Dla posłanek PiS pożar Notre Dame to skutek „chorej laicyzacji”. „Jeśli się nie nawrócimy spłoniemy wszyscy”

W poszukiwaniu zamachu. Eksperyment na „belce jak z Notre Dame”

„Czytając wiele wpisów na TT odnoszę wrażeniu, że gdy w Paryżu płonie katedra, w Warszawie gaśnie rozum” – napisał Tomasz Lis z „Newsweeka”.

Trudno się z nim nie zgodzić, kiedy czyta się taki oto wpis posłanki PiS Bernadety Krynickiej: – „Płonie katedra Notre Dame – symbol europejskiej kultury. Takie skutki przynosi chora laicyzacja. Państwo musi dbać o zachowanie dziedzictwa kulturowego!”. Jeden z internautów próbował tłumaczyć Krynickiej: – „Przecież pożar wybuchł podczas remontu. Więc właśnie podczas próby zachowania dziedzictwa. Mieli nie remontować, czekać na cud?”.

Krystyna Pawłowicz także odniosła się do tego tragicznego wydarzenia. – „Diabelstwo… Ginie 800-letnia gotycka Katedra Notre-Dame w Paryżu trawioną potężnym ogniem…. We Francji, już niemal codzień albo burzą kolejne stare katolickie kościoły, albo przekazują je muzułmanom lub na galerie handlowe… Nasza europejska cywilizacja bezpowrotnie ginie..” – napisała posłanka PiS.

Wtórował jej prawicowy publicysta Tomasz Terlikowski: – „Znaki są do tego, żeby je odczytywać. Płonie katedra Notre Dame w Paryżu. Płonie Kościół, płonie Europa. Czas zmierzchu. Jeśli się nie nawrócimy spłoniemy wszyscy”.

„Aha. Pójdźmy tropem pańskich przemyśleń: bóg karze ludzi za odejście od niego w ten sposób, że pali miejsce najbliższe bogu – katedrę? Ot, ciekawe 😉 To gdzie znajdą nawrócenie? W supermarkecie? Ale skoro ten pożar to znak od niego, to może karze kler – np. za pedofilię?”; – „Człowieku to ludzkie niedopatrzenie w czasie remontu. Nie szukaj drugiego dna. Czas zmierzchu to mamy w Polsce gdzie mój kościół wykorzystywany jest przez partię polityczną”; – „O ludzie kochani, to tylko pożar, tragiczny, straszny, ale pożar. Nie żadna kara, żaden symbol. Pożar” – odpowiadali im internauci.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

22
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
10 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
Polka gorszego sortuLeszekRyszardniepoprawnasmętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
azi
azi

I pani „profesor” znów z błędem ortograficznym…….I merytorycznie kiepsko……Naprawdę czas, by przestała się udzielać i słownie i pisemnie.

Anda
Anda

Pisowcy nie przepuszczą żadnej okazji, żeby pleść bzdury. Jakby pożar wybuchł w gmachu Parlamentu Europejskiego, to by napisali, że to kara boska za grzechy. Jak płonie zabytkowy kościół – symbol upadku Europy.
No ale nie dziwmy się Krynicka, Pawłowicz czy Terlikowski to od dawna główne mózgi PiS, nie przeciążajmy ich rzeczywistością, bo się przegrzeją

smętek
smętek

To jest okropny twór ludzki, nie mający pojęcia o kulturze języka ojczystego. O kulturze zachowania nie należy wspominać. Bardzo współgra z Tarczyńskim.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

A z europejską cywilizacją mają tyle wspólnego, co kwiatek z kożuchem.

Zwinka
Zwinka

Niezawodne idiotki i niezawodni idioci wykorzystują okazję do chrystianizacji Europy.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Oni już osiągnęli trzecią prędkość kosmiczną i odlatują tak daleko, że opuszczają układ słoneczny. Szkoda, że tylko umysłowo a nie fizycznie.

Dorota
Dorota

ludzie czemu piszecie takie brednie 🙁 straszna szkoda że taki zabytek ginie :(….

