Dlaczego MON promuje spółkę, która nawala na każdym kroku?

Dlaczego MON promuje spółkę, która nawala na każdym kroku?

Jest sobie taka spółka Megmar, która w 2019 roku przystąpiła do przetargu na naboje MJU-7A/B, czyli pułapki termiczne służące do zakłócania pocisków przeciwlotniczych, bez których nasze wojsko nie mogłoby funkcjonować.

Jak to się stało, że owa spółka wygrała przetarg, mimo że inna spółka zaoferowała o połowę tańszy kontrakt od niej i znacznie dłuższy czas gwarancji, tego nie wie nikt. Ponoć Służby Kontrwywiadu Wojskowego uznały, ze konkurent Megmaru był po prostu niewiarygodny.

Tak więc Megmar wygrał, ale mijają miesiące i nabojów w wojsku jak nie było tak wciąż nie ma.

No i teraz najlepsze…

Mimo nie dotrzymania umowy, spółka zgłosiła się do kolejnego przetargu, organizowanego przez MON. Inspektorat Uzbrojenia zupełnie nie wziął pod uwagę nawalanki z nabojami i zakwalifikował tego dostawcę do kolejnego etapu postępowania przetargowego dotyczącego dostarczenia pironabojów do wyrzutni chorągiewek.

Zakwalifikował, choć jednocześnie przyznaje, że „w odniesieniu do zawartych w przeszłości umów, w związku z przypadkami nieterminowej realizacji dostaw, wykonawca był obciążany karami umownymi, jak również dwukrotnie zamawiający odstąpił od realizacji umowy”.

Były dowódca Jednostki GROM gen. Roman Polko nie ukrywa, że „przypomina to zakup respiratorów i maseczek od handlarza bronią. Tyle że przy zakupie uzbrojenia w grę wchodzą certyfikaty i koncesje umożliwiające firmie tzw. „obrót specjalny”. Obawiam się, że firma Megmar zbudowała sobie pozycję monopolisty na rynku, a ludzie odpowiedzialni w MON za te zakupy, zamiast znaleźć innego dostawcę, na innym rynku, utwierdzają ich w tym przekonaniu” i zastanawia się, „czy to efekty korupcji, czy niekompetencji. Nie wiem, co jest gorsze”.

…a ja, ja już nawet nie usiłuję szukać logiki w działaniach tej władzy, bo jej po prostu nie ma…

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/tm/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ramzes
Ramzes
26 lipca 2021 14:14

Obecna władza i logika? Jedno przeczy drugiemu a zwykłego zjadacza chleba przestało to dawno śmieszyć. I tylko jedno otwarte pytanie – JAK DŁUGO JESZCZE????