Damięcki do Kaczyńskiego: „obiecuję panu, że nie spocznę w dążeniu do usunięcia pana z życia politycznego mojego kraju”

Damięcki do Kaczyńskiego: "obiecuję panu, że nie spocznę w dążeniu do usunięcia pana z życia politycznego mojego kraju"

Damięcki oburzył się incydentem z czwartkowego posiedzenia Sejmu RP – Kaczyński powiedział wtedy do posłów Koalicji Obywatelskiej i Borysa Budki, że „takiej hołoty to jeszcze nikt nie widział w Sejmie”.

Uwaga prezesa PiS padła po tym, gdy lider KO zwrócił uwagę na jego niekulturalne zachowanie. Kaczyński miał przeszkadzać podczas wystąpienia Barbary Nowackiej.

 

Damięcki odniósł się do arogancji prezesa we wpisie opublikowanym na Facebooku:

– „Już bardziej chyba nie można okazać pogardy wobec człowieka, na rzecz którego powinien pracować zarówno rząd, jak i parlament. Wobec obywatela, Polaka, wyborcy. Wobec mnie. Panie Kaczyński, nie zna mnie pan, a mówi o mnie takie słowa? To przecież pan dla mnie jest, a nie ja dla pana, to przecież ja pana ze swoich podatków opłacam. Proszę się ze mną spotkać i powiedzieć mi w prosto w twarz to wszystko co pan wczoraj mówił w sejmie, budynku, do którego chodziłem jako dziecko, a przewodniczka wycieczki przekonywała mnie, że to jest miejsce symbolizujące naszą wolność, demokrację, poszanowanie obywateli, symbol zwycięstwa nad autorytarnym reżimem. A ja wierzę tamtej Pani przewodniczce. Sejm nadal jest wielkim symbolem najwyższych wartości dla mnie jako obywatela” – rozpoczął bardzo popularny w internecie celebryta.

– „Swoim zachowaniem udowodnił pan, że nie pasuje pan do tego miejsca. Domagam się przeprosin. Proszę napisać do mnie na priv. Daję panu 24 godziny. Jeśli nie przeprosi pan mojej żony, moich rodziców, mnie i moich wszystkich krewnych i krewnych mojej żony, jeżeli nie przeprosi pan Frania, mojego syna – obiecuję panu, że nie spocznę w dążeniu do usunięcia pana z życia politycznego mojego kraju” – dodał.

 

– „Popełnił pan wiele błędów. Ale ten jest niewybaczalny. Okazał pan pogardę wobec mojego dziecka. Tknął pan Frania. I będzie to pana bardzo, bardzo drogo kosztowało. 24 godziny. Odliczanie rozpoczęte” – zakończył wpis Damięcki.

39-letni aktor znany jest z występów w filmach „Kochaj i tańcz”, „Przedwiośnie”, „Zagubiony czas”, „Jutro idziemy do kina”, „Chichot losu”, oraz „W rytmie serca”. Celebryta kojarzony jest też ze swojego zainteresowania sprawami społecznymi i niechęci do rządzącej w naszym kraju Zjednoczonej Prawicy.

Czy Kaczyński przeprosi słusznie oburzonego Damięckiego?

/nt/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

33
Dodaj komentarz

avatar
20 Comment threads
13 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
31 Comment authors
AgaJerzyJolaIgaSophia Potter Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
daroo
daroo

Stwierdzenie że Kaczyński jest chamem i gburem ,byłoby okrutnym niedopowiedzeniem ;|

Andrzej
Andrzej

Musiałby przeprosić wszystkich Polaków..Słowa te obrażająbowiem wszystkich od najstarszych do najmłodszych i przedstawiają bezmiar pogardy jakż,nie tylko on ale wszyscy jego akolici mają do obywateli.

Jerzy
Jerzy

Tak to powinno być. Ale ja nie chcę jego przeprosin niech zwja swoje cztery litery z parlamentu.

Leszek
Leszek

Mnie Jego przeprosiny sa obojetne.Niech idzie na emeryture Starzec

Maciek123454321
Maciek123454321

Powiało czymś nowym. Widzę entuzjazm ludzi, te kolejki do list poparcia… Wczoraj we trzech zwijaliśmy się jak w ukropie, żeby tylko ludzie nie musieli czekać na złożenie podpisu. W końcu daliśmy za wygraną. Ludzie sami brali do rąk clipboardy z przyczepionymi formularzami list poparcia. Kaczor nas już nie obchodzi. MAMY DOŚĆ!!! Idzie nowe. Pozostawmy starego dziada w swojej zgryzocie. Miota obelgi ten, co jest bezsilny i on wie o tym. Jeszcze rok temu bezczelnie się śmiał. Ktoś napisał w grudniu 2015, kiedy powstawał KOD: najpierw nas lekceważą, potem się z nas śmieją, jeszcze później walczą, a na koniec przegrywają.

Zwinka
Zwinka

„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz”
To Ghandi.

Maciek123454321
Maciek123454321

Dziękuję, Zwinko, zapamiętam.

