„Dobre, bo polskie”? Nasze testy na koronawirusa zalegają w magazynach

Gowin napisał list do Kaczyńskiego. Prawicowej koalicji grozi rozłam

W kwietniu PiS-owski rząd odtrąbił kolejny „sukces” w walce z koronawirusem. Ogłoszono wówczas opracowanie pierwszego polskiego testu na tę chorobę. „Państwowy Zakład Higieny kowalidował polski test na koronawirusa jako 100% skuteczny” – przechwalał się Jarosław Gowin z Porozumienia.

 

Przywołany polityk obiecał, że test uratuje życie wielu Polakom. Czy tak się stało? Produkcja opracowanego przez naukowców z Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN testu trafiła do firmy  Medicofarma. Przypomnijmy, że na stworzenie w/w testu instytut PAN otrzymał kwotę 15 mln zł. Decyzję o przyznaniu pieniędzy podjął Jarosław Gowin.

Przedsiębiorstwo, jak zapewniają jego pracownicy, wyprodukowało 150 tys. testów. Pod koniec lipca trafiły do przetestowania w państwowych i prywatnych laboratoriach. Testy te nie zostały jeszcze wykorzystane w praktyce i zalegają w magazynach.

 

Medicofarma zapewnia, że zaoferowała już Ministerstwu Zdrowia dostawy testów. Urzędnicy nie odpowiedzieli jednak na ofertę złożoną przez polskie przedsiębiorstwo. Szkoda, bo zaczęło ono produkcję nowych i bardziej precyzyjnych testów – ich cena powinna być mniejsza niż innych tego typu produktów dostępnych na rynku.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Cóż, resort najwidoczniej nie jest zainteresowany ich kupnem. Lepsze chińskie… Gospodarność w naprawdę „socjalistycznym” wydaniu.

 

/nt/

Źródło: money.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
smętek
smętek
28 lipca 2020 14:04

Pracownicy urzędów centralnych są w nich zatrudnieni po to żeby zapewniali komfort psychiczny szefom resortów. Szef ogłasza sukces w jakiejś dziedzinie i później zalega cisza. Nikt nic nie wie, to nie ja, proszę z pytaniami zwracać się do kolego/koleżanki.

Irena
Irena
28 lipca 2020 15:03

Rozumiem , ze magazyn jest zdrowy !!!