Długi weekend tylko w Spale z „Gazetą Polską”

"Gazeta Polska" w strachu o swoją pozycję atakuje prezydenta

Przez trzy dni w Spale integrują się uczestnicy XII zjazdu klubów „Gazety Polskiej”. Uroczystości swoją obecnością uświetniają premier i członkowie rządu (Szydło, Macierewicz czy Morawiecki) oraz prezydent Andrzej Duda. Impreza, w której uczestniczy ok. 800 osób, ma charakter zamknięty.

Jarosław Kaczyński nie dotrze na ten „zjazd komitetu centralnego”, ale wychwala „klubowiczów” w liście specjalnie przygotowanym na tę okazję. Napisał, że to ze względu na „wcześniej przyjęte zobowiązania i napięty do granic możliwości kalendarz”. Jak podkreślał bardzo żałuje, bo zjazdy GP są dla niego wyjątkowe dzięki temu, że są „wolne od poprawności politycznej” i są świętem „najnormalniejszej normalności”.

W liście nie zabrakło słów uderzających w opozycję – nazywa ją „barbarzyńcami”. Twierdzi, że polityczni oponenci „nie szanują już niczego, co jeszcze niedawno wyznaczało ład społeczno-moralny, profanują majestat śmierci, szydzą z modlitwy, próbują pozbawić wierzących prawa do obecności w przestrzeni publicznej, drwią z tych, których boli, że w trumnie ich najbliższych są ciała innych ofiar”. Kaczyński kończy swój wywód stwierdzeniem, że wkrótce wszyscy się przekonają, jak wiele jest w stanie zaoferować PiS. Życzył wszystkim biorącym udział w zjeździe „samych dobrych zmian”.

Przemawiający na zjeździe Mateusz Morawiecki mówił, że „dziś mamy unikalną szansę od 250 lat, aby (w czwartej rewolucji przemysłowej, która się dokonuje) wejść w przestrzeń rozwoju gospodarczego, budowy modeli gospodarczych z naszymi firmami, aby budować więcej polskiej gospodarki i polskiego kapitału”. Czas klubowiczom GP umila swoimi występami Jan Pietrzak, który odśpiewuje – oczywiście – m.in. „Żeby Polska była Polską”.
(Źródło: wp.pl)

jp

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Wiśnia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wiśnia
Wiśnia

Naczelnik znów pluje jadem, awyznawcy starają się lizać mu d… .