W czasie debaty w „końskich” Duda czytał odpowiedzi z promptera?

Polska na drodze do autorytaryzmu

Wczoraj wieczorem w Końskich odbyła się „debata” prezydencka z udziałem Dudy. Wydarzenie przeistoczyło się w propagandowy spektakl poparcia dla tego polityka. Dziennikarze TVP, którzy organizowali ten wiec wyborczy, zadbali o najdrobniejsze detale – przygotowano nawet osobne studia dla prezydenta i mieszkańców miasta. Początkowo zarząd stacji twierdził, że to obywatele będą zadawali pytania.

 

I tak rzeczywiście się stało, ale dopiero w drugiej części telewizyjnej „debaty”. Wcześniej prezydent miał kontakt wyłącznie z red. Michałem Adamczykiem, bo to ten dziennikarz odpowiedzialny był za poprowadzenie dyskusji.
Przez większość czasu Duda przebywał więc w studiu sam na sam z Adamczykiem. Obok prezydenta stało też miejsce zarezerwowane dla Rafała Trzaskowskiego. Polityk stale podkreślał, że z chęcią porozmawiałby z nim, lecz ten się nie pojawił. Karol Górski z NaTemat.pl ocenił, iż wyglądało to po prostu „kabaretowo”.

Pytania były przewidywalne i skonstruowane tak, aby móc zaznaczyć zasługi PiS. Prezydent zachwalał samego siebie i swoje ugrupowanie, atakował rząd PO-PSL i nie przedstawił jednocześnie żadnych poważnych propozycji programowych.

 

Pikanterii „debacie” dodawało to, że jeszcze w jej trakcie pojawiły się głosy, iż prezydent posiłkuje się prompterem z napisanymi przez PR-owców podpowiedziami. Dowodem na to są zdjęcia zamieszczone przez dziennikarza Błażeja Makarewicza.

Internauci zwrócili też uwagę na obecną na twarzy prezydenta… muchę, która ich zdaniem jest niekwestionowanym faworytem wczorajszej „debaty”.

W tym samym czasie co „debata” TVP odbyła się konferencja prasowa przygotowana przez sztab Trzaskowskiego, w której uczestniczyło kilkanaście różnych redakcji.

/nt/

Źródła: natemat.pl, radiozet.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
JantarMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Nie klei się temu pajacowi kampania. Co chwila, to jakaś wpadka. Poprzednio ułaskawienie gwałciciela, a teraz ten prompter i ustawiane pytania. A jeszcze na dodatek zadeklarował się jako antyszczepionkowiec. No durny taki.

Jantar
Jantar

No przecież szczepienia to medycyna, a co mówi Kościół o medycynie? Przypomnę: „W czasach Jezusa coś takiego nie istniało i ludzie żyli. Medycyna to dzieło Szatana! Jak ktoś zachoruje to powinien się modlić do Boga. Jeśli Bóg zechce to uzdrowi!”. Co jeszcze ciekawego w tym kontekście pasuje? Aha, jeszcze to: „Trzeba wrócić do korzeni, do czasów Chrystusa!”. No więc Duduś jako wierzący i praktykujący katolik odrzuca całe zło świata, za którym stoi Szatan. I w tym kontekście po co 2 mld na onkologię dawać, skoro chorzy powinni leczyć się modlitwą? Lepiej dać na kurwizję, żeby wspierała Dudę i pisowski rząd.… Czytaj więcej »