Dalekosiężne plany myśliwych: chcą zastrzelić w Polsce półtora miliona zwierząt

Dalekosiężne plany myśliwych: chcą zastrzelić w Polsce półtora miliona zwierząt

Przed poprzednimi wyborami prezydenckim cały Internet obiegały memy przedstawiające prezydenta Komorowskiego z rękoma zabarwionymi na czerwono, bo ośmielił się raz czy dwa zapolować. Teraz nikt nie krytykuje myśliwych, którzy pod rządami PiSu mają raj.

Tylko w jednym sezonie planują zastrzelić 24 razy więcej jarząbków, 10 razy więcej dzikich gęsi, 33 razy więcej słonek. Bez znaczenia, że populacja tych ptaków w ciągu ostatnich 30-40 lat spadła o 90 %.

 

Według danych Mazowieckiego Ruchu Antyłowieckiego, tylko w ostatnim sezonie myśliwi w Polsce zabili prawie milion zwierząt, a do końca marca 2021 mają zamiar zabić kolejne półtora miliona. Te dane nie obejmują odstrzału sanitarnego dzików. Pod pretekstem walki z ASF w 2020 r. zabito tyle dzików, że nie mieściły się w chłodniach. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska (sic!) przyznał PZŁ dotację na zakup nowych chłodni i pojazdów do transportowania zastrzelonych dzików.

Podobnie przed opinią publiczną utajnione są dane z polowań komercyjnych i pozostałej działalności gospodarczej. Wiemy tylko, że sprzedaż mięsa zabitych zwierząt przyniosła 85,2 mln zł, a odszkodowania dla rolników za szkody łowieckie – 78,4 mln zł.

 

Mimo tych szokujących statystyk myśliwi są niezadowoleni – bo planowali odstrzelić dwa razy tyle zwierząt. W bieżącym sezonie zamierzają odstrzelić prawie 700 tys. ptaków, czyli 4 razy więcej niż w poprzednim. A min. Szyszko wciągnął na listę zwierząt łownych dotychczasowy gatunek chroniony, szakala złocistego.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Ta hekatomba jest możliwa dzięki legalizacji polowań nocnych, z użyciem noktowizorów, termowizji, tłumików i dronów . Jednym słowem, polowanie już dawno przestało być sztuką podchodzenia zwierzyny, a stało się masową rzezią i pokaźnym źródłem dochodu państwa.

/ep/

Źródło: Wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
1 grudnia 2020 19:09

To jest prawdziwa cywilizacja śmierci – miliony zdrowych zwierząt a nie jakieś tam tysiąc płodów bez szans na przeżycie. Można to nazwać masowym zwierzobójstwem spowodowanym chęcią zysku i żądzą mordu, a usprawiedliwianym wezwaniem przyjehanego boga do czynienia sobie Ziemi poddaną. Obrzydliwością jest pozostawanie wyznawcą takiej religii.