Elzbieta
Elzbieta

Prawda sama się broni.Tylko prawdziwi powazni politycy wiedzą że w trakcie kampanii wyborczej nie zmienia się kandydata….Ten fakt mówi o waszej umiejętności rządzenia ….Same puste slogany nadają się psu na budę…

Maciek123454321
Maciek123454321

Droga Elżbieto, nie masz zielonego pojęcia o polityce. Zero. W polityce liczy się SKUTECZNOŚĆ i ELASTYCZNOŚĆ. Jeżeli Rafał Trzaskowski potrafił sprawić, że od środowego popołudnia, czyli przez CZTERY DOBY jest zweryfikowanych podpisów poparcia 232 tysiące, to świadczy to o czymś, prawda? Jest bardzo możliwe, że do jutrzejszego wieczora wszystkich zebranych podpisów będzie około miliona. Tak więc twoje gadanie nadaje się psu na budę. Zamilcz lepiej, kobieto, i nie kompromituj się.

Sophia Potter
Sophia Potter

Serio?Jako prezydent Warszawy sprawd,ill sie doskonale wedlug Pana?Ile pieniedzy podatnikow splynelo razem z gownem do morza?Lazy relaksu to siedziba maneli its itd

Edyta
Edyta

Osoby po przejściu na emeryturę, mające ją co najmniej srednią krajową nie powinny sobie dorabiać. Robi się takie bezrobocie, że osoby starsze powinny już odpoczywać, np pan Kaczyński

Zgredzinka
Zgredzinka

Akurat.
To nie ten typ, któremu przechodziłoby takie słowo przez gardło.
Podejrzewam, że również drugie z trzech magicznych słów, czyli proszę, też nie znajduje się w jego słowniku.
To najzwyklejszy prymityw.
Przyjdzie Damięckiemu toczyć długą walkę … z wiatrakami.

andrzej
andrzej

Nie tyko Damięckiemu_ nam wszystkim

Marekt
Marekt

Uderz w stół a nożyce się odezwą.

JACEK
JACEK

niech przprosi i niech już sobie idzie z tej polityki do koscioła, bp juz czas…

ewa
ewa

mądre słowa Damięckiego a ja sie zastanawiam dlaczego na to pozwalany , przecież widza, że dla społeczenstwa to jest obojętne, niech sobie obraża, niech nas upokarza, gnoi, dopoki nie ruszymy tyłków z domów tak będzie, Będzie rujnował życie społeczenstwa ale tez będzie rujnowal Polske a nasze dzieci i wnuki będa tego doświadczać ładnych pare lat. Czy tego chcemy? Dziadek dopiął swego a 38 ilionów Polaków w garści i robi z nami co chce, czy na prawde jestesmy tak bezradni?

Dana
Dana

Szczerze popieram Pana Damięckiego ale przeprosiny tej małej persony to piekło zamarznąć ma większe możliwości w mojej prostackiej wyobraźni ma !!

Beata
Beata

A nie mysleliscie o tym,że ten człowiek ma podpisany pakt z diabłem. Zginęło 96 osob w katastrofie.

Beata
Beata

A pan Kaczyński odpowie -BU HA HA -CMOKNIJCIE MNIE WSZYSCY W ŻYĆ

Nutka
Nutka

Zapewne tak odpowie. Na nic innego go nie stać.
A na „pana” -to trzeba sobie zasłużyć. z całą pewnością nie stwierdzeniem, że „my jesteśmy panami”….

Krzysztof
Krzysztof

PYTANIE? Czy osoby np koło 70 lat nie powinny mieć już możliwości pracy w sejmie , czy senacie, przez tyle lat są politykami, wystarczy , potrzebne jest nowe, a nie ciągle osoby w podeszłym wieku mają decydować co dla nowoczesnych ludzi jest dobre a co nie, pan Kaczyński nie zrobi nawet przelewu bo ponoć nie ma nawet konta w banku, to co on może wiedzieć , nie ma też żony, i dzieci, co on może wiedzieć , dla czego nie ma takiej ustawy dla takich polityków aby zakazywały osobą w podeszłym wieku, na ubieganie się na posła czy senatora RP,… Czytaj więcej »

Janusz
Janusz

W pełni zgadzam się z Pańskim oburzeniem ale nie oczekiwanym przeprosin od kogoś kto nie zna elementarnych zasad dobrego wychowania łącze wyrazy szacunku.

Rob
Rob

A kto to ten Damięcki?

wojciech
wojciech

a ty kim jesteś?

Kimi
Kimi

To ktoś, kto ma godność.

Eddy
Eddy

Kaczyński, prostak jakich mało, niektórzy mylą pojęcia wykształcony, obyty, czy intiligentny, on do żadnych z nich nie należy, to prostak i Cham pierwszej wody, ktoś z naj niższej kategorii.

Casiarus
Casiarus

Przecież Najjasnijszy Naczelnik udzielał instrukcji wasalom. tylko zapomniał że to nie jego gabinet a sala sejmu i pozory obowiązują, ale późno już było i czas paciorek i spać.

Michał
Michał

Żeby przeprosić to trzeba mieć chociaż odrobinę honoru, więc ja się niczego nie spodziewam.

Bogdan
Bogdan

Damięcki to baran nasłany przez KO. Myśli Debil że ro kolejna jego rola. Wogóle aktorzy zachowują się jak rozhisteryzowana babda panienek. Nadają się najlepiej do reklam, bo w filmach w których grają są po prostu cieniasami………

Iga
Iga

Niech wielmożny pan aktor zajmie się swoją pracą

Jola
Jola

Cudny wpis, święta racja Mateusza Damięckiego !!!

Jerzy
Jerzy

Mateuszu Damięcki proszę uzyskać przeprosiny dla naszego narodu od swojego ojca za działalność w służbach SB.

Aga
Aga

Nie chcę jego przeprosin chcę żeby przestał istnieć w życiu politycznym