Czy znak „Strefa wolna od LGBT” zawstydzi samorządowców?

„Strefy wolne od LGBT” bez unijnych dotacji

Parlament Europejski z coraz większym niedowierzaniem przygląda się temu, co dzieje się w dzisiejszej Polsce. Nie tylko chodzi tutaj o wymiar sprawiedliwości, który sypie się jak domek z kart, ale też łamanie praw człowieka na innych obszarach. Ot, chociażby stanowisko już 80 gmin, które na mocy przyjętej przez swoich radnych uchwały, ogłosiły się „Strefami wolnymi od LGBT”. Już w grudniu 2019 roku PE przyjął rezolucję potępiającą działania homofobicznych radnych, jednak ci czują się bezkarni i mają w nosie głosy płynące z Brukseli.

 

Sprawę w swoje ręce wziął Bart Staszewski, aktywista LGBT i filmowiec. Zamówił 36 znaków stylizowanych na znaki drogowe JE001 HD BN „Teren wojskowy wstęp wzbroniony” z napisami w czterech językach: po polsku, angielsku, niemiecku i rosyjsku i ruszył w Polskę. Na rogatkach gmin, które przyjęły tę uchwałę, umieszcza tablicę ostrzegawczą „Strefa wolne od LGBT”, zaprasza mieszkańców, szczególnie tych, którzy czują się urażeni działaniami swoich radnych i pstryka fotki.

Jak mówi Staszewski „Chodzi o symboliczną odpowiedź na symboliczne uchwały, ale z drugiej strony swoimi tablicami potwierdzam faktyczny stan prawny, bo deklaracje były przyjmowane przez głosowanie (…) Były wojewoda lubelski, a obecnie poseł Przemysław Czarnek odznaczył nawet kilka osób medalami za zasługi w walce z antycwilizacją i antykulturą. Dla nich to jakieś abstrakcyjne potwory, a dla mnie konkretne osoby, na które się wskazuje i wyklucza z małych społeczności”.

 

Niedrzwica Duża, Końskawola i Puławy to dopiero początek. Staszewski zamierza odwiedzić jeszcze 34 miejscowości w południowo-wschodniej Polsce i liczy na to, że jego fotki „uda się rozpropagować w mediach, a następnie zrobić ze zdjęć wystawę, jeśli uda się znaleźć zainteresowaną galerię. Chcemy wzmocnić homoseksualnych mieszkańców i mieszkanki prowincji i zawstydzić obłudnych samorządowców Prawa i Sprawiedliwości”.

Fantastyczny projekt, który w przyszłości będzie ciekawym źródłem przy omawianiu upadku Polski za rządów Zjednoczonej Prawicy.

Tamara Olszewska

Źródło: krytykapolityczna.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ShaqBartWolnościowiec Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wolnościowiec
Wolnościowiec

Gdyby homosie chcieli tylko związki partnerskie nikt by się ich nie czepiał, ale domaganie się małżeństw i adopcji dzieci to przesada. Tak samo tęczowe parady wcale nie poprawiają wizerunku gejów i lesbijek a tylko utrwalają negatywne stereotypy na ich temat.
Pewnie za to co napisałem zostane zwyzywany od homofobów mimo że nie jestem homofobem.

Co do tych uchwał stworzonych przez te miasta – uważam że wielu Polaków jest debilami skoro uważają że zagrożenie dla Polski stanowią geje a nie kryzys gospodarczy lub wojna.

Bart
Bart

„Wolnościowiec”
Odezwał się zwolennik wolności 🙂 Ty jesteś zwyczajnym faszystą, o czym wielokrotnie mieliśmy się okazję przekonać czytając twoje bzdury.
O tym, że jak najbardziej jesteś homofobem, świadczy twój sposób wyrażania się o osobach homoseksualnych. „Homosie” jest słowem obelżywym, i tak samo jak „pedały” zapełnia nienawistne transparenty na demonstracjach brunatnych młodzieżówek. O czym dobrze wiesz, bo pewnie na nie chodzisz.
Dalszy ciąg twojej kuriozalnej wypowiedzi pokazuje, że prezentujesz dokładnie ten sam tok rozumowania, co palant, który bluzga na żydów, a potem złości się, że Polska jest na świecie uważana za kraj antysemicki.
Strasznie zaśmiecasz nasze forum. No ale widocznie czerpiesz z tego radość.

Wolnościowiec
Wolnościowiec

Słowo homoś nie jest obelżywe, gdybym ja był gejem to bym się nie obrażał gdyby ktoś nazwał mnie homosiem.
Nazywasz mnie faszystą, taki ze mnie faszysta że jestem za legalizacją związków partnerskich, legalizacją marihuany i zwiększeniem zakresu wolności słowa.
To trochę smutne że próbujesz mnie przypisać do skrajnej prawicy mimo tego że mam gdzieś zarówno prawice jak i lewice i uważam że obie strony mają odchyły.

Shaq
Shaq

Co ty nie powiesz… Ludzie z twojego kręgu światopoglądowego zwiększenie wolności słowa zwykle rozumieją tak, że chcieliby całkowicie bezkarnie lżyć, oczerniać i zniesławiać innych. Dla was polityczna poprawność (która ma chronić słabszych przed poniżeniem) to ograniczenie wolności słowa.
Bardzo próbujesz być sprytny, ale łatwo cię przejrzeć.