Dla dobra ogółu dadzą się dobrowolnie zakazić koronawirusem

Przerażony świat odzyskuje nadzieję. Szczepionka na Covid-19 ma 90% skuteczności

Dla dobra nauki Brytyjczycy celowo zakażą się koronawirusem. Ten kontrowersyjny eksperyment najprawdopodobniej rozpocznie się w styczniu przyszłego roku w jednym z londyńskich szpitali. Organizatorzy badania czekają na uzyskanie wszystkich zezwoleń a także pozytywnej oceny pod względem etycznym.

Głównym celem przedsięwzięcia jest zwiększenie tempa prac nad szczepionką na COVID-19. Kolejnym zaś „ustalenie odpowiedniej dawki koronawirusa SARS-CoV-2, która może być użyta w przyszłej szczepionce” – czytamy na tech.wp.pl

Jak twierdzą zwolennicy takiej formy badań „podobne metody zastosowano przy walce z wirusami grypy i malarii”. Dodają także „że potencjalny zysk jest wart ryzyka”. Przeciwnicy twierdzą, że „zakażenie nawet młodych i zdrowych osób śmiercionośnym wirusem, to za duże ryzyko”.

Uczestnicy badania w liczbie od 30 do 50 i w wieku od 18 do 30 lat będą przyjmowali zwiększające się dawki koronawirusa SARS-CoV-2  tak długo aż zakazi się większość z nich. „W ten sposób będzie można określić krytyczną wielkość dawki zakażającej”. Ochotnicy za udział w badaniu dostaną najprawdopodobniej  4 tys. funtów choć  komisja etyki nie ustaliła jeszcze ostatecznej stawki.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Pytanie, które ciśnie się na usta jest następujące: poddalibyście się takiemu eksperymentowi?

/as/

Źródła: tech.wp.pl, interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
20 października 2020 15:13

Nas będą zakażać za frajer bez naszej wiedzy i zgody, o ile już tego nie robią. Wielomiesięczne „bezobjawowe” działanie nie-rządu to albo totalna durnota, albo sabotaż.