Czyja wina gdzie przyczyna? Dymisja w KG Policji

Czyja wina gdzie przyczyna? Dymisja w KG Policji

Po emisji reportażu TVN24 „Kłamstwo vatowskie” po kilku dniach odwołany został naczelnik wydziału ds. odzyskiwania mienia, odpowiedzialny za odbieranie majątków przestępcom.

 

Przedstawicieli rządu rozwścieczył wyemitowany przez TVN24 reportaż „Kłamstwo vatowskie”, o nieudolnym zwalczaniu luki VAT przez PiS. Od kilku dni rząd codziennie usiłuje podważyć ustalenia dziennikarzy.

 Wszyscy rozmówcy i oficjalni i nieoficjalni zgodnie twierdzą, że wspomniana dymisja nie ma ścisłego związku z wyemitownym przez TVN reportażem, ale wynika z niezadowalających efektów pracy pionu „odzyskiwania mienia”.

Jest nowy zastępca komendanta głównego do spraw kryminalnych. Potrzebna jest zmiana, nowa energia, stwierdził jeden z funkcjonariuszy w KGP.

 

PiS zbudował swoją propagandę sukcesu na walce z „mafiami VAT-owskimi”. PiS lubi się chwalić że dzięki odzyskanym pieniądzom z VAT dofinansuje bez problemu wszystkie „socjalne plusy” 500 i inne.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

W reportażu TVN24 ujawniono, że  w latach 2018-2019 Skarb Państwa, na oszustwach vatowskich stracił prawie 17 miliardów złotych, a odzyskał zaledwie 150 milionów. To mniej niż jeden procent.C

Rządowa narracja w sprawie odzyskiwania VAT  była już wielokrotnie podważana. Autor blogu „Białe kołnierzyki” zwrócił w ubiegłym roku uwagę na to, że w czasie rządów PiS realna ściągalność VAT-u zmalała niemal dwukrotnie. o

/OE/

Źródło:  Innpoland.pl

 

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bart
Bart
25 lutego 2021 08:49

Niesamowite jest to, jak tanio Morawiecki sprzedał swoją reputację, Był w miarę szanowanym bankierem, a teraz zostanie na zawsze zapamiętany jako najbardzoej kłamliwy polityk w historii Polski. Ale wstyd.
Najgorsze, że jako notoryczny kłamca staje się całkowicie niewiarygodny jako reprezentant Polski w kontaktach zagranicznych. A to szkodzi nam wszystkim

Antykaczor
Antykaczor
25 lutego 2021 17:05
Reply to  Bart

Dobrze, że napisałeś „w miarę” szanowanym. On jak nasz Adrian cały czas się uczył. A stanowisko zawdzięczał tatulowym wpływom. Nikt o zdrowym podejściu nie zatrudniłby go na takim stanowisku. Jedyną jego umiejętnością jest kłamanie. Ma do tego talent.

Dron
Dron
25 lutego 2021 10:11

Jeszcze pół roku, tok takiej polityki finansowej i będzie katastrofa. I oszust RP krajowej opinii publicznej serwuje kłamstwo za kłamstwem. Do Brukseli napisał pismo, w którym jest prawda. Podobno jednemu ekspertowi włos się na głowie zjeżył z przerażenia.

Maciek123454321
Maciek123454321
25 lutego 2021 11:58

Rezultat kłamstw pisowskich jest taki, że ja już od dawna nie patrzę na wykryte przypadki COVID-19. Są kompletnie niewiarygodne i zmanipulowane w zależności, co się pisiorom w danej chwili bardziej opłaca. W miarę wiarygodna (choć zapewne też zmanipulowana) jest codzienna liczba trupów. A ta przeraża.
Pieniędzy nie ma już na nic, stąd cisną nowymi podatkami, zaraz zabiorą rolnikom KRUS i walną w nich ZUS-em, są kolejne pomysły, jak dać ludziom w dupę, udowodnione kłamstwo VAT-owskie w tej sytuacji ogromnie pisiorom zaszkodzi. A dlaczego wierzę TVN-owi? To proste. Gdyby choć JAKIEKOLWIEK dane były nieprawdziwe albo nieprecyzyjne, już mieliby na karku CBA, CBŚ, ABW, zgraję prokuratorów i batalion policji w swojej siedzibie. A tak, to […] Mordowiecki pokrzyczeć sobie tylko może, a i tak tej kreaturze nikt nie wierzy.
Drogie Koleżanki i Koledzy – umacniam się w przekonaniu, że jeszcze w tym roku będziemy świadkami spektakularnego obalenia nierządu pisowskiego. Z tymi bandziorami nikt już nie chce mieć nic do czynienia. Nawet faszyści odwrócili się do nich plecami. Tak zwanej „zjednoczonej prawicy” już nie ma. W sumie nigdy jej nie było, bo od początku była to koalicja Posad i Stołków. Teraz jednak gnicie pisu widać gołym okiem. Za pisiorami są dzisiaj już tylko debile, patologia, no i beneficjenci „dojnej zmiany”. Ten wór gówna rozleci się na wiosnę, a najpóźniej do jesieni.

Antykaczor
Antykaczor
25 lutego 2021 17:06

Wierzy wierzy. Są tacy co zagłosują. Niestety

antyuzurpator
antyuzurpator
26 lutego 2021 08:34

To nie jest dymisja za nieskuteczność, tylko za to że kompromitujące informacje wyciekły. Nieprzypadkowo od razu pisiate wzięli się za likwidację ustawy o informacji publicznej.