Dezubekizacji nigdy nie za wiele

Internauta do Gowina: „Przechodząc z PO do PiS, podniósł pan średnią IQ w obu partiach”

Wygląda na to, że przed nami kolejna, trzecia już, deuzbekizacja. Tym razem to pomysł ministra Gowina, który chce zrobić porządek w środowisku naukowym. Portal tvp.info.pl podaje, że w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego wre praca nad tym projektem i może być on ostrą rewolucją.

Do tej pory pracownicy naukowi nie mieli obowiązku składania oświadczeń lustracyjnych. Nawet jeśli któryś z nich współpracował ze służbami specjalnymi, to nie ponosił za to żadnych konsekwencji, poza może jakimś wstydem i związanym z tym ostracyzmem w swoim środowisku.

Teraz to się zmieni. Każdy naukowiec będzie musiał złożyć takie oświadczenie, a w przypadku negatywnego wyniku lustracji nie będzie już mógł pełnić funkcji publicznych. Co to znaczy? Nie będzie mógł piastować stanowiska prorektora, dziekana, prodziekana, kierownika katedr. Nie wolno mu będzie pełnić funkcji kierowniczych w Polskiej Akademii Nauk i Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Nie będzie mógł również pracować jako ekspert w tych instytucjach.

Co na ten pomysł internauci? „Proponuję, żeby wszyscy urodzeni przed 1989 i niebędący członkami PiS profilaktycznie wystrzelili się w kosmos. Albo chociaż wybrali życie w pustelnicze. To obłęd” (Agata Zimna), Świetny pomysł. Pozabierajcie dyplomy wszystkim tym którzy otrzymali je w PRLu. Ciekawe ilu w tym sejmu zostanie ” wykształconych„” (Anna Salbert), „Niech zlustrują najpierw siebie. Najwięcej post komunistów mają w swoich szeregach. Obłuda nie zna granic” (Artur Piotrowski).

Jedno jest pewne. Jeśli ta ustawa będzie podobna do poprzednich to wszystko pozostanie w pełnej zgodzie z praworządnością i sprawiedliwością podług PiS.

Tamara Olszewska

(Źródło: natemat.pl)

 

 

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ZgredzinkaPlus ujemnyNikaAntsmętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek
smętek

I to coś mieni się uczniem Księdza Profesora Tischnera? Zastosują metodę Lenina, przejętą przez jego spadkobiercę. Wyciąć elity. Wolne miejsca zajmą mierni, bierni ale wierni. Takie czystki to nie nowość w Polsce. Niemcy zaczęli urzędowanie od wymordowania elity polskich intelektualistów. Komuniści mieli swoich absolwentów Centralnej Szkoły Prawniczej (szkoła Duracza). Rok 1968 to wysyp „marcowych docentów”. Po 1989 roku środowiska prawników przeprowadziły lustracje. Teraz będą promowani sługusy jedynie słusznej myśli przewodniej. Chciałbym żeby to był tylko sen wariata, ale to realne życie.

Zgredzinka
Zgredzinka

Kolejna będzie depisyzacja, a więc nawet te nowe „elyty” się nie ostaną.

Ant
Ant

Chcecie dezubekizacji? Nic prostszego – wszystkich, którzy mają więcej niż 45 lat – do piachu. i nie będzie problemu. A że pomiedzy nimi trafią się i uczciwi ludzie – no cóż gdzie drwa rąbią tam i wióry lecą.

Nika
Nika

Rozwiąże się problem ze służbą zdrowia przy okazji.

Plus ujemny
Plus ujemny

Niech pan doktor zacznie od siebie i wytłumaczy dlaczego w stanie wojennym zgodził się być mianowanym przedstawicielem studentów Wydziału Filozofii UJ. Asystenci z PZPR wielokrotnie chwalili go publicznie za rozsądek – zamiast na zadymy wolał iść do biblioteki.

Zgredzinka
Zgredzinka

Bo on ma mentalność pani lekkich obyczajów.