Demonstracja kobiet w Czarny Piątek 23 marca

Demonstracja kobiet w Czarny Piątek 23 marca

„Sejmowy festiwal pogardy i nienawiści do kobiet trwa. Właśnie odebrano głos organizacjom pozarządowym, posłom opozycji i przegłosowano projekt zakazu aborcji w Komisji „Sprawiedliwości” i „Praw Człowieka”. Nadal uważacie, że tego nie zrobią?” – pytają na Facebooku organizatorki „Czarnego Piątku” z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Odpowiedzią środowisk kobiecych na głosowanie posłów PiS ma być demonstracja zaplanowana w Warszawie o 16.00 w najbliższy piątek, 23 marca.

– „Bądźcie z nami, szykujcie się na Warszawę. Cokolwiek się stanie, nie pójdzie im z nami tak łatwo” – piszą działaczki z OSK. – „Taki to jest moment. Taka to jest straszna, przedostatnia nasza walka o godność i wolność Polek. O to, żeby Polska nie była dla nas wyłącznie piekłem”.

Wystosowały też apel do polityków opozycji. – „Potrzebujemy – posłanki i posłowie – żebyście były i byli przy nas, żeby chronić nas przed coraz brutalniejszą policją, atakującą pokojowe zgromadzenia na funkcjonariuszy szeregowego posła Jarosława. Nie jedna posłanka. Nie jeden poseł” – czytamy na Facebooku OSK.

W organizację protestu włączyły się – poza OSK – Warszawskie i Łódzkie Dziewuchy, Radomska Inicjatywa Kobieca, Nie Składamy Parasolek z Katowic, Śląskie Perły, Feministyczna Brygada Rewolucyjna, Protest Kobiet i kilkanaście innych.

Tymczasem polski oddział Amnesty International zbiera podpisy pod apelem do prezydenta, premiera, parlamentarzystek i parlamentarzystów o odrzucenie projektu ustawy, zaostrzającej prawo aborcyjne. Organizacja przypomina, że polskie prawo aborcyjne już teraz jest jednym z najbardziej restrykcyjnych w Europie.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
5 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
GekonPolka gorszego sortubartPawełJan Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Apeluję teraz do facetów. Jeśli macie jaja i uważacie się za prawdziwych mężczyzn, wspomóżcie nasz wspaniałe dziewczyny. Jeśli będziemy wszyscy razem, zmusimy pisowską kanalizację i czarne diabły do odszczekania tego gówna, które chcą zgotować polskim kobietom.

korab1
korab1

Raczej „nasze”, panie numeryczny i nie dolewaj pan oliwy do kanalizacji:)))

Paweł
Paweł

Spokojnie, żadnej zmiany w ustawie nie będzie. A udział w tych protestach to wstyd. Idź, zobaczysz na proteście tych „prawdziwych mężczyzn” 🙂

Maciek123454321
Maciek123454321

Przykro mi, że nie masz jaj. Ale to twój problem.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Bo nie są wygoleni, w dresach i z browarem w łapie? Jak rozumiem, dla Pana TO są prawdziwi mężczyźni. A gdy ktoś z panów popiera swoją kobietę, to już pantofel, tak? Powinszować.

bart
bart

Będę.

magdalena
magdalena

Do głosujących na PIS: Będziemy mieć piekło „dzięki” wam, czy 500+ było tego warte? Jeśli to przejdzie, niebawem tak zaostrzą przepisy, że aborcja zostanie całkowicie zakazana, nieważne będzie czy będzie z gwałtu, czy z kazirodztwa, czy u nieletniej, czy że urodzenie dziecka grozi śmiercią lub kalectwem kobiecie. Jeśli chcieliście krzywdy dla kobiet to bijcie sobie brawo, ja wami gardzę.

Zgredzinka
Zgredzinka

Do moderatora !!!
Może nie od rzeczy byłoby ponowne sporządzenie mapy informacyjnej Polski, na której zaznaczone byłyby miejsca i godziny protestów.
Już raz sprawdziło się to przy okazji akcji KOD-u.
Fajna była ta wizualizacja i przydatna organizacyjnie.
Przecież wszyscy nie pojadą do Warszawy.

Jan
Jan

DUMNY POLAK – NIEKONIECZNIE KATOLIK To co się teraz dzieje w Polsce – TO WINA NAS WSZYSTKICH !!! 1. NIE JESTEŚMY zdolni od 27 lat zorganizować STRAJK GENERALNY w całym kraju (co wydaje się najważniejsze i wyraźnie określa naszą winę) , 2. NIE WYMAGALIŚMY od polityków prawie niczego , 3. NIE JESTEŚMY KONSEKWENTNI wobec polityków , 4. NIE BYLIŚMY W STANIE odsunąć KK od polityki i go OPODATKOWAĆ na RÓWNYCH ZASADACH co inne firmy , 5. NIGDY NIE PRZECIWSTAWILIŚMY SIĘ gdy KK krok po kroku wprowadzał (nieoficjalny) ustrój państwa wyznaniowego (w Polsce gdy politycy i dziennikarze mówią aby czegoś nie… Czytaj więcej »

Gekon
Gekon

W PIĄTEK WSZYSCY NA DEMONSTRACJE! W każdym większym mieście coś jest organizowane. Wielu lokalnych działaczy organizuje autokary na przejazd na demo do Warszawy. Do zobaczenia!