Dla Dudy Konstytucja to kubeł na śmieci

Adwokaci solidaryzują się z prokuratorem Sadrakułą – donoszą na siebie, że też mówili o Konstytucji

Pytania referendalne są ideologiczne, a nawet zakładające, iż Polska stanie się państwem wyznaniowym.

Mniej więcej wiemy, dlaczego Andrzej Duda złamał Konstytucję RP. Jego promotor z Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jan Zimmermann twierdzi, że przynajmniej 3 razy złamał – tak wyrażał się o swoim byłym studencie w grudniu 2015 roku. Od tamtego czasu Duda też łamał. Udokumentowane jest czarno na białym, że Duda 10 razy złamał Konstytucję i wyszczególnione zostały złamane artykuły.

Duda twierdzi, że o złamaniu decyduje Trybunał Konstytucyjny, na którego czele w tej chwili stoi magister Julia Przyłębska, nie mająca żadnego autorytetu jako prawnik, o czym wiedzą interesujący się tematem. Jej braki zadecydowały, iż nie dostała rekomendacji komisji kwalifikacyjnej do pracy w Sądzie Okręgowym w Poznaniu, mimo że wakowało stanowisko. No, ale Przyłębska przeszła przez komisję partyjną PiS, więc należy w tym kontekście określić TK jako Trybunał Partyjny, a prawników z tej instytucji jako uprawiających brakoróbstwo na rzecz partii Jarosława Kaczyńskiego.

Duda w KFC w Krakowie złapany został przez panią Katarzynę, która zadała mu pytanie: – „Czemu zgadza się pan na łamanie w Polsce Konstytucji?”. Duda jak Przyłębska wykazał się brakoróbstwem intelektualnym, bo odpowiedział na pytanie, które nie zostało mu wszak zadane. Duda pokrętnie odpowiedział, że pani Katarzyna „nie może pogodzić się z tym, kto wygrał wybory”. I przy tym Duda zrobił swoją słynną już minę, którą nazywam z gombrowiczowska – „gębą dudka”. Sieć KFC jak na rasowy biznes przystało kuje szmal, póki gorący i zaprasza: – „Pani Kasiu, Panie Prezydencie, zapraszamy do spotkania w naszej restauracji przy kubełku pełnym najlepszego kurczaka. Kubełek Łączy!”

Uważam, że Duda ratuje swoje cztery litery na drugą kadencję, aby prezes pozwolił mu kandydować na prezydenta, a ma niewiele możliwości, aby w podzięce pocałować Kaczyńskiego w pierścień. Otóż tym jego zastępczym pocałunkiem mają być pytania referendalne w sprawie zmian w Konstytucji. Duda zwołał posiedzenie Narodowej Rady Rozwoju, na którym zaprezentowano pytania referendalne, a jest ich w tej chwili 15.

Oto niektóre z nich. „Czy jest Pani/Pan za odwołaniem się w preambule Konstytucji RP do ponadtysiącletniego chrześcijańskiego dziedzictwa Polski i Europy jako ważnego źródła naszej tradycji, kultury i narodowej tożsamości?” – to pytanie numer 4. Pytanie piąte: „Czy jest Pani/Pan za konstytucyjnym zagwarantowaniem szczególnego wsparcia dla rodziny, polegającego na wprowadzeniu zasady nienaruszalności praw nabytych (takich jak świadczenia „500+”)?”. Pytanie numer 6: „Czy jest Pani/Pan za zagwarantowaniem w Konstytucji RP szczególnej ochrony prawa do emerytury dla kobiet od 60 roku życia, a dla mężczyzn od 65 roku życia?”. I kolejne: „Czy jest Pani/Pan za konstytucyjnym zagwarantowaniem członkostwa Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej? Czy jest Pani/Pan za zapisaniem w Konstytucji RP gwarancji suwerenności Polski w Unii Europejskiej oraz zasady wyższości Konstytucji nad prawem międzynarodowym i europejskim? Czy jest Pani/Pan za wzmocnieniem w Konstytucji RP pozycji rodziny, z uwzględnieniem ochrony obok macierzyństwa także ojcostwa? Czy jest Pani/Pan za przyznaniem w Konstytucji RP gwarancji szczególnej opieki zdrowotnej kobietom ciężarnym, dzieciom, osobom niepełnosprawnym i w podeszłym wieku?”.

A więc pytania są iście ideologiczne, a nawet zakładające, iż Polska stanie się państwem wyznaniowym. Pytania idą w sukurs ustawom, które podjął Sejm obecnej kadencji. Krótko pisząc: jest to pisowski śmietnik. Duda tak traktuje Konstytucję, a jej artykuły jak śmieci.

Pytania zostały przez Dudę posegregowane na 15 kubłów. Nie wiem, jak PiS zareaguje na pocałunek Dudy w pierścień, ale mam złą dla niego wiadomość, jak pani Katarzyna w KFC – Duda nie będzie odpowiadał przed Trybunałem Stanu za kubły śmieci, które proponuje, a za złamanie Konstytucji obowiązującej od 1997 roku.

