Dla min. Piontkowskiego autorzy napisów na gmachu MEN to: „idioci i barbarzyńcy”

Zatrzymano aktywistkę podejrzaną o wykonanie napisów na murach MEN

Na murach MEN pojawiły się, wykonane czerwonym sprayem, napisy: „Dominik, Zuzia, Kacper, Michał, Milo. Twoje dziecko LGBT+”. Są to imiona nastolatków, „którzy popełnili samobójstwo z powodu prześladowania ze względu na orientację seksualną” – czytamy na wiadomości.wp.pl.

 

Sprawę skomentował minister edukacji Dariusz Piontkowski. Mówiąc o autorach napisów powiedział:” To idioci, barbarzyńcy, bo ci, którzy niszczą zabytki są po prostu barbarzyńcami”. W dalszym ciągu swego wystąpienia na specjalnie zwołanej konferencji prasowej Piontkowski mówił: „Gdy talibowie w Afganistanie niszczyli posągi Buddy było oburzenie ogólnoświatowe. Mam nadzieję, że dzisiaj w Polsce tego typu akcja wywoła również powszechne oburzenie”.

Do wypowiedzi ministra odniosła się posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk: „Imiona dzieci, śmiertelnych ofiar homofobii w Polsce, wypisane na ścianach Ministerstwa Edukacji Narodowej. Nie, to nie wandalizm. To memento dla nowego lokatora tego budynku. Nienawiść zabija”.

 

Na portalu społecznościowym, zwracając się do Piontkowskiego, posłanka dodała: „Panie Ministrze, Elewacja nie ma uczuć. Elewacja nie powiesi się na sznurówkach. Nie skoczy z mostu. Napis z murów można zmyć. Krwi z rąk tych, którzy przyłożyli się do śmierci dzieci – nie.”

Na treść wypowiedzi przedstawiciela rządu zareagował na TT także Sławomir Broniarz, szef ZNP: „Dlaczego do tych tragedii doszło panie ministrze? O tym powinniśmy mówić, a nie o pomalowanych ścianach MEN”

Zostań patronem KODUJ24.PL

To bardzo przykre gdy w jednej sprawie wypowiadają się ludzie, którzy posługują się tym samym językiem i zupełnie nie mają szansy na zrozumienie się..

/as/

Źródła: wiadomości.wp.pl, interia.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
5 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
NihilRafaponJantartfuGoool Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kundzia
Kundzia

Piontkowski nie odróżnia ludzkiego nieszczęścia od pomalowania hasłami ścian jemu poprostu jest żal tych ścian a nie dzieci. Jarek na egzekutywie omówił jakie Piontkowski ma zająć stanowisko i to uczynił.

Goool
Goool

Pewnie. Waszym zdaniem ściany pomalował wrażliwy na ludzką krzywdę kwiat inteligencji.

tfu
tfu

Taki wpis to wyjątkowy wyraz głupoty i znieczulicy!

Jantar
Jantar

A czego się spodziewałeś po pisowskim trollu? Przecież dla niego homoseksualiści to nie są ludzie, ale ideologia – tak mówi pisowska i kościelna wierchuszka. I chociaż papież Franciszek nakazuje szanować homoseksualistów to polscy dostojnicy modlą się o rychłą śmierć Franciszka i wybór nowego papieża na wzór takiego z epoki średniowiecza, który chętnie wskrzesi świętą inkwizycję i wojny religijne.

Goool
Goool

Co ma wandalizm do orientacji, płci, przekonań itp?

Nihil
Nihil

Co ma pisdzielska mafia do demokracji?

Goool
Goool

Jedno i drugie jest szkodliwe i głupie. UAxTN

Rafapon
Rafapon

Piontkowski zasłużył na PIONTKĘ z plusem.