„Delegalizacja hodowli zwierząt futerkowych jest gangsterstwem” – mówi Krzysztof Bosak

"Delegalizacja hodowli zwierząt futerkowych jest gangsterstwem" - mówi Krzysztof Bosak

Zaproponowana przez prezesa Kaczyńskiego tzw. „Piątka dla zwierząt” budzi sporo emocji nie tylko wśród polityków partii rządzącej.

 

Swój zdecydowany sprzeciw wobec proponowanej ustawy wyraził także Krzysztof Bosak. Lider Konfederacji w programie „Kawa na ławę” powiedział, że zgodnie z nauką chrześcijańską człowiek może wykorzystywać zwierzęta na skóry, futra czy pożywienie.

Przez pokolenia sądziliśmy, że życie godne, to gdy zwierzę jest zadbane i nakarmione. A teraz nastąpiła projekcja potrzeb psychologicznych i społecznych człowieka na zwierzęta. Bez żadnych dowodów naukowych” – mówił w TVN24 Bosak i zapewniał przy tym, że w odwiedzanych przez niego fermach nie spotkał się ze złym traktowaniem zwierząt futerkowych, a unoszący się tam zapach w niczym nie różnił się od zapachu panującego w kurniku jego dziadka.

 

Na fermie widziałem tysiące zadbanych zwierząt, szczęśliwych zwierząt. Dla mnie przemysłowa hodowla, to taka, gdy zwierzęta są stłoczone i zaopatruje je maszyna. Jeśli zwierzęta mają codzienną opiekę to według mnie nie jest to hodowla przemysłowa a tradycyjna” – przekonywał poseł Konfederacji i zapewniał, że źle traktowane zwierzęta nie miałyby ładnego futra.

Zostań patronem KODUJ24.PL

W jego opinii „Piątka dla zwierząt” uderzy nie tylko w branżę futrzarską, ale i w producentów mięsa, a to jak twierdzi Bosak będzie gangsterstwem.

wb

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
MarekTeodorWaldemarAgnieszka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Agnieszka
Agnieszka

Samo powolywanie sie na wyimaginowane i wymyslone nauki chrzescijanskie jest dla mnie obrzydliwe. Bosak to fanatyk i nieuk.

Waldemar
Waldemar

Nic dziwnego. Konfederaci od dłuższego czasu mizdrzą się do przedsiębiorców. Obrońcy uciśnionego ludu drobnego i mniej drobnego biznesu.

Teodor
Teodor

Powinna być ustawa określająca warunki hodowli zwierząt futerkowych,a nie zakazujaca tej hodowli Od zarania cywilizacji ludzie hodowli zwierzętana swój użytek.

Marek
Marek

Sam ma mieszane uczucia w kwestii zwierząt ich miejsca w świecie itp. . Niemniej takie rozwiązanie też bym proponował zwłaszcza na początek. Ale wiadomo, że nic takiego nie nastąpi. Kato-prawica nie jest zdolna do wysiłku umysłowego jakiego wymagałoby godzenie różnych stanowisk, przekonywanie różnych środowisk, analizowanie danych i faktów, i wszystkiego co składa się na kompromis. Kato-prawica zna tylko rozwiązania siłowe i skrajne. Więc albo pełny zakaz (kato-prawica pis) albo wolna amerykanka (kato-prawica konfederacji i rydzyka).