Czy wiceszef MON Bartosz Kownacki skłamał?

Kownacki uniknie kary za zniesławianie

Wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki, odpowiadając na interpelację poselską, z detalami poinformował, kto i ile lata wojskowymi samolotami CASA. Gdy media informację tę upubliczniły, resort obrony zażądał sprostowania, przecząc wcześniejszym informacjom Kownackiego.

W artykule „Dla szefa MON CASA jak taxi” dziennikarze „Faktu” napisali, że wojskowy samolot latał 112 razy, by przetransportować szefa MON w różne miejsca. Korzystali z niego też inni ministrowie, np. Jan Szyszko. Autorzy opublikowanych tekstów oparli się przy tym nie na tajnych danych przekazanych przez tajemnicze „źródło”, tylko na oficjalnym dokumencie podpisanym przez Bartosza Kownackiego, wiceministra obrony. Opisał on dokładnie wszystkie loty ministrów samolotami CASA od początku kadencji Sejmu. Dziennikarze natomiast podliczyli konkretne dane z tabelki ministra, które wciąż można znaleźć na stronach Sejmu. Nie biorąc tego pod uwagę, biuro prasowe MON zarzuca im kłamstwo i komunikuje: „Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz od października 2015 do czerwca 2017 r. korzystał z transportu samolotem CASA łącznie 58 razy”.

Drugą część komunikatu – jakby to miało cokolwiek wyjaśniać –  ministerstwo poświęciło atakowi na poprzednika Antoniego Macierewicza. „Należy podkreślić, że poprzednik Ministra, pan Tomasz Siemoniak, używał samolotu CASA w większości na trasie Warszawa-Wrocław-Warszawa, co było związane z jego działalnością partyjną, a nie piastowaniem urzędu Ministra Obrony Narodowej. Tylko od czerwca do listopada 2015 r., w czasie trwania kampanii wyborczej, Pan Tomasz Siemoniak odwiedzał swój okręg wyborczy 9 razy” – napisali urzędnicy MON.

Swoją drogą, Wirtualna Polska ujawniła skalę wykorzystywania samolotów CASA do przewożenia VIP-ów i przypomniała podróże Beaty Szydło oraz Andrzeja Dudy. „CASA była projektowana dla wojsk desantowych, a nie do lotów z VIP-ami” – mówił wówczas gen. Waldemar Skrzypczak. PiS odpowiadało, że trzeba odbudować zlikwidowany po Smoleńsku 36 pułk lotniczy, bo rządowych samolotów jest za mało.
(Źródło: wp.pl)

/p/

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Czy wiceszef MON Bartosz Kownacki skłamał?"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321

Znów się wypsło ociupinkę prawdy, tym razem prawdę puścił Kownacki. Zrobił to niechcący, więc wybaczcie mu. Widocznie się zagapił. A swoją drogą podziwiam tych urzędasów. Ile fantazji trzeba mieć, żeby kłamać. I jak to mówią – kłamca musi mieć dobrą pamięć, a ponieważ kłamcy pisowscy nie pamiętają, co kłamali wczoraj, to te kłamstwa kupy się nie trzymają. No i w związku z tym nikt już żadnemu PISuarowi nie wierzy.

Wiśnia

Czyżby Kownacki okazał się jedynym uczciwym w tej bandzie, czy przez pomyłkę przepisał prawdziwe dokumenty?