Dantejskie sceny w Warszawie! Policja rozgoniła protest w obronie aktywistki LGBT

Dantejskie sceny w Warszawie! Policja rozgoniła protest w obronie aktywistki LGBT

Wczoraj wieczorem doszło do zatrzymania aktywistki LGBT o pseudonimie Margot. Kobieta została objęta dwumiesięcznym aresztem za to, że wzięła udział w akcji zablokowania furgonetki Fundacji „Pro Prawo do Życia”, która była obklejona homofobicznymi hasłami (podczas zatrzymania doszło do szarpaniny).

 

Do zatrzymania Margot doszło na trasie marszu zorganizowanego przez ruch LGBT. Na miejscu zebrali się zwolennicy aktywistki i doszło do szarpaniny z policjantami. Sama Margot została zatrzymana i przetransportowana policyjnym radiowozem. Podczas próby przewiezienia jej na komisariat usiłowano zatrzymać pojazd, co skończyło się kolejną przepychanką z udziałem manifestujących i funkcjonariuszy.

Dwóch młodych mężczyzn wskoczyło na samochód, żeby uniemożliwić jego odjazd. Kilkadziesiąt osób usiadło przed autem, a kilkanaście osób siedzi za samochodem wokół którego uformował się kordon policji” – informowała „Gazeta Wyborcza”.

 

Desperacka próba powstrzymania policjantów, rzecz jasna, się nie powiodła. Podczas krótkich zamieszek ranny został jeden z uczestników protestu na rzecz LGBT. Policjanci poinformowali również o podjęciu interwencji przeciwko „agresywnym” uczestnikom wczorajszego zamieszania w Warszawie.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Podczas akcji policji funkcjonariusze uderzyli rzekomo red. Macieja Sztykiela oraz proKOD-owską posłankę Magdalenę Filiks z klubu Koalicji Obywatelskiej. Bulwersujący incydent przybliżył na Twitterze sam poszkodowany dziennikarz. „Zostałem uderzony i powalony na ziemię przez policjantów. Uderzona została też posłanka” – napisał pracujący dla Radia ZET reporter.

/nt/

Źródło: interia.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

12
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
JarosławmalgoskaMarekWolny strzelecolanna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kos
Kos

Za chwile ci mlodzi pojda „palic komitety”. I tak ich wsadzaja, to przynajmniej beda mieli za co.

Andrzej
Andrzej

To jest gorsze od komuny sprzed stanu wojennego,Natomisat wczorajsza akcja policji przypominała mi akcje ze stanu wojennego.Już do9konaliśmy zwroku o 360 stopni.Sędziowie „zero”zaczynają funcjonować i w bzurnej sprawie dwa iesiące aresztu.Kryże za organizowanie przez Prerzydenta Komorowskiego manifestacji skazał go wówczas na areszt ale chyba na trzy miesiące.Pisdzielcy nato9miast rozwijają „pulę”Białoruś,Rosja a może Chile lub Argentyna z czasów dyktatur wojskowych.Npchlup i do wody.

Zbyszek
Zbyszek

Czyli każde poldkie pokolenie musi mieć swoją rewolucję? Grudzień, sierpień, 68′, powstanie?

Kundzia
Kundzia

Pozabierać środki unijne i nie dać ani jednego grosza na Polske to szybko naród się obudzi innego wyjścia nie ma.Jeszcze trochę a kaczor zamknie granice,po paszport trzeba będzie zgłaszsć się na milicję,a po żywność będzie się stało w długich kolejkach, w sklepach będzie ocet i puste haki.Czy naprawdę tego chcemy? i jesteśmy tak durnym narodem że pozwalamy jednemu zgorzkniałemu starcowi wodzić się za nos?

olanna
olanna

Jesteśmy. Durnym narodem. Byle tylko kolejki i brak paszportu. Obawiam się, że może też być i ….krwawo…
Środki zabrać – jak najbardziej, tylko trza to robić mądrze i najpierw środowiskom odpowiedzialnym za wyniki wyborów (tak jak teraz „strefom wolnym…”)
Jak nam z Unii środki wszystkie zabiorą, to tylko łyni przyklasną. Będzie na kogo zwalić własne zapędy i wyprowadzić nas….na to póki co przyzwolenia w narodzie nie ma, pomimo całej durnoty…

Goool
Goool

A Margot już 100 tys. na vlepki zebrał od naiwniaków. Aktywista xD

Wolny strzelec
Wolny strzelec

A co ONA tam robiła? Celowo zamieszać?

Marek
Marek

Dokładnie tak. Milicja (ona) była tam celowo zamieszać. Celowo uznała, że aresztowanie przed siedzibą fundacji kiedy nie bojąca się ich Margot sama wyszła nie wywoła strachu i/lub zamieszek jakie były celem milicji, więc odjechali by zaatakować w czasie marszu i tym razem im się udało. Sprowokowali przepychanki i drobne zamieszki, które teraz trzeba wyolbrzymiać mówiąc o „skakaniu po radiowozach”, serio skakali po więcej jak jednym radiowozie? O „niesamowitych zniszczeniach”, nawet słyszałem już jak trolle porównują sytuację do spalenia radiowozów i podpalania posterunków. Wszystko po to by bezkarnie zastraszać i łapać losowe osoby jak panią z tęczową torebką, która tam akurat… Czytaj więcej »

malgoska
malgoska

Słabego można łoić ile wlezie. Tylko czy formację, która to robi można nazwać policją?

Jarosław
Jarosław

Coś pięknego czekam na tęczowe komentarze

Jarosław
Jarosław

TA Margot? TEN Margot? TO Margot. Szanuje każdego tylko nie urazić…

Jarosław
Jarosław

Dziękuję za uszanowanie wolności. Dziękuję za wolność słowa. Kochani, mamy DOŚĆ.