Do wyborów bez koalicji z PO?

Schetyna: „Odwiedzimy każdy okręg wyborczy w Polsce”

Działacze partii opozycyjnych z niepokojem i nieufnością obserwują posunięcia Grzegorza Schetyny. Nie podoba im się, że w ramach Koalicji Obywatelskiej zmarginalizował Nowoczesną i przeforsował swoje warunki, a przejście Kamili Gasiuk Pihowicz z kilkoma posłami Nowoczesnej do klubu KO dopełniło dzieła.

Jak podaje „Fakt”, liderzy PSL, Nowoczesnej, SLD i UED spotkali się, by zastanowić się nad startem do europarlamentu ze wspólnej listy. Jeżeli nie uda im się porozumieć z Grzegorzem Schetyną, to rozważają koalicję, ale bez PO.

Jeden z polityków Nowoczesnej, nie ukrywa, że wiele zależeć będzie od lidera PO. Tak więc, współpraca jak najbardziej, ale tym razem „Grzegorz nie będzie mógł dyktować swoich warunków tak jak było przed wyborami samorządowymi, kiedy rozdawał karty”. Jaka będzie odpowiedź Schetyny?

Wielu internautom takie rozwiązanie zupełnie się nie podoba. Piszą – „Ludzie! Ogarnijcie się! Społeczeństwo CHCE ZJEDNOCZONEJ OPOZYCJI! Nie spier…lcie wyborów! To jest jedna i ostatnia szansa, żeby wyjść z tego g…na!”,

a wy znowu swoje, jaki ten Schetyna be, jaki drapieżny, jaki slaby, jaki żarłoczny itp. itd. Opieracie się na Fakcie zamiast pójść samemu do Schetyny i zapytać, porozmawiać. Co to znaczy przyciągnął? Sama dokonała wyboru. A te partyjki z minimalnym poparciem niech się łączą i niech nie straszą. Strachy na Lachy, jak to się mówi. Nie chcą się łączyć to ich olać, Polacy i tak zagłosują na PO KO bo co oni mogą Polsce zaproponować lepszego od Schetyny? Niech powiedzą co ich różni, nie powiedzą bo im chodzi o władzę i stołki”.

Tamara Olszewska

Źródło: fakt24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

14
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
6 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
przemekAnaZwinkaAntyKaczorRafał P. Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aga
Aga

Schetyna do wymiany.

Maciek123454321
Maciek123454321

Zupełnie się z takim poglądem nie zgadzam. Pani Ago, żelazna zasada w polityce – w biegu nie zmienia się koni!!! Polityka nie zna sentymentów. Oczywiście możemy się oburzać na PiS, że korumpuje polityków -na przykład rady Kałuża – ale nie sposób odmówić tym bandytom skuteczności. Tak samo, jak nie można odmówić skuteczności, narracji PO powtarzających jak mantrę, że PiS = polexit. Kolejne hasło – KNF i SKOK, Następne – podwyżki cen energii. Nic nie przemawia za tym, żeby Katarzyna Lubnauer nie zawarła ze Schetyną ścisłego sojuszu, nawet organicznego, poza może ambicjami personalnymi pani przewodniczącej. Za odrębnością organizacyjną PSL przemawia różnica… Czytaj więcej »

Stefan
Stefan

Na kogo jeśli można spytać.

przemek
przemek

Proponuję wszystkim dla otrzeźwienia wejść na jakąś stronę z sondażami (np. ewybory.eu) i zobaczyć jak wygląda rzeczywistość. Wg IPSOS dla oko.press z 14 grudnia jest 37:26 wygrana PiSu z KO. Trochę wcześniejszy Kantar (bez Biedronia) daje 34:27. Nie ma się co oszukiwać. Schetyna jest na najlepszej drodze do przegrania tych wyborów z kretesem. On się powinien przestać nadymać i udawać jakiegoś „cysorza opozycji”, a zacząć grzecznie prosić innych o wsparcie i wyborców o głosy. No i w końcu przedstawić poważną ofertę programową, a nie „porozdajemy jeszcze po 500 zł tym i tamtym”. Możecie mnie zminusować ale to będzie tylko wyraz… Czytaj więcej »

