„Do prezydenta ludzie piszą w różnych sprawach, ale to nie znaczy, że ma kompetencje w stosunku do prezesa telewizji”

Do prezydenta ludzie piszą w różnych sprawach, ale to nie znaczy, że ma kompetencje w stosunku do prezesa telewizji

Rozmowę w programie „Kawa Na Ławę” w TVN 24 zdominowały dwa, powiązane ze sobą tematy: podpisanie przez prezydenta ustawy przekazującej mediom rządowym 2 miliardy zł i odwołanie Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP.

 

W obronie Dudy stanął prezydencki minister Andrzej Dera. Przekonywał zebranych w studiu gości, że odwołanie Kurskiego w żaden sposób nie było warunkiem podpisania ustawy, która jest niezbędna do sprawnego funkcjonowania telewizji publicznej.

Proszę się pytać Jacka Kurskiego, dlaczego ten list napisał w taki sposób.  Do prezydenta ludzie piszą w różnych sprawach i w różny sposób przedstawiają swoje sprawy, ale to nie znaczy, że prezydent ma kompetencje w stosunku do prezesa telewizji czy innych osób” – mówił Dera.

 

Prezesa TVP i całej ustawy bronił również europoseł, Patryk Jaki. Jego zdaniem Kurski bardzo dobrze wywiązywał się z powierzonych mu zadań i to dzięki niemu telewizja publiczna, jako jedna z dużych stacji odwoływała się do wartości chrześcijańskich.

Z tą opinią nie zgodzili się internauci. „Europoseł @PatrykJaki broniąc TVPiS i Jacka Kurskiego stwierdził, że to dzięki niemu powstały „produkcje tożsamościowe”: Kamerdyner, Wołyń, Kurier. Panie Jaki zdjęcia do filmu Kamerdyner rozpoczęły się we wrześniu 2015, zanim jeszcze na czele TVP stanął Kurski. Znów pan kręcisz” – napisał jeden z nich na Twitterze.

Biorący udział w programie politycy opozycji również nie podzielili opinii Jakiego i Dery. Reprezentująca Koalicję Obywatelską Izabela Leszczyna całą sytuację związaną z odwołaniem Kurskiego porównała do działania „zorganizowanych grup przestępczych niż do współpracy rządu i prezydenta. Prezes telewizji oddaje się do dyspozycji prezydenta, prezydent oddaje się do dyspozycji prezesa największej partii”.

Z kolei posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus stwierdziła, że w Polsce już od dawna nie można mówić o niezależnych mediach publicznych, bo te nie powinny siać mowy nienawiści i szczuć przeciwko sobie Polaków. Zdaniem posłanki prezydent podpisując ustawę zdradził naród. „Gdyby był prezydentem samodzielnym, gdyby nie był prezydentem partyjnym, decyzję o tym, czy podpisać tę ustawę czy nie, podjąłby o wiele wcześniej” – przekonywała, a z jej opinią zgodził się Paweł Kukiz z klubu Koalicja Polska-PSL-Kukiz’15.

Co interesujące, bystre oko internautów wychwyciło, że w trakcie wypowiedzi polityków opozycji, zarówno Andrzej Dera, jak i Patryk Jaki z pełnym zaangażowaniem przeglądali swoje telefony. „Panie Redaktorze, mam taki pomysł racjonalizatorski. Proszę następnym razem postawić na stole koszyk, do którego Pańscy goście odłożą telefony komórkowe na czas trwania programu” – podsumowała ich zachowanie internautka.

wb

Źródło: tvn24.pl ; twitter.com

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Josef
Josef
8 marca 2020 15:57

Bardzo słuszna uwaga internautki. Niech gadające głowy korzystają z tego co w głowach mają a nie sprawdzian z umiejętności pisania na smartfonie bo we łbie pusto jak u Jakiego i Dery. Do pięt nie dorastają poseł Izabelli i bez wsparcia z pisdzielskiej biblioteki absurdu praktycznie nie ,żyją. Telefony na czas programu do kosza na stole.

Jantar
Jantar
8 marca 2020 16:44

„…telewizja publiczna, jako jedna z dużych stacji odwoływała się do wartości chrześcijańskich.” – chyba powinno być „JEDYNA”. Inna sprawa to ja już rzygam tymi wartościami chrześcijańskimi. Świat nie kręci się wyłącznie wokół chrześcijaństwa! Ale PiS-owi, a zwłaszcza Rydzykowi, jeszcze to za mało, bo wg nich TVP powinna emitować wyłącznie msze, modlitwy, różańce na zmianą z pro-partyjnymi informacjami i publicystyką. Rydzyk od kilku lat piętnuje każdy serial, film, program, w którym jest cokolwiek poza chrześcijaństwem. Cud, że w ramówkach TVP jeszcze się ostały seriale tureckie, które bądź co bądź posiadają wątki innej religii. Reszta ciekawszych rzeczy do obejrzenia emitowana jest nocami, kiedy oglądalność jest bliska zeru.

I dobrze, że jeszcze są inne telewizje, inni nadawcy, choć PiS najchętniej przejąłby wszystkie stacje, a kościół chciałby wszystkim dyktować, co mają emitować.

Dosia
Dosia
8 marca 2020 18:31

ciekawe jakie wartosci chrzescijanskie realizowala tvpis w pogramach o prezydencie Adamowiczu, o WOŚP i Owsiaku, o noblustce Tokarczuk.. bardzo prosze o odpowiedz pana Jakiego. bez patrzenia w telefon.

Maciek123454321
Maciek123454321
8 marca 2020 18:54

ByleJaka Dera

Jacek Doliński
Jacek Doliński
8 marca 2020 22:15

Dera kłamał bezczelnie i w żywe oczy, robiąc z siebie głupka przed wszystkimi widzami TVN24. Ale ci PiSi tak mają – zero przyzwoitości, zero poczucia obciachu.