Damscy bokserzy w Sejmie

Program Joanny Muchy dla całej opozycji

„My, zjednoczona opozycja, jesteśmy tutaj, by pokazać, że to my bronimy instytucji państwa polskiego, a oni bronią tylko swoich limuzyn” – mówiła Joanna Mucha z PO na wiecu Komitetu Obrony Demokracji przed Trybunałem Konstytucyjnym.

Nawiązując do piątkowych dramatycznych wydarzeń w Sejmie, opowiadała rozżalona: „Nie zostaliśmy wpuszczeni do Sali Kolumnowej, gdzie odbywały się tzw. równoległe obrady Sejmu. Nie pozwolono nam złożyć wniosków formalnych, nie pozwolono nam przeliczyć, czy na sali jest kworum. Widzieliśmy na własne oczy ludzi, którzy mówili o sobie, że są obserwatorami, a głosowali jak posłowie. To jest hańba, to nie powinno się nigdy zdarzyć” – mówiła oburzona posłanka Platformy. – „Czekaliśmy o 3 w nocy na tych tchórzy, którzy ukryli się w gabinecie jednego z marszałków. Chcieliśmy im zadać pytania, zapytać, czy wiedzą, co zrobili z polskim parlamentaryzmem”. Wtedy parlamentarni damscy bokserzy poturbowali posłanki PO. – „Byłam w tym miejscu i również zostałam poturbowana, pobita przez Straż Marszałkowską. W polskim parlamencie bije się posłów” – mówiła Mucha.

Dodała, że w polskim parlamencie nie dopuszcza się do głosu posłów, którzy chcą zadać pytanie dotyczące poprawki budżetowej. – „Nie możemy sprawować swojego mandatu” – mówiła posłanka PO.

p

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

28
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
24 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
gniewko_syn_rybadobrozmianowiecZgredzinkaZwykły KowalskiMagda Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sławomir
Sławomir

Powinni puszczać częściej nagranie jak poseł pisior uciekający z Sejmu drze gębę na demonstrujących Polaków „jesteście hołotą”.

krakowianka
krakowianka

Rząd pisowski nieustannie powołuje się na fakt, że został wybrany w demokratycznych wyborach. Nie wiem, czemu tak o tym wciąż nawijają, przecież opozycja też została wybrana demokratycznie i wcale tego nie podkreśla… Jak sądzicie, dlaczego?

dobrozmianowiec
dobrozmianowiec

pewnie dlatego, że pisiści czują się niepewnie. oczywiście, że mandat opozycji jest tak samo demokratyczny. Co więcej pis to jednak mniejszość -znacząca – ale mniejszość, która terroryzuje większość Polaków. Muszą ponieść za to karę i mam nadzieję, że tym razem przyszłym zwycięzcom wyborów z obozu obecnej opozycji nie zabraknie odwagi tak jak wtedy, gdy nie zdecydowano się osądzić Ziobry

Mariola
Mariola

Tylko miernoty nie zmieniają poglądów. Jeśli nastąpiła u Ciebie dobrozmianowcu zmiana to tym razem jest faktycznie dobra. Pozdrawiam:))

Zwykły Kowalski
Zwykły Kowalski

Aż mi oczy wyszły z orbit! Ale fajnie jest, gdy dotychczasowy oponent zaczyna rozumieć co faktycznie się dzieje w kraju. Chyba.., że jest to ściema z jego strony. Chcę jednak wierzyć, że nie, że to szczera wypowiedź i chętnie przyjmiemy go do swojego grona, prawda?
P.S. nawet dałem mu plusik. – a co, jak szaleć to szaleć. 🙂

Zgredzinka
Zgredzinka

No też czytałam ten wpis z niedowierzaniem.
Podejrzewam, że ktoś się podszył pod ten nick.

Zwykły Kowalski
Zwykły Kowalski

Jeśli to szczere co piszesz, to miło mi to czytać i wiedz, że podzielam Twoje zdanie w całej rozciągłości.

art
art

Czy jest szansa, że w PO znajdzie się inna osoba firmująca „nowe otwarcie” PO niż ta pani ? – posłanka Mucha ma swój duży wkład w to, że mamy teraz na karku Jarka z kolegami (jeszcze nie zapomniałem jak zatrudniła swojego fryzjera na wiceszefa Centralnego Ośrodka Sportu…)

Magda
Magda

W sumie zgadzam się z Tobą, stare twarze PO powinny zniknąć bo nie są kompletnie przekonywujące…niestety;(! A jęczących komentarzy byłej premier nie da się już słuchać.

