Debaty prezydenckiej w TVN, TVN24, Onet i WP nie będzie. Zamiast niej spotkanie w Końskich

Polska na drodze do autorytaryzmu

TVN, TVN24, Wirtualna Polska i Onet zaprosiły dwóch zwycięzców I tury wyborów prezydenckich na debatę, zaplanowaną na czwartek, 2 lipca o godzinie 19.25. Mieli ją poprowadzić Monika Olejnik (TVN24), Grzegorz Kajdanowicz (TVN/TVN24), Marek Kacprzak (Wirtualna Polska) i Andrzej Stankiewicz (Onet). Rafał Trzaskowski poinformował na Twitterze, że zgadza się na udział, niestety urzędujący prezydent swojego udziału odmówił.

 

Jednym z argumentów sztabowców polityka było to, że tego dnia ma on odbywać spotkania z mieszkańcami województwa lubuskiego. Wieczorem – po godz. 19 – Andrzej Duda pojawi się natomiast w programie „Gość Wydarzeń” w Polsacie – według otoczenia prezydenta wizyta ta była „umówiona już ponad tydzień temu”. Dodać warto, że wspomniany program emitowany jest od poniedziałku do piątku o godz. 19.15. i trwa zazwyczaj … kilkanaście minut.

 

Oświadczenie w sprawie odrzuconego zaproszenia opublikowali wspólnie redaktorzy naczelni zainteresowanych mediów. Piszą w nim m.in.: „Wierzyliśmy, że taka niezależna, transmitowana w mediach tradycyjnych i internetowych debata ułatwi milionom naszych widzów i użytkowników podjęcie świadomej i odpowiedzialnej decyzji w drugiej turze wyborów prezydenckich. Zrobiliśmy wszystko, aby planowana debata była jak najbardziej demokratyczna, transparentna, niefaworyzująca żadnego z kandydatów, a jednocześnie po raz pierwszy zorganizowana w sposób, który umożliwiał obejrzenie jej zarówno w telewizji, jak i w internecie przez praktycznie każdego mieszkańca Polski i każdego wyborcę wśród Polonii. Zaproszenie na debatę było jednocześnie zaproszeniem sztabów do dyskusji na temat wszystkich jej szczegółów i zasad.

 

Niestety sztab Andrzeja Dudy odmówił uczestnictwa w tych rozmowach i ostatecznie poinformował nas, że ich kandydat nie weźmie udziału w debacie. Tym samym z przykrością informujemy, że jutrzejsza debata nie może się odbyć”. Podpisali się pod nim Piotr Mieśnik, redaktor naczelny WP, Michał Samul, redaktor naczelny TVN24 i Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onet.

Ze strony prezydenckiej pojawiła się natomiast propozycja, by wspólną debatę zorganizowały TVP, TVN i Polsat. Powód? „Debata powinna być dla wszystkich, a nie dla wybranych. Uważam, że trzy największe telewizje powinny się porozumieć, zrobić wspólnie debatę i doprosić inne media” – stwierdził Andrzej Duda, dodając, że „to skończy debatę o debacie, niepotrzebne spekulacje i wzajemne oskarżenia”. Jeszcze ostrzej wspomniane zaproszenie ze strony TVN, TVN24, WP i Onetu skomentował nieco wcześniej, w rozmowie z wp.pl. Adam Bielan. – „To dyktat i my się na to nie zgadzamy. Myślę, że formuła zaproponowana przez TVP jest najbardziej uczciwa. Tam pytać będą mieszkańcy, a nie dziennikarze dogadani z jedynym lub drugim sztabem” – insynuował. Tak zareklamowana przez stronę rządową debata TVP miałby odbyć się 6 lipca w miejscowości Końskie, które postawiono tym samym w roli kampanijnego zakładnika.

mpm

Źródło: onet.pl, gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ChermesZwinkaJantarDamian.POZWaldemar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Waldemar
Waldemar

Dzisiejszy wiec Dudy i znów pojawiają się „salony”, „elity” i „Warszawka”. Mówi to przedstawiciel partii, która obsadziła swoimi ludźmi wszystkie stanowiska dające prawdziwe pieniądze. Która z dojenia państwowego cyca uczyniła partyjny proceder. Której nie przeszkadzał taki brak niekompetencji jak w Janowie Podlaskim lub anglistka w zarządzie zakładów metalowych. Faktycznie, ciągle liczą na ciemnego luda. Dokładnie tak, jak dawni tarzysze z PZPR.

Damian.POZ
Damian.POZ

Prosta metoda jak nic nie potrafisz zapisz się do PiS i udawaj zaangażowanego często niech cię widzą na kolanach to masz szansę na dobry stołek.

Zwinka
Zwinka

Przecież prezes ( chwilowo nieobecny ) obiecał pisowcom utworzenie własnych elit i jak obiecał, tak robi. A na ciemnego luda zawsze można liczyć. Wystarczy, że Morawiecki przywiezie i rozrzuci istne konfetti z wielomilionowymi „czekami”. A że te „czeki” to ich własne pieniądze, no cóż…
Jeszcze nigdy tak niewielu nie ogoliło do samej skóry tak wielu…

Jantar
Jantar

Duda już się wypowiedział, że „nie pójdzie na debatę do PRYWATNEJ TELEWIZJI PANA TRZASKOWSKIEGO”. Dodał zresztą, że nie pójdzie do żadnej prywatnej stacji, bo „stacje zarabiają na reklamach emitowanych w trakcie debat, debaty mają milionową oglądalność, więc nie pozwoli, żeby zarabiali na tym prywatni biznesmeni – debata tak, ale tylko w TVP, żeby zarobiła na reklamach TVP”. Powtórzył też za Bielanem, że „debata w innych mediach, niż TVP to dyktat pana Trzaskowskiego i nie ma na to jego zgody i nigdy nie będzie”. Podsumowując: Duda okazał się jeszcze chamem! Że kolejny raz łamie prawo to już nie nowina. Obowiązkowe debaty… Czytaj więcej »

Chermes
Chermes

Spotkanie w Końskich. Nomen omen…
Czyżby Duduś (czy jak mu tam?) chciał się wypowiedzieć w sprawie stadniny koni w Janowie Podlaskim i jej „międzynarodowych sukcesów”? Po ułaskawieniu pedofila, tuż przed wyborami, nic mnie już w jego kampanii nie zdziwi. 🙂