Czyżby panika w szeregach PiS? Tydzień przed wyborami Kaczyński i Morawiecki składają kolejne obietnice (film)

Czyżby panika w szeregach PiS? Tydzień przed wyborami Kaczyński i Morawiecki składają kolejne obietnice (film)

Najnowsze obietnice złożono w trakcie konferencji prasowej, która odbyła się w siedzibie PiS na ulicy Nowogrodzkiej. „Chcielibyśmy zapowiedzieć wartość – wiarygodność. Zapewniliśmy, że program zostanie zrealizowany, i tak się stało. W ciągu pierwszych stu dni zostaną uchwalone ustawy i programy. Dotyczy to tzw. małego ZUS-u, będzie 13. i 14. emerytura, chodzi też o plan stu obwodnic i dopłaty dla rolników” – rozpoczął swoje przemówienie prezes Jarosław Kaczyński.

 

Głos po nim zabrał Mateusz Morawiecki. Wszystkim obywatelom, którzy ukończyli 40. rok życia, zapewnimy badania” – mówił konserwatywny polityk. Premier opowiadał też o uldze dla przedsiębiorców, której wprowadzenie przewidziano na 1 stycznia następnego roku.

Nowe zapowiedzi PiS zostały nazwane „piątką na 100 dni”. W ich zakres wchodzi: mały ZUS. 500 dla firm, 13. i 14. emerytura, pakiet kontrolnych badań profilaktycznych, program budowy 100 obwodnic i plan na rzecz równych dopłat dla polskich rolników.

 

Program rozbudowy obwodnic ma wynieść aż 20 miliardów złotych. „Pokazaliśmy naszą skuteczność. Pokażemy ją, jeśli wyborcy nam zaufają. Tych pięć punktów niech będzie naszym bardzo mocnym zobowiązaniem i obietnicą na kolejne kwartały. Chcemy zawrzeć pakt z obywatelami. Co cztery lata chcemy taki pakt z Polakami odnawiać. Chcemy, żeby Polska była krajem dobrobytu” – skomentował propozycje Mateusz Morawiecki.

PiS – z pewnością – dysponuje wewnętrznymi badaniami na temat wyborczych upodobań Polaków. Czyżby notowania partii rządzącej były coraz gorsze? Obietnice, w końcu, nie wzięły się znikąd i zapewne podyktowane są malejącym poparciem dla „dobrej zmiany”. 13 października może być sporym zaskoczeniem dla Jarosława Kaczyńskiego i jego ekipy.

/nt/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
ZwinkaJantarMaciek123454321ObserwatorHerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ewa
ewa

a kłamią na potęgę

jkw
jkw

Jakieś pytania?
„Jest taka prośba, żeby nie przeszkadzać, tylko popierać”…
Nie ma pytań.

Przemek
Przemek

PiS obieca wszystko i wszystkim. Jak przegra to czeka ich odpowiedzialność karna a członków rządu konstytucyjna.

OBOECAJĄ NAWET DARMOWE LOTY NA MARSA ABY DALEJ PATOLOGIZOWAĆ NASZ KRAJ!!!!

HerodAntypis
HerodAntypis

PiS traktuje swych wyborców jak świnie do szukania trufli. Gdy świnia znajdzie grzybnię przestaje być potrzebna a cwaniak zgarnia cały skarb. Jedyna obietnica jaką zamierzają spełnić to: „za cztery lata znowu pójdziemy na trufle”.

Obserwator
Obserwator

Panowie czują chyba swąd palonego własnego ogona, tak że wszystko należy obiecać a potem się okaże czy ciemny lud to kupi- apeluję, sprawmy im niespodziankę!

Maciek123454321
Maciek123454321

Zdaje się, że kluczem do wyników wyborów będzie mobilizacja elektoratu. Nie bez znaczenia jest też niespotykany nigdy nawał rozmaitych afer, Jest tego tyle, że nawet niektórzy zadeklarowani wyborcy PiS muszą odczuwać niesmak oglądając prywatę Kuchcińskiego, podejrzenie stręczycielstwa Banasia, hejty grupy „kasta”. To tylko trzy afery z ostatnich paru miesięcy. Jest tego całe mnóstwo – wszystko zamiecione pod dywan. „Kanalie” wykrzyczane przez Kaczyńskiego też zapadły w pamięć. Być może dla wyborcy PiS-u zagłosowanie na któreś z ugrupowań opozycyjnych może być karkołomne, ale pozostanie w domu już chyba nie. Zwróćcie proszę uwagę, że nawet zdecydowanie prawicowi dziennikarze, tacy jak Marcin Makowski czy… Czytaj więcej »

Jantar
Jantar

Obyś miał rację! Czytałam dziś świeżutki sondaż, w którym niestety PiS dostało prawie 49%! Jak jeszcze łykną głosy oddane na partie, które nie wejdą do Sejmu to się może okazać, że dostaną lekkim ściegiem 60%. A wtedy nawet nie chcę myśleć, co się może zdarzyć. Kaczyński obieca wszystko każdemu, byle tylko władzy nie oddać. A jeśli do utrzymania tej władzy potrzebny będzie zamach stanu to ręka mu nie zadrży przy pisaniu stosownego dekretu, który Duda ogłosi – także bez najmniejszego drżenia głosu. Dla Kaczyńskiego i PiS stawką w tych wyborach jest nie tylko dalsze rządzenie Polską, ale przede wszystkim ich… Czytaj więcej »

Zwinka
Zwinka

Zamach stanu to już się dokonał w tej kadencji. Konstytucja i prawo wylądowały w koszu. Teraz będzie utrwalanie władzy ludowej, z wszelkimi szykanami.