Debata na temat aborcji w PE. PiS-owcy mówili o… III Rzeszy, ZSRR i Janie Pawle II

Debata na temat aborcji w PE. PiS-owcy mówili o... III Rzeszy, ZSRR i Janie Pawle II

Dziś w Parlamencie Europejskim odbyła się debata nt. zakazu aborcji „eugenicznej” w Polsce. Przedstawiciele frakcji centrowych i lewicowych przygotowali rezolucję, w której potępili najnowsze działania Trybunału Konstytucyjnego i poparli protesty w naszym kraju.

 

Szczególnie ostro przeciwko zakazowi wypowiedziała się Sylwia Spurek (dawniej Wiosna):

Chwilowo możecie narażać nasze zdrowie i życie, ale nie odbierzecie nam głosu, bo jesteśmy w PE. Brutalnie tłumicie nasze demonstracje, ale tutaj w Brukseli nasz głos będzie słyszany. Prawo do aborcji jest prawem człowieka” – zwróciła się do rządu PiS.

Rezolucję poparli też niezwiązani z lewicą członkowie Parlamentu Europejskiego.

Żaden polityk nie ma prawa zmuszać kobiet do heroizmu, do patrzenia na śmierć własnego dziecka. To jest forma przemocy” – stwierdziła Elżbieta Łukacijewska (PO)

Przeciwko rezolucji wyraźnie opowiedzieli się za to przedstawiciele Zjednoczonej Prawicy.

 

Beata Kempa odwołała się w swojej przemowie do papieża Jana Pawła II.

Każdy maleńki człowiek w momencie poczęcia ma swój niepowtarzalny kod genetyczny i linie papilarne. W UE ten maleńki człowiek musi się mierzyć z cywilizacją śmierci. Jan Paweł II mówił, że naród, który zabija dzieci, nie ma przyszłości. Jak smutno musi być tam, gdzie nie chce się słyszeć śmiechu dzieci” – grzmiała.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Jeszcze bardziej odpłynęła z kolei Elżbieta Kruk, która stwierdziła, że aborcja była legalna w ZSRR i w… III Rzeszy (hitlerowcy tak naprawdę karali usunięcie ciąży karą śmierci).

W bolszewickiej Rosji i hitlerowskich Niemczech aborcja była legalna. Jak się dotąd wydawało, eugenika została ostatecznie skompromitowana w III Rzeszy. Z powodu różnych egoizmów protestujący uważają, że można zabijać dzieci” – oceniła.

Głosowanie ws. przyjęcia rezolucji ma się odbyć jutro w PE. Najprawdopodobniej jej treść zostanie poparta przez zdecydowaną większość demokratycznie nastawionych frakcji.

/nt/

Źródło: wprost.pl                                                                                                                           

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
25 listopada 2020 20:30

„Każdy maleńki człowiek w momencie poczęcia ma swój niepowtarzalny kod genetyczny i linie papilarne.” Co za żałosna katofaszystowska debilka zaczadzona kadzidlanym dymem. Tak organizm składający się z kilku komórek ma już linie papilarne, ale się uśmiałem. I do tego powoływanie się na JP2 w momencie gdy są poważne wątpliwości co do jego udziału w kryciu kościelnej pedofilii jest dziełem wybitnego geniusza dyplomacji. Szkoda słów na taka głupią klempę. Jak smutno, że pisuar nie ma żadnych inteligentnych ludzi ani w rządzie, parlamencie, UE ani wśród swoich trolli.. Rządy debili, idiokracja, jak w tym filmie, całkiem zabawnym.

מְנֵא
מְנֵא
26 listopada 2020 08:21
Reply to  Marek

Dyskusja o aborcji powinna się rozpocząć od precyzyjnego określenia od kiedy „zlepek komórek” staje się człowiekiem. Otóż według opinii wielu fachowców za człowieka można uznać ten „zlepek komórek” dopiero wtedy, gdy zyskuje samoświadomość, czyli ok. 4 roku po porodzie. Innymi słowy na każdym wcześniejszym etapie począwszy od zygoty, embrionu a potem płodu, czy niemowlaka to tylko „zlepek komórek”, który można poddać aborcji na dowolnym etapie jego funkcjonowania. Takie sa zresztą założenia i podstawowy postulat Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, którym jest ochrona praw reprodukcyjnych i aborcja na żądanie. Tu trzeba sie pochylić nad mądrością starożytnych Greków (ze szczególnym uwzglednieniem Spartan), od których bierze przecież swe poczatki cała obecna cywilizacja europejska, którzy już prawie 3 tysiące lat temu dokonywali aborcji eugenicznej. Dlaczego nie bierzemy z nich przykładu ?

