Decyzje rządu na czas pandemii: Policja kupuje sprzęt do rozpędzania tłumów

Masowe zadymy na ulicach już tej jesieni?

Komenda Główna Policji wyposaży oddziały prewencji w nowoczesny sprzęt. Decyzja zapadła 19 marca. Komenda Główna Policji kupi 124 furgony do przewożenia aresztantów, które wykorzystywane są m.in. do tłumienia zamieszek oraz pięć ciężkich wozów z armatkami wodnymi.

 

Koszt wozów z armatkami wodnymi to ok. 20 mln zł. Będą wyposażone w kuloodporne szyby, nożyce do cięcia drutu oraz system monitoringu i dyski twarde, z możliwością zapisu co najmniej 7 godzin nagrań z kamer w pojeździe. Mogą rozwijać prędkość nawet do 150 km/h i pomieszczą siedem osób z pełnym prewencyjnym ekwipunkiem, m.in. hełmami, tarczami oraz bronią. Wspomniane 124 furgony do przewożenia aresztantów, to nowoczesne i w pełni wyposażone samochody policyjne. Do policji trafia jeszcze w tym roku: 80 egzemplarzy zostanie dostarczonych w listopadzie, a kolejne 44 – w grudniu.

Zakup armatek wodnych za 20 mln zł spotkał się w Internecie ze sporą krytyką. Internauci dziwią się tym zakupom, w sytuacji gdy w szpitalach walczących z koronawirusem brakuje maseczek ochronnych, polska gospodarka dostaje zadyszki i zwalniani są ludzie.

 

Oto 19 marca policja zadecydowała o wydaniu prawie 20 mln złotych na armatki wodne. Pewnie będą nimi koronawirusa z ulic zmywać. Jak słusznie pyta na FB Marcin Rey, ciekawe, ile by za to respiratorów można kupić… – komentuje na Twitterze Jakub Medek. „[…] Rozumiem, że petard z gazem łzawiącym i gumowych kul nie brakuje. W czasie pandemii to niezbędny sprzęt do walki z koronawirusem, może się też przydać do doręczania pakietów wyborczych” – ironizuje Ewa, kolejna z użytkowniczek tego medium społecznościowego.

Rząd jak widać nie ma problemów z podejmowaniem strategicznych decyzji, tylko cele ma – zdaje się – nieco inne, niż większość siedzącego w kwarantannie społeczeństwa.

mpm

Źródło: natemat.pl, twitter.com

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
9 kwietnia 2020 12:13

Wszystko zgodnie z wizją Polski jako Wyspy Wolności Nadszyszkownika Kaczyńskiego.

Jantar
Jantar
9 kwietnia 2020 12:28

Jak widać, rząd szykuje policję na zamieszki jesienią, których Kaczyński się spodziewa. I wtedy nie będzie miał żadnych skrupułów przed wprowadzeniem stanu wyjątkowego, żeby społeczeństwo trzymać za mordę. Duda już będzie rezydentem pałacu na kolejne 5 lat, więc wszystko podpisze, Sejm ma na kolejne 3 lata. W stanie wyjątkowym konstytucję sobie zmieni (bo kto im zabroni?), którą Duda natychmiast podpisze i zostaną u władzy nie na 3 najbliższe lata, ale przynajmniej do śmierci Kaczyńskiego.

Od samego początku twierdzę, że ten wirus to prezent z niebios dla Kaczyńskiego i wyciśnie go jak cytrynę. Dostał niebywałą wręcz szansę za zabukowanie swojej dyktatorskiej władzy i wykorzysta wszystko, co tylko może. Społeczeństwo się obudzi i zacznie przeszkadzać? Spacyfikuje, do czego jak widać już się szykuje. Obrona Terytorialna wspomoże. Kościół pobłogosławi, bo przecież Kaczyński „realizuje testament naszego świętego papieża, który chciał, żeby Polska była podporządkowana jednej religii” i tym samym Watykanowi. Unia nam nie pomoże, bo Kaczyński nas z niej wyprowadzi i to bez żadnego referendum, bo takowe by przegrał. Cały czas przecież powtarzają, że Unia nic nie robi w sprawie pandemii, że tylko przeszkadza, że nie daje żadnych pieniędzy. A po wczorajszym werdykcie TSUE już piszą, że „należy się poważnie zastanowić, czy członkostwo jest nam potrzebne, zrobić rachunek zysków i strat”. Od dawna też wmawiają ludziom, że więcej do UE wpłacamy, niż dostajemy, a dodatkowo Unia ogranicza nam naszą suwerenność, bo to wszystkie kraje mają się dostosować do Polski, a nie Polska do reszty.

