Dlaczego Duda milczy w ważnych sprawach? Ma tym zniechęcić Łukaszenkę…

Dlaczego Duda milczy w ważnych sprawach? Ma tym zniechęcić Łukaszenkę…

Andrzej Duda od lipca wypowiada się na Twitterze przede wszystkim o sporcie. Dziennikarze o2.pl dowiedzieli się, że to element nowej strategii prezydenta (sic!).

Pamięta pan, jak oburzali się dziennikarze na to, co wyprawia Trump na Twitterze? Chcielibyście, żeby Andrzej Duda robił tak samo jak on? To dopiero dziennikarze mieliby używanie” – powiedział portalowi współpracownik prezydenta.

Jeszcze inny rozmówca serwisu wskazał na to, że prezydent chce w ten sposób odebrać pole manewru propagandystom z Rosji i Białorusi. Brak reakcji na postępowania Wschodu ma rzekomo nie dać mu nowych argumentów.

Pewnie, że mógł coś napisać. Ale co by to zmieniło? Temat został załatwiony sprawnie, udział prezydenta, choć kluczowy, był stosunkowo mało eksponowany. (…) Informacyjnie sami dalibyśmy im broń do ręki. A tak, kiedy Łukaszenka zobaczy, że nie osiąga propagandowych efektów, które sobie założył, to cała ta awantura ma szansę przyschnąć” – przekazała inna osoba z otoczenia głowy państwa.

Przypomnijmy, że jednym z niewielu „tłitów” Dudy na temat ostatnich wydarzeń politycznych, był ten poświęcony prześladowaniu białoruskich opozycjonistów.

W pełni solidaryzuję się z Mariją Kalesnikawą i Maksimem Znakiem, którzy dziś zostali na Białorusi skazani na drakońskie kary. Polska domaga się bezwarunkowego uwolnienia wszystkich więźniów politycznych. Ludzie ci są więzieni za walkę o niepodległą i demokratyczną Białoruś” – napisał prezydent.

Polityk zamieścił też ten wpis w białoruskiej wersji językowej.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

nt

Źródła: wprost.pl/o2.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek Doliński
Jacek Doliński
8 września 2021 11:43

Duda milczy w ważnych sprawach, bo jest duda (patrz Słownik Języka Polskiego).

Agnieszka
Agnieszka
8 września 2021 21:42

Lepiej niech milczy ten niedorozwiniety brzydal.

Zwinka
Zwinka
9 września 2021 02:39

Pamięta pan, jak oburzali się dziennikarze na to, co wyprawia Trump na Twitterze? Chcielibyście, żeby Andrzej Duda robił tak samo jak on? To dopiero dziennikarze mieliby używanie
A to ci dopiero argument…
Ja po prostu chciałabym mieć mądrego prezydenta.