Waldemar
Waldemar

Klasyczne, a głupawe schadenfreude. W 2017 płonęła katedra Wniebowzięcia NMP w Gorzowie Wielkopolskim z XIII wieku. w innych latach w Sosnowcu, Oławie i w Łodzi. Znaki są do tego, żeby je odczytywać. Czas zmierzchu. Jeśli się nie nawrócimy spłoniemy wszyscy. Ale jesli się już nawracać, to może bez tego inkwizycyjnego straszenia – bo to już nie działa. Po prostu.

Jantar
Jantar

Do kompletu brakuje głosów Gądeckiego i Jędraszewskiego wraz z resztą Episkopatu i książąt kościoła… Każdy jeden powie to samo, co mówią posłowie PiS-u.

Zwinka
Zwinka

Za chwilę się ockną. Noc na ułożenie piekielnych oracji powinna wystarczyć.

Witold
Witold

Bardzo często luminarze i apologeci KK w Polsce miewają całkiem „oryginalne” myśli. Kilka lat temu, pewien duchowny stwierdził, że Powstanie Warszawskie było karą boską za prostytucję w przedwojennej Warszawie. Dziś niektórzy mają na podobnym, pod względem merytorycznym poziomie, tłumaczenia przyczyny pożaru Notre Dame. Niestety są ludzie, którzy w takie bajdurzenia wierzą i powtarzają, jako „słowa prawdy bożej”.

Maciek123454321
Maciek123454321

Przydadzą się wolne łóżka w szpitalach psychiatrycznych.

smętek
smętek

Jaki, co na urzędzie v-ministra siedzi, miał wybudować nowoczesne więzienia, o szpitalach psychiatrycznych nie mówili.

Jantar
Jantar

Te więzienia to na opozycję szykują… I za brak wiary też będą tam zamykać… No chyba, że nasi hierarchowie przywrócą palenie na stosach także ludzi… Albo wykorzystają gotowe instalacje w obozach…

Zwinka
Zwinka

Terlikowski płonie cały czas. Be z chwili przerwy.

Jabis
Jabis

CÓŚ mało tych przemyśleń katoli polskich nizinnych? A gdzie Jędraszewski, Michalik, Głódź, Rydzyk, Frankowski, Dydycz, Depo, Zawitowski i reszta pisomanów?

Jantar
Jantar

Układają „wspaniałe i piękne kazania” w temacie „Jak wykorzystać pożar, żeby nastraszyć wiernych ogniem piekielnym i innych, żeby znów narzucić światu chrześcijaństwo”… Tylko w dzisiejszym świecie i dostępie do informacji lud tak łatwo nie łyknie „gniewu Boga”, jak 6-7 tysięcy lat temu w Starożytnym Egipcie (patrz „Faraon” Prusa)…

smętek
smętek

To o czym świadczy pożar w katedrze w Gorzowie Wielkopolskim? ,Krynicka to ta co popisała się nadzwyczajną empatią wobec strajkujących w sejmie niepełnosprawnych.

Waldemar
Waldemar

No więc własnie. Ta pani promieniująca wręcz empatią – i to zwykłą , nawet nie chrześcijańską – może po prostu nie majaczyłaby o laicyzacji. Chyba nalezy do ostatnich, którzy mogliby kogokolwiek nawracać.

niepoprawna
niepoprawna

No to odczytując „znaki” – płonie katedra w Paryżu, bo otworzyła się na „polski katolicyzm” tworząc kaplicę z polskimi „prcecjozami”……tak czy owak -żal…..

Ryszard
Ryszard

Niech ktoś może powie tej profesorce z Ostrołęki, Od Pawłowiczów Kryśce, że pisze się „co dzień”, a nie „codzień”. Idiotyzm treści pomijam.

Leszek
Leszek

Cóż, buzująca głupota najczęściej nie bywa aż tak widoczna. Szkody w dziedzictwie myśli ludzkiej potrafi jednak czynić porównywalne.