Długi nos pana prezydenta

Długi nos pana prezydenta

Czy Prezydent Rzeczpospolitej nie miał pojęcia, że publicznie oskarżył o notoryczne kłamstwa wszystkie prawnicze i polityczne gremia cywilizowanego świata?

Podczas kongresu „Wspólnie o Konstytucji” prezydent Andrzej Duda położył na łopatki cały świat prawniczy. Odpowiadając na pytanie, czy ktoś, kto sam nie przestrzega Konstytucji, ma prawo postulować jej zmiany, wygarnął oponentom, że opowieści, jakoby on łamał Konstytucję, są zwyczajnym kłamstwem.

W ten oto sposób macierzysta uczelnia, której doktoratem kandydat Duda wielokrotnie się szczycił, okazała się siedliskiem oszustów. Wydział Prawa UJ, który zareagował z oburzeniem na ułaskawienie dwóch nieprawomocnie skazanych kolegów Andrzeja Dudy, dowiódł tym samym, że jest fabryką kłamliwych teorii. Promotor, z którym prezydent utrzymywał dotąd przyjacielskie kontakty, został patentowanym łgarzem, nawołując swego podopiecznego do powrotu na ścieżkę prawa.

Z chwilą, gdy prezydent odmówił przyjęcia ślubowania prawidłowo wybranym sędziom TK, Trybunał Konstytucyjny stał się grupą kolesi, ogłaszających swoje nieobowiązujące opinie. Gdy Andrzej Duda bezrefleksyjnie podpisywał oryginalne ustawy, wprowadzające nieznane światu rozwiązania prawne, protestujący Sąd Najwyższy okazał się wylęgarnią złodziei kiełbas i spodni, a KRS ostoją wrażych komuchów sekujących bohaterów stanu wojennego.

Z wolna wszystkie liczące się gremia prawnicze ukazały swoje prawdziwe krętackie oblicze. Kiedy zaproszona przez polskie władze Komisja Wenecka ogłosiła werdykt, sprzeczny z oczekiwaniami Kaczyńskiego & Company, wyszło na jaw, że najwybitniejsi prawnicy europejscy to niewiarygodni kombinatorzy polityczni. A gdy władze Unii Europejskiej zainteresowały się na serio problemem polskiej praworządności, wylazło szydło z worka: państwa UE mają wielce korzystne rozwiązania prawne, identyczne jak te wprowadzane przez PiS, ale nie chcą dopuścić, by Polska stała się dla nich konkurencyjna, urosła w siłę i wstała z kolan.

Czy Prezydent Rzeczpospolitej nie miał pojęcia, że publicznie oskarżył o notoryczne kłamstwa wszystkie prawnicze i polityczne gremia cywilizowanego świata? Wszak niejeden już dowiódł, że wyobraźnię ma raczej kieszonkową, a w słowotoku bogoojczyźnianych fraz zdarzało mu się już artykułować przypadkowe zestawy słów. A może student Duda nie uważał na wykładach z logiki i nie potrafi dziś przeprowadzić wywodu: „mówią, że ja kłamię, ale to jest kłamstwo, a zatem ci, którzy oskarżają mnie o kłamstwo, sami są kłamcami”? Myślę jednak, że prezydent wiedział, co mówi.

Metoda opluskwiania wszystkich myślących inaczej, opracowana przez Wielkiego Stratega, który dla swoich wyznawców jest także jedyną wyrocznią prawa, skutecznie trzyma przy życiu irracjonalny twór, żartobliwie nazwany Prawo i Sprawiedliwość. Jeśli ta formacja zechce kiedyś wznieść na placu Piłsudskiego monument ku czci tych, którym udało się zreanimować ideę kierowniczej roli partii, to najwłaściwszy byłby pomnik Pinokia.

Andrzej Karmiński

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
princeofwalesJanAlkawladekSobiepan Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Czy Uniwersytet może odebrać tytuł doktora albo magistra w razie rażącego sprzeniewierzenia się obowiązującym i nauczanym standardom? Bo jest coraz więcej kandydatów do takiego potraktowania.

smętek
smętek

Duda pewnie nie do końca wie co to jest konstytucja więc żyje w przeświadczeniu, że nie narusza żadnych przepisów. Władze UJ powinny się zastanowić czy nie pozbawić go tego doktoratu.

wladek
wladek

pacynka niema nic dogadania,

Sobiepan
Sobiepan

I TO jest wlasnie „demokracja”. WSZYSCY uwazaja tak samo. Jezeli jednak ktos mysli inaczej i propaguje to swoje inne myslenie- to jest on odszczepiencem, ktorego nalezy ubezwlasnowolnic i zamknac u czubow. A „demokraci”- kurdupel z Maliniakiem beda elektoratowi wciskac rozne swoje prawdy.

wladek
wladek

kaczynski stworzyl swoj klan,klamcy, oszusci i wulgarni, jednym slowem, wybrali faszyzm i komunizm-kult jednostki- pomniki,,obstawa i t d, francuzi malo psza na ten temat,ale opinie sa ,tylko wstyd ze durnie rzadza

Alka
Alka

No i dziwicie sie,ze Dudowa sie nie pokazuje publicznie?Wstydzi sie kobita,ze takie cos sobie za meza wziela.Drzewka z dziecmi sadzi w dziczy,odwiedza wioski,bo tam prawda o jej mezu-niewypale nie dociera,a jesli nawet dociera,to wiadomo,jest to wroga propaganda TVN-u.

Alka
Alka

Alez zastepy pisiej trollni oddelegowali na koduj24! Minusuja na potege,a komentarzy zero.Co oni chca przez to osiagnac?Czyzby im argumentow brakowalo?Mysla,ze co?Zmartwimy sie minusami? Tepe dzidy.

Jan
Jan

Arystoteles widzi co autor artykułu robi z logiką

princeofwales
princeofwales

Typowy maliniak.