Dla Banasia to kolejna próba nękania

Dla Banasia to kolejna próba nękania

Trwa przeszukanie CBA w domu syna Mariana Banasia.

Stoi za tym prokurator Elżbieta Pieniążek z Prokuratury Regionalnej w Białymstoku. To ona prowadzi śledztwo w sprawie ewentualnych nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych byłego ministra finansów, a dziś prezesa Najwyższej Izby Kontroli.

Można byłoby powiedzieć, brawo. Tak właśnie powinno wyglądać państwo prawa, które błyskawicznie reaguje na wszelkie nieprawidłowości ludzi, stojących u władzy, ale …

…ale gorzej, gdy ma się świadomość, że to nic innego jak kolejna gierka. Próba rozprawienia się z człowiekiem, któremu ta władza tak zaufała, a teraz czuje się przez niego zdradzona.

Rodzina Banasia jest przekonana, że to „kolejną próbę nękania”, a jego pełnomocnik oświadcza, iż „trudno uznać za przypadkową kolejną rewizję w tych samych pomieszczeniach rodziny Banasiów tuż przed publikacją przez NIK informacji o nieprawidłowościach przy wyborach kopertowych i skali przewinień rządu”.

Jedno jest pewne. Prezes nadal będzie szukał haka na szefa NIK, a ten nadal będzie skrupulatnie szukał „patologii” w CBA, w elektrowni w Ostrołęce, w GetBacku, SKOK-u Wołomin, czy Lotosu przez PKN Orlen.

Słowo daję, bardziej mi to przypomina prywatną wojenkę niż faktyczne działanie państwa prawa i sprawiedliwości. Gdyby Banaś był taki jak Obajtek i siedział cicho, to partia palcem by go nie tknęła.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/do/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
28 kwietnia 2021 10:48

Mam nadzieję, że banaś w końcu się rozsierdzi i zacznie pisowców walić w ryj, bo ta gra w ping ponga już mnie nudzi.

daroo
daroo
28 kwietnia 2021 11:13
Reply to  HerodAntypis

Rzecz w tym żeby gonić króliczka a nie go złapać. Oni to po prostu lubią

Jantar
Jantar
28 kwietnia 2021 11:20

Moim zdaniem Morawiecki jest do odstrzału. Kaczyński doskonale wie, że Banaś teraz oskarży Morawieckiego. Morawiecki ma w PiS samych wrogów, do tego dochodzi też nienawiść Ziobry i jego działania przeciwko negocjacjom unijnym Morawieckiego. Sądzę, że Kaczyński jest skłonny poświęcić Morawieckiego w zamian za wsparcie Ziobry dla swoich planów, a jednocześnie pokazuje Banasiowi, że i tak to od niego zależy, co ten może zrobić. Przypominam też, że już od kilku miesięcy plotki chodzą, że Kaczyński myśli o zmianie premiera.

druh Marek
druh Marek
28 kwietnia 2021 13:00
Reply to  Jantar

Nie byłbym pewny, czy aby chodzi tylko o „gonienie króliczka „. Myśle ,że zgnuśniały starzec z Żoliborza lubi patrzeć na walkę buldogów, a każdy z tej walki wyjdzie osłabiony, na czym jak zwykle zależy temu zgredowi najbardziej.

Dron
Dron
28 kwietnia 2021 12:21

W tej pisdzielnientej prawicy to już każdy z każdym walczy i chyba nie bardzo wiedzą o co i po co. Totalna wojna skończy się totalną rozpierduchą tej formacji czego sobie i Państwu życzę.