„Czyżby marszałek Kuchciński był tak zdesperowany, że chwyta się tak topornej propagandy?”

Kuchciński nadal mieszka w willi i korzysta z samochodu. "Co się będzie wyprowadzał. Przecież znowu zostanie marszałkiem".

– „Czyżby marszałek Kuchciński był tak zdesperowany, że chwyta się tak topornej propagandy?” – zapytał na Twitterze Bartosz Wieliński z „GW”. A chodzi o wizytę Marka Kuchcińskiego na Litwie, o której tak poinformował na tymże Twitterze portal TVP Info: – „Przewodniczący litewskiego parlamentu, przyjechał powitać na lotnisku Marszałka sejmu Marka Kuchcińskiego, to ważny gest w stronę Marszałka i Polski” [pisownia oryg. – przyp. red.]. Do wpisu dołączono nagranie z rzeczonego przywitania.

– „Najpierw było, że to „bardzo nietypowa sytuacja”. Poprosiłem o wyjaśnienie, dlaczego nietypowa. Wpis zniknął. Teraz widzę, że to ważny gest. Tak więc zapytam – na czym polega ważność tego gestu?”; – „Witał go zatem jego odpowiednik, to chyba normalne, prawda? Nie ma tu żadnego newsa, naprawdę. Za to warto popracować nad polszczyzną, bo „gest w stronę Marszałka” brzmi kiepsko i może śmieszyć”;

– „To normalna procedura protokołu dyplomatycznego!”; – „Coraz mniej dowodów na wstawanie z kolan, skoro już zwykłe powitanie na lotnisku jest ważnym gestem w stronę Polski” – komentowano na Twitterze.

Internauci nawiązywali też do sprawy, którą opisywaliśmy w artykule „Co dalej z sekstaśmami? Czyżby w PiS-ie toczyła się wewnętrzna gra, a Kuchciński stał się jej ofiarą?”. – „Myślicie, że oni tam nie wiedzą, w jakim filmie podobno zagrał Kuchciński?”; – „Czy program wizyty przewiduje zwiedzanie ciekawych przybytków i przyjemności nie tylko duchowe?”; – „Może pojechał poprosić o azyl??” – pytali.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
AnlelRafał PAdrian Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Adrian
Adrian

Litwini chętne

Rafał P
Rafał P

Być może pojechał prosić o azyl, bo po taśmy to powinien udać się na Ukrainę. Pytanie: ile by go te taśmy kosztowały?

Anlel
Anlel

Pojechał po filmy porno tylko pomylił kraje.