Marek
Marek
26 listopada 2020 16:05
Reply to  מְנֵא

Moim zdaniem nie da się dokładnie tego określić i nie uważam by naprawdę była taka potrzeba. W mojej opinii sprawa aborcji jest prosta do bólu, póki płód jest w kobiecie jest organizmem zależnym i jako taki nie może mieć takich samych praw jak kobieta. Sama aborcja to natomiast kwestia techniczno medyczna i ja sobie wyobrażam aborcję na życzenie aż do momentu porodu. Oczywiście im płód jest starszy tym ta aborcja będzie zmieniała formę i w momencie gdy płód z pomocą medycyny będzie miał szanse przeżycie (gdzieś tak 20sty 30sty tydzień) to formą aborcji jest wtedy wywołany wczesny poród.

Całe to rozdmuchanie jest natomiast wynikiem odwiecznego ścierania się dwóch ideologii (można postrzegać je jako walkę dobra ze złem). Jedna ideologia u podstaw uważa człowieka za przedmiot, za niewolnika, za maszynę stworzona przez złego, często sadystycznego, karzącego Boga (Autorytaryzm, faszyzm, polski katolicyzm i inne religie monoteistyczne).
Druga uważa człowieka za wolną świadomą istotę ewoluującą do boskości (liberalizm, demokracja, inne nurty filozoficzne itp.).

מְנֵא
מְנֵא
26 listopada 2020 22:38
Reply to  Marek

Nie do końca się z Szanownym Panem zgadzam. Zarówno 9-miesięczny płód, jak i na przykład roczne dziecko sa organizmami zależnymi, nie są samoświadome i w żadnym wypadku nie są w stanie przeżyć samodzielnie (roczne dziecko wymaga nawet o wiele więcej dbałości, niż kilkumiesięczny płod), dlatego należy je traktować tak samo. Różnica pomiędzy dziewięciomiesięcznym płodem a kilkudniowym dzieckiem jest praktycznie żadna (no może poza tym, że noworodek może już samodzielnie oddychać powietrzem a nie pobierać tlen z organizmu matki za to niestety musi już być karmiony a nie jak wcześniej samodzielnie pobierać sobie pokarm przez pępowinę), zatem rozmawiając o aborcji należy bezwzględnie określić kryteria według których to jeszcze nie człowiek a tylko „zlepek komórek”, po spełnieniu których może być ona przeprowadzana (np do czasu uzyskania samoświadomości, czy samodzielności w zdobywaniu pokarmu, czy też jakieś inne). Bez określenia momentu, kiedy to zygota (embrion, płod, noworodek) staje się człowiekiem, cała dyskusja o aborcji jest dyskusją czysto akademicką.

Kazimierz
Kazimierz
26 listopada 2020 12:01
Reply to  Marek

o samym momencie poczęcia nie mówiąc .

Ryszard
Ryszard
25 listopada 2020 22:50

CośTamCośTam Krukowa albo się kompromituje niewiedzą, albo ordynarnie kłamie. W Niemczech za Hitlera aborcja groziła karą śmierci wobec Niemek, natomiast była całkowicie dozwolona wobec narodów podbitych, a już szczególnie wobec tych, których uważano za podludzi. Stalin doszedłszy do władzy także zakazał dotychczas dozwolonej aborcji. Stała się na powrót legalna po jego śmierci, tak samo zresztą jak w Polsce.

Mariola
Mariola
25 listopada 2020 23:20

Ale obciach. A Ela coś tam , coś tam ….odpłynęła. Kiedy to się skończy?!. Mam dość!!!

Wesół
Wesół
26 listopada 2020 08:14

Jeśli osłowie i osłanki pis tak brzydzą się Unią, to niech raz zachowają się honorowo, złożą mandaty i oddadzą swoje miejsca ludziom, którzy są w stanie w PE robić coś sensownego.
Oczywiście żartuję, wiem, jak dobrą pensję dostaje europoseł, nawet jeśli jest półgłówkiem z pis. A kasa dla takich śzydeł, kemp, jakich i czarneckich to podstawa.

***** ***
***** ***
26 listopada 2020 20:32

Ci europosłowie pisuaru to żałosna przymitywna, chamska hołota….Toczą pinę, bez ładu i składu i popadają w autouwielbienie wobec swej „mądrości”!