Ews
Ews
9 kwietnia 2020 20:34
Reply to  Jantar

Naprawde nie sadze by zawracali sobie glowe zmienianirm czegokoleiek. Maja w d…. prawo. A sprawiedliwosc jest jak maja oni. Narod ma siedziec cicho i zap…

HerodAntypis
HerodAntypis
9 kwietnia 2020 12:59

To realizacja pisowskiego programu retencyjnego. Od teraz psy PiSu w ramach walki z nudą będą nawadniać nowymi armatkami tereny zagrożone suszą. Największe ilości wody pójdą na miasta- ze względu na silne prądy konwekcyjne nad miastami prawie nie ma opadów.

Irena
Irena
9 kwietnia 2020 13:37

Policja wie najlepiej czym zwalczyć wirusa…….dostali podwyżki to i kupuja zabawki zamiast respiratorow dla szpitali !!!

Lehoo
Lehoo
9 kwietnia 2020 13:43

To pierdyknie tak, jak pierdyknęła komuna. Oni też mieli pałki, polewaczki i gazownice, a za nimi stał Nieruszimyj Związunio. I nic nie pomogło.

Chermes
Chermes
9 kwietnia 2020 17:50

Mam nadzieję, że tym razem, po stanie wojennym+, Polacy nie dadzą się już nabrać na „grubą kreskę” i zarówno neoZOMO-wcy jak też ich mocodawcy dostaną wieloletnie wyroki. A może nawet „czapę”, jeśli wyrok śmierci zostanie w Polsce przywrócony (co da się zrobić na jednym nocnym posiedzeniu sejmu).

ciekawski
ciekawski
10 kwietnia 2020 18:15
Reply to  Chermes

ale zaraz, zaraz – czy to nie Adam Michnik swego czasu bronił Kiszczaka słowami „odp…l sie od generała”?

Mirek
Mirek
9 kwietnia 2020 18:53

Policja włączy się do dezynfekcji. Armatki na ulice..

adam
adam
10 kwietnia 2020 01:48

myslicie ze ile jeszcze ludzie wysiedza w domu bez roboty i kasy na zarcie? kupili bo wiedza jaki gnuj sie zrobi jak polacy zaczno
a masowy wychodzic z domu i protestowac nic nie dzieje sie przypadkowo

Obeznany
Obeznany
10 kwietnia 2020 09:36

Gowno prawda. Te artatki juz od roku 2019 mialy jezdzic w ilosci 8 szt. A ze firma wykonujaca zrypala temat i Policja ich nie odebrala, to rozpisano drugi przetarg na 5 szt, ktory wygrala inna firma. Ze pandemia teraz jest w czasie potwierdzenia wykonawcy to czysty przypadek.
Ale sensacje warto robic…

Henryk
Henryk
14 kwietnia 2020 01:28
Reply to  Obeznany

Sensacja,sensacją. Lecz na kogo te armat i po co ?

Kamil
Kamil
11 kwietnia 2020 14:52

informacja z przed dwóch miesięcy zwykłe robienie na siłę sensacji

Marian Rumia
Marian Rumia
13 kwietnia 2020 01:01

Nigdy Wladzy nie oddadza chyba ze po trupach Znaczy trupach Polakow… Kaczynski tym zakupem pokazales ze nie zartujesz…. To Co robi dzis policja na ulicach swiadczy rowniez o tym, ze robisz policjantom z mozgu sieczke. Wojsko kradnie wience od Polakow czuje ze zbliza sie czas usuniecia was od Koryta. Polacy czas szykowac kosy.

Ewa
Ewa
13 kwietnia 2020 11:52

To jest masakra taka polityka A potem dziwić się że w budżecie jest dziura jak w skarpecie

Mona
Mona
13 kwietnia 2020 13:36

Już w grudniu były zamówione w firmie Szęśniak w Bielsku-Bialej dociekliwy znajdzie w necie filim reklamowy firmy z tymi wozami kontrowersyjny jak dla mnie

Michał
Michał
14 kwietnia 2020 15:20

To wygląda jakby te debile szykowali się na stan wyjątkowy. Pierdolnie od tego budżet jak nic.

Adi
Adi
16 kwietnia 2020 23:28

Taki wóż widziałem w muzeum poprzedniego ustroju. Teraz za darmo. Kiedy czołgi jak za tfu Jaruzela? W końcu teraz rządzą jego uczniowie.