Do „odpoczywających” w kamienicy Banasia policja przyjeżdżała 30 razy!

Domniemany znajomy Banasia zatrzymany. Policjantów przywitał z siekierą

Policja poinformowała o interwencjach policji w hotelu na godziny, który mieścił się w kamienicy należącej do Banasia. Jak się okazuje, funkcjonariusze interweniowali tam… trzydzieści razy.

 

O działania policji w kamienicy zapytali Robert Kropiwnicki i Jan Grabiec z Platformy Obywatelskiej. „Wystąpiliśmy o te dane w trybie ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, w związku z doniesieniami mediów o domu schadzek w kamienicy, której właścicielem był prezes Najwyższej Izby Kontroli” – opowiedział w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Kropiwnicki.

Posłowie chcieli dowiedzieć się o działaniach policji względem braci K. (prowadzili hotel) i Dawida O. (miał nabyć kamienicę od Banasia; finalnie do tego nie doszło). Odpowiedzi na to zapytanie udzielił Zbigniew Nowak z krakowskiej policji.

 

Funkcjonariusze – jak przyznał Nowak – interweniowali w budynku 30 razy. Służby otrzymały również 12 zawiadomień dotyczących możliwości popełnienia przestępstwa. Siedem z tych spraw trafiło potem do prokuratury.

Podobne pytanie zostało wcześniej zadane przez „Gazetę Wyborczą”. Policja odmówiła wtedy odpowiedzi. Tłumaczono to tym, że pytania dotyczą prywatnego adresu i „nie jest to informacja publiczna”.

Marian Banaś gościł niedawno w Sejmie. Szef NIK upierał się, że nigdy nie słyszał o nieprawidłowościach w należącej do jego kamienicy. Poseł Kropiwnicki nie wierzy w argumentację prawicowego polityka. „W świetle tych danych z policji jest wręcz nieprawdopodobne, by Marian Banaś jako właściciel kamienicy nie wiedział, co się działo w niej. Zwłaszcza że skoro sprawy kierowane były do prokuratury, to mówimy o poważnych zdarzeniach. Musiał być o tym informowany jako właściciel” – przyznał przedstawiciel opozycji demokratycznej.

Dziennikarze „Gazety Wyborczej” informują, że już wcześniej doszły do nich informacje na temat kamienicy. Redakcja rozmawiała z kilkoma mieszkającymi w okolicy osobami, które narzekały na to, że z kamienicy stale słychać było… jęki.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments