Do wyborów jeszcze trochę czasu, ale karuzela obietnic kręci się na całego

Do wyborów jeszcze trochę czasu, ale karuzela obietnic kręci się na całego

PSL przygotowało projekt ustawy, w którym zapowiada m. in. wprowadzenie urlopów rodzicielskich płatnych 12 miesięcy, urlop na opiekę nad chorymi rodzicami czy urlop na opiekę nad dzieckiem przez pracujące babcie lub dziadków.

Większość polskich rodzin każdego dnia musi godzić pracę zarobkową z wychowaniem dzieci lub opieką nad chorymi rodzicami (teściami). Wiele z nich musi godzić te wszystkie trzy dziedziny, a ciężar z tym związany najczęściej pada na kobiety. To one z reguły rezygnują z pracy, by poświecić się rodzinie i to one wiedzą jak wiele wytrwałości, zdrowia i czasu to wymaga. Dlatego, po licznych konsultacjach z Wami, przygotowaliśmy bardzo ważną ustawę: Urlop rodzicielski płatny 12 miesięcy”.

Podczas takiego urlopu wypłacana będzie minimalna pensja, zostaną pokryte pełne składki przez ZUS, nie będzie on zależny od dochodu i co ważne, będzie się wliczał do okresu zatrudnienia, również i u osób z własną działalnością gospodarczą.

Nie powiem, taka ustawa ma sens, ale pojawia się tym momencie pytanie o to, skąd PSL weźmie pieniądze na realizację, wydaje się jednak dość istotne.

Można obiecywać ludziom wszystko, ale zawsze jest coś kosztem czegoś. Na kogo wiec tym razem padnie, by sfinansować ten pomysł? Co będzie musiało pójść w górę, by znaleźć odpowiednie pieniądze?

Jeszcze trochę a okaże się, że tak rozbudowane wsparcie socjalne i finansowe, nawet jeśli słuszne, po prostu nas zje…

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Tamara Olszewska

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Goool
Goool
31 maja 2021 08:38

Lepszy program Koalicji Obywatelskiej. Krótki i zwięzły, taki 8-gwiazdkowy.

Jantar
Jantar
31 maja 2021 13:07

Niestety dobrym komentarzem jest ten rysunek Mleczki.

Stanisław
Stanisław
31 maja 2021 17:53
Reply to  Jantar

Ponadczasowe.