Dezubekizacja według PiS

Dezubekizacja według PiS

Historia pokazuje, że kiedy w grę wchodzi bezpieczeństwo państwa uzasadnione są różne, nawet najbardziej kontrowersyjne, kompromisy. Coś, co na świecie wydaje się normą, w Polsce wygląda zupełnie inaczej. Przekazanie przez rząd PiS materiałów na oficerów służb specjalnych obcemu państwu jest działaniem bez precedensu w skali całego świata.

Jak się okazuje, rząd Prawa i Sprawiedliwości, powołując się na własną ustawę dezubekizacyjną z 2016 r., przekazał władzom USA materiały archiwalne na temat ludzi pełniących służbę w Departamencie I MSW, czyli w wywiadzie cywilnym PRL. Przekazane dane dotyczą m.in. takich osób jak: Henryk Jasik, Włodzimierz Sokołowski vel Vincent Severski lub Siewierski, Andrzej Olborski, Gromosław Czempiński, którzy pomimo pracy w okresie PRL-u, po 1989 r. tworzyli podstawy wywiadu pracującego na rzecz Polski.

Wesprzyj KODUJ24.PL

Wykorzystano wówczas ich doświadczenie i wiedzę, tym bardziej, że każdy z nich zna tzw. Las, inaczej szkołę szpiegów w Starych Kiejkutach. Wszyscy oni po upadku komunizmu zostali pozytywnie zweryfikowani, a umowa zawarta z państwem polskim często była łamana przez kolejne rządy. „Najpierw złamało ją poprzez ustawę przyjętą w okresie rządów PO w 2009 r. – pierwszy akt prawny, który obniżał świadczenia emerytalne funkcjonariuszy za okres pracy w PRL. Później ujawniając zbyt dużą ilość danych w ramach otwierania zbioru zastrzeżonego IPN.I w końcu poprzez ustawę dezubekizacyjną PiS z 2016 r.” – czytamy w „GDP”.

Rząd PiS poszedł jednak dalej – przekazał materiały na oficerów obcemu państwu. Polska nie jest jedynym krajem, który korzystał z wiedzy osób, znających od podszewki pracę tajnych służb, ale żaden inny kraj „nie podjął jednak tak naiwnej próby przekonania społeczeństwa, że po 30 latach od upadku komunizmu należy wymierzyć im dziś sprawiedliwość”, a przekazanie dokumentów obcemu państwu miało być swoistą kompromitacją tych osób, uzasadniającą obniżenie ich emerytur.

wb

Źródło: wiadomosci.dziennik.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
ZbyszekAleksanderJanekMichał Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Michał
Michał

Mnie to nie dziwi, osoba która najprawdopodobniej jest niepełnosprawna intelektualnie zostaje ministrem obrony, raport o stanie armii wygłasza w sejmie, zasłużeni generałowie oddają honory jakiemuś pajacowatemu aptekarzowi który w wojsku nie był przekazanie tajnych informacji też mnie nie dziwi

Janek
Janek

Racja z jednym zastrzeżeniem; wiele wskazuje na to że wspomniana osoba jedynie mówiąc kolokwialnie: zgrywa przygłupa, w rzeczywistości będąc mniej lub więcej świadomie agentem wpływu obcego państwa. i taka możliwość jest przeraźająca.

Zbyszek
Zbyszek

Czemu od razu niepełnosprawny? Pijak zwykły.

Aleksander
Aleksander

Mnie już nic nie jest w stanie zaskoczyć.Z niewielkimi wyjątkami Polską po 1989 roku rządzą mali ludzie,dyletanci,niewykształcone miernoty z deficytem rozumu,przyzwoitości i honoru.