Mariola
Mariola

A Pani Beata z PiS ma podarte pończochy! Co nie oznacza,mojej aprobaty dla sprawy z fryzjerem. Wobec teraźniejszości sugeruję wyłącznie: ” znaj proporcje Mocium Panie!”

art
art

Mariola – nie zamierzam licytować się kto bardziej oszukiwał… ale dość mam wyboru „mniejszego zła” – dopóki politycy pokroju pani Muchy będą twarzami KODu dopóty wielu ludzi nie będzie się angażować – bo nie ma specjalnej różnicy między fryzjerem posłanki Muchy a aptekarzem Macierewicza…

Mariola
Mariola

Jakie to niesprawiedliwe, że wśród twarzy KODu właśnie tą jedną dostrzegłaś. Nie patrz na urodę ale na intelekt. Żeby wybierać między mniejszym/większym złem trzeba zacząć od uczestnictwa w wyborach, wtedy się okaże, że wcale wybór nie jest tak ograniczony. A to, że chociażby wśród twarzy PiS są te odpychające Kaczyńskiego i Macierewicza, nie znaczy że Łapińskiego, czy Ujazdowskiego też wzbudzają wstręt i dreszcze. Proszę o przypomnienie jaka to ustawa została została uchwalona i kto obniżył wymogi kompetencyjne w temacie „fryzjera”, bo jakoś bez tego trudno analogię mi dostrzec.

Zwykły Kowalski
Zwykły Kowalski

Różnica pomiędzy fryzjerem a aptekarzem jest taka, że fryzjer nie dostał odznaczenia. A tak poważniej już to KOD o ile wiem jest ruchem społecznym reprezentujący wszystkich ludzi i… polityków również – co było i jest widać ostatnio na wszystkich zgromadzeniach i marszach. I nie ma znaczenia z jakiej opcji. Z PIS-u mogą też przyjść ( i pewnie będą przychodzić) ludzie, więc wypowiedź nieco naciągana, czy raczej wygodna? NIE BO NIE? cieszmy się z tego, że jest nas coraz więcej i więcej i nie wybrzydzajmy że zupa za gorąca, czy za zimna.

art
art

Mariola i Zwykły Kowalski – ciekawe, że nie odnosicie się do przyczyny problemu tylko trywializujecie skutki zwykłego politycznego nepotyzmu – ani fryzjer ani aptekarz nie nadają się do funkcji które im zostały powierzone – a to, czy Macierewicz jest gorszy od Muchy bo dal swojemu aptekarzowi medal ani mnie ziębi ani grzeje – ministra Mucha potraktowała państwowy urząd jak swój folwark – Macierewicz zrobił to samo, tyle, że w gorszym stylu… – PIS jest u władzy nie dlatego, że ludze nagle ich pokochali, ale dlatego, że PO stworzyła sobie ogromny negatywny elektorat właśnie przez działania takich polityków jak p. Mucha.… Czytaj więcej »

Zwykły Kowalski
Zwykły Kowalski

Przyczyną owego nepotyzmu jest zapewne zwykłe zachłyśnięcie się władzą, możliwościami jakie ona daje każdemu znajdującemu się w jej kręgu. Nigdzie nie powiedziałem/ napisałem, że popieram nepotyzm. Stwierdziłem jedynie, że do obywatelskiego ruchu może przyłączyć się każdy, kto dostrzega to, co dzieje się w kraju i nie ważne z jakiej opcji. Nikomu nie można zagrodzić drogi do KODU i odmówić mu walki o to co jet słuszne według nas, do obrony demokracji. Jestem przekonany, że ci, co popełnili ów nepotyzm zostali już ukarani. Już nigdy tego nie zrobią bo albo ich już ich nie wybiorą w ogóle, albo nie wybiorą na… Czytaj więcej »

Mariola
Mariola

Różnica naszych poglądów nie polega na nieodróżnianiu skutku od przyczyny. Zupełnie odwrotnie postrzegam wynik wyborczy. PiS „wygrał” ale Polska przegrała. Wygrał Kłamstwem i oszustwem przy pomocy Millera zakąszającego ogórkiem. Dzięki złej decyzji o koalicji wyborczej lewica nie weszła do parlamentu a on zapewnił sobie nietykalność w sprawie torturowania więźniów na terenie Polski. PiS też zawiązał koalicję, ale to było oszustwo bez wpływu na wynik wyborczy. (wyrok niezależnej III władzy). Ja też nie będę licytować się z Tobą na błędy PiS-u . Możesz założyć że ich po prostu nie lubię . A co do Platformy to posłużę się myślą zapożyczoną od… Czytaj więcej »

Zwykły Kowalski
Zwykły Kowalski

Doskonale to ujęłaś Mariolo a puenta słowami Elizy Michalik wręcz mnie urzekła. Jesteś niesamowita w ripostach.
Czy wiesz, że już czwarty raz w tym tygodniu Cię lubię? 😉
I dzisiaj też Cię pozdrawiam serdecznie bo miło jest przebywać w takim towarzystwie- nawet wirtualnym.