Maciek123454321
Maciek123454321

Dokładnie. Ja też nie przepadałem za PO, uważam, że potrzebne są w Polsce różne niuanse polityczne, ale na Boga. NIE TERAZ!!!!!!!!!! Wchłanianie, koalicja………..jakie to ma znaczenie???? Pani Katarzyno, panie Władysławie – ogarnijcie się!!! Każda drużyna sportowa – narciarska, kolarska, piłkarska – pracuje na lidera!!! Jeżeli Schetyna – mimo bardzo trudnych okoliczności – potrafi zebrać razem z PO 30%, to go wspierajcie!!! Do Biedronia zaczynam gwałtownie tracić sympatię. Niech buduje nową alternatywę polityczną, ALE NIE TERAZ!!!! Adrian Zandberg może ma i szlachetne intencje, ale dystansując się od reszty opozycji, obiektywnie wspiera pisowską bandę. Zrozumiało to nawet SLD, dając placet Czarzastemu do… Czytaj więcej »

Gekon
Gekon

Pani Katarzyno, panie Władysławie – ogarnijcie się!!! XD

krystyna
krystyna

Masz calkowita racje Macku…….ale jak do nich dotrzec?????????????? sa tak zaslepieni i uparci przy swoich racjach….a czas niemilosiernie ucieka…..martwi mnie to bardzo

Obserwator
Obserwator

To jest tragedia, czy opozycja nie czuje oddechu pisu na karku?- przecież oni tylko na to liczą, że jak zwykle górę wezmą animozje i ambicje partyjnych liderów, ludzie- otrząśnijcie się!

Lehoo
Lehoo

Powtarzajcie sobie, głupki:
Algorytm d’Hondta,
Algorytm d’Hondta,
Algorytm d’Hondta…

Rafał P.
Rafał P.

Czyli wygrywa Kaczafi i jego banda.

Rafał P.
Rafał P.

Teraz, gdy już kolejne wybory sie zbliżają, zaczyna się paniczna dyskusja na temat: kogo by tu wybrać. Niestety, to już chyba są przerżnięte wybory. Platforma była ciulowa, więc przegrała ostatnie wybory. Moja opinia wówczas była taka: PO jest złe, głosujcie zatem na PiS, a PiSowcy dopiero wam pokażą, co to jest rzeczywisty syf. Ale będziecie mieli czas do kolejnych wyborów, żeby wreszcie oprzytomnieć i stworzyć opcję, która i wywali PiS i nie dopuści do powrotu POpaprańców. Ten czas został zmarnowany. Moje przewidywania na przyszłość: PiS, w najlepszym wypadku, nie zdobędzie absolutnej wiekszości, ale ciągle będzie dominował. Będą próbowali przywabić jakimiś… Czytaj więcej »

AntyKaczor
AntyKaczor

Idzie Grześ przez wieś… jeszcze dobrze się nie zaczęło a już się skończyło. Wyszło na to, że PO nie lepsza od PISu. Też zżera przystawki. Wybory tuż tuż …nie wróżę niczego dobrego jak widzę tę genialna strategię opozycji. Ego zaczyna przerastać pana Grzegorza.

Zwinka
Zwinka

Kombinujcie, kombinujcie. W końcu po co komu koń, może i nie najzgrabniejszy, ale silny i ciągnący do przodu, skoro ma się ochotę na boki pobrykać, co nie, źrebaczki ? Ambicyjek wam się zachciewa ??? No to rychło w czas !!!

Ana
Ana

„Wesele” Wyspiańskiego ciągle aktualne. Chociaż tu i sznura nie będzie. Może naiwnie ale jednak liczę na rozum wyborców.