Waldemar Mystkowski

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

14
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
ZbyszekAdamSzczeryZgredzinkaGrzegorz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej
Andrzej

Jeśli sprawiedliwość istnieje to Duda musi dostać wyrok skazujący.

Grzegorz
Grzegorz

I nie ma przebacz!

Waldemar
Waldemar

I straszno i śmieszno, jak mawiają za Bugiem. Wpisanie do Konstytucji NATO i UE, gdy nie wiadomo, co będzie z tymi organizacjami za lat, powiedzmy 10, 20, 30? Opieka nad niepełnosprawnymi czy seniorami: tego się nie zapisuje, to się czyni, no po prostu żenada. Zagwarantowanie weku emerytalnego: niebawem moze się okazać, że trzeba będzie to prawo nowelizować. Chrzęscijanskie dziedzictwo już jest w Konstytucji – i to ujęte w sposób, który jest do przyjęcia dla wszystkich, no chyba że się cofamy do Konstytucji kwietniowej. Tam prezydent odpowiada tylko przed Bogiem i historią, co Dudzie w jego konkretnej sytuacji pewnie by odpowiadało.

Maria
Maria

Niepełnosprawni, starcy to balast – po co o nich pisać? Żeby sobie rościli jakieś prawa?
O NATO, UE napisał, ale o toruńskim ksìęstwie ząpomniał.
A tak na poważnie: kto mu te pytania napisał, nie mógł się poradzić choćby prezesa?
Chyba, że ktoś go chciał zrobić w jajo.

shaq
shaq

Intencja referendum jest jasna jak słońce, Adrian podskakuje, żeby go zauważono. Pytania są strasznie głupie. Panie Duda, może tak zapytać suwerena, czy chciałby, aby w konstytucji znalazł sie zapis o przewadze naszej kiełbasy nad ich kiełbasą?

smętek
smętek

Ten osobnik ma pojęcie co to jest konstytucja. Mam wrażenie, że na UJ teoria , państwowa i prawa to był przedmiot do wyboru i Duda uznał, że szkoda czasu na wkuwanie i zrozumienie, wszystkich wszystkiego, co tam jest zapisane. On przynosi wstyd absolwentom wydziałów prawa.

Zgredzinka
Zgredzinka

A konkretnie najstarszej polskiej uczelni.
Żeby doktorant wydziału prawa takiego uniwersytetu nie wiedział, że nie uniewinnia się niewinnych !!!
Co to dopiero będzie po tych ich wszystkich „deformach” systemu oświaty?

Waldemar
Waldemar

Jeszcze jedna refleksja a propos: w gruncie rzeczy to jeden wielki koncert życzeń Dudy. Z jednej strony socjalne umizgi do elektoratu (500+, emeryci, wspieranie rodziny i rolnictwa) , Kościoła (preambuła) oraz PiSu (wyższośc prawa krajowego nad unijnym, suwerennośc Polski w ramach UE – notabene co miałoby to oznaczać w praktyce?). Z drugiej strony – wzmocnienie kompetencji prezydenta (polityka zagraniczna, wojsko). Dla każdego coś miłego, ale w sumie faktycznie jak zwykle u Dudy – zestaw bubli prawnych i marzeń prezydenta o „wybiciu się”. Niestety, u prezesa Duda ma już od dawna przechlapane, a już taki pomysł na referendum w PiSie nie… Czytaj więcej »

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Mam propozycję tylko jednego pytania: „Czy jest Pani/Pan za konstytucyjnym przyznaniem korony Polski Matce Boskiej i Chrystusowi, a władzy wykonawczej i sądowniczej w Ich imieniu Kościołowi Katolickiemu i jego przedstawicielom?” I będzie pozamiatane. To wystarczy za całą tę pseudo-Konstytucję, bo już żadna nie będzie potrzebna. Kościółkowi nam tu wszystko właściwie ustawią.

Pawel
Pawel

Pytanie 16 czy jest pan/pani za zagwarantowaniem w konstytucji darmowych podpasek dla pań.

Zbyszek
Zbyszek

Głupek.

Zgredzinka
Zgredzinka

Jeśliby faktycznie miało dojść do tego referendum, to przed wszystkimi lokalami wyborczymi w kraju powinny zawisnąć odpowiednio opracowane graficznie plakaty z następującym hasłem:

Konstytucję szanuję,
referendum bojkotuję

albo

Kto Konstytucję szanuje,
referendum bojkotuje

Szczery
Szczery

Ten pomysł i te pytania to szczyt głupoty! To kolosalne koszta z państwowej kasy wyrzucone w błoto, a do tego nic z takiego referendum nie wynika! Żadnej mocy sprawczej nie ma referendum! Jak chce poznać opinie „suwerena” to może zamówić sondaż, za zdecydowanie mniejsze pieniądze, a z takim samym skutkiem sprawczej!

Adam
Adam

Konstytucję w wydaniu PAD Piłsudski określiłby tak:
„Ja tego, proszę pana, nie nazywam Konstytucją, ja to nazywam konstytutą. I wymyśliłem to słowo, bo ono najbliższe jest prostituty. Pierdel, serdel, burdel.”