Dla nas puste portfele, dla ministerstw nagrody. Sprawiedliwości mu się stać zadość!

Daniel Obajtek to prawdziwe dziecko „sukcesu” i widać, że Fortuna za nim nie nadąża

Postępująca inflacja, fatalna sytuacja przedsiębiorstw wykańczanych przez pandemię. Upadek gastronomii, kultura ledwo zipie, coraz mniej w portfelu, ale co tam…

…rząd ciężko pracował, więc pracownicy jego ministerstw w pełni zasłużyli w 2020 roku na odpowiednie nagrody. Ich wysokość wahała się między kilkaset a kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Najbardziej hojne było Ministerstwo Rozwoju, którego pracownicy dostali nagrody w wysokości 500 do 29 750 zł.

Średnia wysokość nagród w Ministerstwie Zdrowia to 6632 zł, w Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji to 4,1 tys. zł brutto, w Ministerstwa Edukacji i Nauki od ok. 211 do aż 9100 zł, w Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego poszczególni pracownicy dostali od 700 do 15 tys. zł brutto, a w Ministerstwie Spraw Zagranicznych średnia wysokość nagrody to 3074 zł brutto.

Z kolei minister klimatu i środowiska podzielił nagrody na trzy kategorie: specjalne, z których tytułu wypłaciło 10,7 tys. zł i zadaniowe (6,1 mln zł) i specjalne (723 tys. zł).

Kilka ministerstw, w tym sprawiedliwości, obrony narodowej, rolnictwa, nabrało wody w usta i nie chce się podzielić informacją o wysokości przyznanych nagród.

Łącznie przeznaczono na nagrody ok. 20 mln zł.

Wiadomo, nic tak nie rusza Polaka jak informacja o kasie, stąd i internauci ostro ruszyli do ataku. „Pieprzeni złodzieje w białych rękawiczkach ,mam nadzieję że ktoś za to was wszystkich rozliczy, włącznie z waszymi rodzinami!!!”, „Dlaczego urzędnicy ministerstw mieli by nie dostać nagród . Państwo kwitnie , pandemia w odwrocie a i emeryci i renciści przecież też dostali swoje … grosze podwyżki…Czyli wszystko jest OK Dobra zmiana działa prawidłowo”, „To jak to idzie Panie Premierze o białych kołnierzykach, bo zapomniałem?”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
erwinek
erwinek
1 marca 2021 12:04

Wynagrodzenie zwane PREMIA jest najgorszym z możliwych wynagrodzeń. Jeżeli dają premię za dobrą pracę to za co jest pensja – za złą pracę czy za złożenie podpisu na liście obecności. Jeżeli jest za dodatkowe osiągnięcia to należy te osiągnięcia wycenić i za nie uczciwie zapłacić. Tak samo za godziny nadliczbowe. Wynagrodzenie nie może zależeć od widzimisię dającego premię lub od jego humoru.