„Demaskujemy kłamstwa smoleńskie Macierewicza”

Czy Pięta dołączy do Macierewicza, Jannigera i Misiewicza?

Posłowie PO i dr Maciej Lasek (członek Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego pod kierownictwem Jerzego Millera) zaprezentowali film „Smoleńsk: Teoria Wielkiego Wybuchu”. Wypunktowano w nim dotychczasowe ustalenia lub ich brak podkomisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza.

– „Myśleliśmy, że będziemy odnosić się do dokumentu pisanego, który będzie poważną analizą merytoryczną, przygotowaną przez podkomisję. Ponieważ tego raportu nie będzie, to bardzo przypomina nam sytuację z zeszłego roku, kiedy zademonstrowano nieprawdziwy, kłamliwy film, powielający wiele nieprawdziwych tez, które pan Macierewicz przez siedem lat snuł, nie przedstawiając żadnych konkretnych dowodów. Demaskujemy więc kłamstwa smoleńskie Macierewicza” – stwierdził Marcin Kierwiński z PO. Pisaliśmy o sprawie w artykule „Zamiast raportu końcowego podkomisja smoleńska przedstawi… prezentację”. W związku z tym PO przypomniała 9-minutowy film, w którym zderzono tezy podkomisji z ustaleniami komisji Millera.

https://www.facebook.com/PlatformaObywatelska/videos/10155627487248740/

Dr Maciej Lasek odniósł się do kolejnych „tez” Macierewicza, że Rosjanie ukryli jeden z rejestratorów z Tupolewa – KZ-63, który analogowo zapisuje informacje dotyczące parametrów lotu za pomocą specjalnego rysika. Według byłego szefa MON, KZ-63 to „jeden z najważniejszych materialnych dowodów przebiegu wydarzeń” w Smoleńsku.

Lasek powiedział, że urządzenia nie udało się odnaleźć na miejscu katastrofy, ponieważ rejestrator ma kruchą, bakelitową obudowę, a w środku mechanizmy nieodporne na jakiekolwiek uderzenia. Nie jest prawdą, iż dane z KZ-63 mają kluczowe znaczenie dla wyjaśnienia przyczyn tragedii sprzed ośmiu lat. Jak mówił, jego zapisy nie są zbyt dokładne – o wiele bardziej precyzyjne są te, które znajdują się w innym rejestratorze – ATM-QAR, zabezpieczonym w Smoleńsku i odczytanym już w Polsce przez jego producenta, polską firmę ATM.

Cezary Tomczyk zwrócił z kolei uwagę, że minęło ponad dwa lata od czasu powołania podkomisji. – „Widzimy taką próbę zamiecenia pod dywan całej tej sprawy – Jarosław Kaczyński, który jeszcze niedawno mówił, że ten końcowy raport powstanie wiosną, dzisiaj mówi, że wiosną powstanie, ale pomnik” – powiedział poseł PO. Stwierdził także, że za kłamstwa, formułowane na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej „ktoś musi odpowiedzieć”. – „To nie tylko kłamstwo, nie tylko polityka, nie tylko okłamywanie Polaków, ale też miliony złotych, które zostały wydane na ten proces po to, żeby można było uprawiać „politykę na grobach”, „politykę na śmierci” – dodał Tomczyk.

bt

Źródło: wp.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
shaq Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
shaq
shaq

„Myśleliśmy, że będziemy odnosić się do dokumentu pisanego, który będzie poważną analizą merytoryczną, przygotowaną przez podkomisję.” – no bez jaj. Poważna analiza by Obłąkany Antoni ?!?!?!?