Dlaczego Mercedes-Benz jest tak popularny w Polsce?

Dlaczego Mercedes-Benz jest tak popularny w Polsce?

Jak dobrze wiadomo marka Mercedes sięga pokoleń, od wielu lat jest uważana za topową w swoim przemyśle. Warto zaznaczyć, że w wielu przypadkach cena nie idzie w parze z jakością, ale jeżeli chodzi o tego producenta jest całkowicie inaczej.

Mercedes, a Polacy

Początki pojawienia się niemieckiego giganta na polskich drogach sięga późnych lat siedemdziesiątych, w czasach, kiedy na taki samochód było stać tylko nielicznych, jest to kawał pięknej motoryzacji, która spopularyzowała zainteresowanie autami w naszym kraju i z roku na rok niemiecka marka budowała sobie coraz lepsza renomę w naszych rodzimych stronach.
W dniu dzisiejszym marka Mercedes stawiana jest w czołówce najlepszych marek motoryzacyjnych na świecie. Osoby kupujące auta z koncernu naszych sąsiadów kierują się przede wszystkim luksusem i komfortem.

Jak zakupić luksusowe auto?

Nie o dzisiaj wiadomo, że zakup droższego auta w renomowanym salonie samochodowym wiąże się z wydatkiem znacznie większym niż nabycie kilkuletniego auta używanego. Po wyjeździe z salonu auto traci od 25 aż do 35% swojej wartości już na samym starcie. Zakup auta w salonie w opinii wielu osób jest przeżyciem do którego dąży większa część męskiego świata, nie zapominając o kobietach choć jest ich mniejsza ilość.
Osoby, które zostały zapytane dlaczego postanowiły kupić samochód w salonie odpowiedziały, że szukali auta z pewnego źródła i ważne jest dla nich to, że nie będą musiały się martwić, że ich nowy pojazd nie będzie spełniał oczekiwań pod względem mechanicznym czy eksploatacyjnym. Kolokwialnie mówiąc, najważniejszą kwestią jest to, że nowy samochód nie będzie miał żadnych ukrytych usterek. Zakup w autoryzowanym salonie daje niezmierną satysfakcję, dostęp do wielu promocji czy wydarzeń, zniżek w serwisie i tym podobne, natomiast istnieje grupa ludzi, która nie jest skłonna zapłacić większej kwoty gdyż uważa, że można otrzymać identyczny model auta w niższej cenie na różnego rodzaju portalach aukcyjnych czy stronach przeznaczonych do zakupu aut używanych, opon czy innych akcesoriów.

W parze z zakupem auta używanego, co w Polsce jest bardzo rozpowszechnione, idzie równocześnie sprawdzenie auta na własną rękę. Najczęściej do takiego procesu wybieramy dobrze znanego nam mechanika czy osobę doświadczoną w temacie motoryzacyjnym, natomiast jeśli nie mamy osoby, która pomoże nam zweryfikować auto zawsze można jechać na stacje diagnostyczną z właścicielem sprzętu, gdzie przy niewielkiej kwocie będziemy mogli poznać stan techniczny naszego samochodu. Należy wówczas pamiętać, że w sprawdzenie naszego auta wchodzi tylko podstawowy pakiet usługowy na przykład sprawdzenie hamulca ręcznego, podwozia, lamp, ustawienie świateł, stan hamulców czy opon. Zawsze możemy prosić o zdanie podsumowujące naszego diagnostę na temat stanu pojazdu. Jeśli mamy nadal jakieś wątpliwości i nie do końca zaufanie do postawionej diagnozy, najlepszym sposobem będzie odezwanie się do firm specjalizujących się kompleksowym sprawdzaniu samochodów od A do Z.

Na naszym rodzimym rynku od kilku lat funkcjonują takie oto firmy, dzięki którym po wystawieniu odpowiedniego protokołu, możemy śmiało wsiąść do auta i cieszyć się naszym nowym nabytkiem. Co więc możemy zrobić zanim zdecydujemy się podjąć decyzję odezwania się do firmy sprawdzającej samochód? Na początku sprawdź numer VIN, zapytaj sprzedającego, jeśli nie ma nic do ukrycia numer wyśle natychmiastowo. Jest to podstawowa czynność po wstępnym znalezieniu ogłoszenia, a przy wyborze strony sprawdzającej warto odwiedzić www.carvertical.com/pl/mercedes-benz-vin-decoder, gdzie mamy możliwość sprawdzenia każdego auto, nie tylko topowych marek takich jak Mercedes-Benz czy BMW.

Rozsądek przede wszystkim

Pamiętajmy, że przy wyborze auta należy kierować się czystym umysłem, rozumem i co najważniejsze własnymi preferencjami. Dzięki powyższym wskazówkom z pewnością można znaleźć auto, które będzie służyć nam przez wiele lat i będziemy z niego zadowoleni.

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media