Mariola
Mariola

Prostoduszność, życzliwość czy szlachetność to cechy zarezerwowane i przywilej dla przyjaciół bez względu czy bezpośrednich czy wirtualnych kontaktów dotyczą. Dobrego Dnia! (wypełnionego życzliwością)::))

art
art

Ciekawe, że taki stopień mądrości p. Mucha (podobnie jak p. Giertych) osiągnęła jak już przegrała wszystko co można było przegrać… – jak mawiał poeta „Miałeś chamie złoty róg…” – a może po prostu osoby pokroju posłanki Muchy zwyczajnie wykorzystują ludzi KODu do powrotu do władzy i kreowania się na „nawróconą na przyzwoitość” ?. Skoro każdemu trzeba dać sznasę to może i Jerzego Urbana też warto przytulić ? BTW – Eliza Michalik nie jest bynajmniej wybitną dziennikarką a przytoczone stwierdzenie ma się nijak do tego co napisałem…. – posłanka Mucha jest zwyczajie przykładem politycznej hipokryzji która próbuje wykorzystać KOD do powrotu… Czytaj więcej »

Mariola
Mariola

Nagroda im Andrzeja Woyciechowskiego jest prestiżową nagrodą dziennikarską. Dwukrotnie nominowaną do tejże nagrody dziennikarkę, a także jej wyjątkowe operowanie językiem polskim (bez stosowania slangu) oraz odważne inicjowanie spraw trudnych ale wielkiej wagi dla Polaków – argumentem niepodważalnym do takiej oceny jest. Nie odbierając jednocześnie Tobie prawa do innych autorytetów dziennikarskich takich jak przywołany Urban, czy Karnowscy bo coś mi się wydaje, że bliżej do nich jest. Dla mnie nie posłanka Mucha, ale członkowie ugrupowania? ruchu? nie po prostu partii Kukiz,15 największymi hipokrytami są ! Przechodząc do meritum to zdaje mi się, że to największą różnicą w naszych poglądach jest. Miło… Czytaj więcej »

art
art

Mariola – ciekawie się ta dyskusja toczy – zaczynasz mi przypisywać rzeczy których nie powiedziałem, ocen których nie wyraziłem – za to próbujesz oceniać moje intencje, łączysz nazwiska Urban czy Karnowscy (o których to nawet nie wspomniałem) ze mną i ze słowem autorytet – dosyć prosta manipulacja… miałem podobną dyskusję z ludźmi tzw prawicy 🙂 – oni też coś mi sugerowali, insynuowali, oceniali moje intencja – ba nawet pochodzenie… – próbowali manipulować np. „Miło byłoby nie zgodzić się z kimś i jednocześnie nie obrażać, ale czy potrafisz?” – mam lekkie deja vu… – jesteś jak druga strona tego samego medalu…… Czytaj więcej »

Zwykły Kowalski
Zwykły Kowalski

Dzięki i z wzajemnością.:)

dobrozmianowiec
dobrozmianowiec

No strasznie ją pobili, leży na intensywnej terapii. Mogła się nie pchać na chama to nikt by jej nie odsunął.

Zgredzinka
Zgredzinka

To cham pchał się na nią.

Zwykły Kowalski
Zwykły Kowalski

A skąd mogła wiedzieć na kogo się pcha? Tych chamów tam od groma. Tworzą nawet większość parlamentarną.

Mariola
Mariola

Dobrze ci tak! Leży się na łóżku, a na intensywnej terapii się przebywa bądź leczy. To wszystko dlatego, że nie znasz polskiego. Brawo Zgredzianko i Zwykły Kowalski:::)))

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

A o tym, że została pobita dowiedziała się 24 godziny po fakcie… ;))) Pewnie przez ten czas była nieprzytomna… ;))) Czy o tym, że została zgwałcona przekonałaby się po 9 miesiącach ?… ;)))

Zgredzinka
Zgredzinka

Bywa.