin jak zwykle, poszczeka, poszczeka a później podkuli ogon i zacznie się łasić do swojego Prezes Pana”.

https://twitter.com/oziunia_agnes/status/1285271174071582720

Nie ukrywam, że i sama jestem przekonana, iż walka o miejsce przy korycie w ramach Zjednoczonej prawicy, będzie ostra. Gowina wielu chce ukarać za nieudane wybory 10 maja, a z kolei pan Ziobro już niejeden raz ujawnił, że jego ambicje polityczne sięgają bardzo daleko. Kto tu okaże się górą, czas pokaże.

Tamara Olszewska

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
AndrzejJantarsmętekZbyszekZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

„Prawdopodobna koalicja z PSL pozwoli PiS odzyskać Senat i sejmiki wojewódzkie”.

A gdy dołączy jeszcze Konfederacja, a na pewno dołączy, jeśli PSL się zgodzi, to PiS uzyska większość konstytucyjną i zmieni sobie konstytucję. I mamy wtedy państwo wyznaniowe, na którym tak zależy kościołowi, jednopartyjne i na dziesiątki lat. Nie wygrzebiemy się z tego gówna przez wieki. Kaczyński wreszcie uzyska to, co chce: zapamięta go historia, jak z państwa demokratycznego powoli zmieniał państwo w kopię Polski Ludowej, jaka była pod rządami Stalina. Tylko, że teraz Polska będzie lennem Watykanu, a ten nie przepadnie po kilku dziesiątkach lat.

Zwinka
Zwinka

PSL od zawsze jest partią obrotową. Jeszcze tylko z PiS nie było w koalicji. Poprzednie związki (SLD, PO) zawsze rozwalało od wewnątrz, ale z PiS to akurat przystawki zawsze źle kończą. Bo PiS to ludożercy. I z wyglądu i z obyczajów i z apetytów.

Jantar
Jantar

Nazwijmy rzecz po imieniu. Od dawna panuje opinia, szeroko znana internautom i rozpowszechniana w mediach społecznościowych, że „PSL to polityczna prostytutka” (nazywając to łagodnie, bo w necie chodzi określenie bardziej dosadne, znane wszystkim z codzienności).

Zwinka
Zwinka

A co mnie to obchodzi. Niech sobie wzajemnie grdyki poprzegryzają. Polska i tak już jest w bagnie i nie widać sposobu na wydostanie się na powierzchnię.

smętek
smętek

Ma Pani rację. Trzeba się udać na emigrację wewnętrzną i zostać biernym obserwatorem.

Jantar
Jantar

Kaczyński nie pozwoli nam być biernymi obserwatorami. Albo zostaniemy zmuszeni do popierania jedynie słusznej partii, albo zostaniemy zdegradowani do niewolników służących „ludzkim panom” i klerowi za pamiętną „miskę ryżu”. I tak, jak mówił Morawiecki, jeszcze będziemy się cieszyć, że żyjemy i tę miskę ryżu dostaniemy.

Zbyszek
Zbyszek

Tylko Wielki Konstruktor Kaczor wie jak na koniec będzie wyglądała ta Konstrukcja.

Zwinka
Zwinka

Dwie wieże.

Andrzej
Andrzej

Jak zatrudni do ich budowy takich partaczy jak są w rządzie, to nie wyjdą poza fundamenty.
Przy ich „profesjonalnym” podejściu w końcu BHP-owiec się wku*wi i wyj*bie wszystkich z budowy.