„Dobrozmianowe kadry” – członek IPN określa w sieci innych naukowców mianem „podludzi i lewaków”

„Dobrozmianowe kadry” – członek IPN określa w sieci innych naukowców mianem "podludzi i lewaków"

Doktor Rafał Dobrowolski, członek Komitetu przy Instytucie Pamięci Narodowej niejednokrotnie wyraża swoje skrajne poglądy poprzez niewybredne wpisy w internecie. Jego komentarze o „podludziach” i „lewakach” oczywiście zamieszczane były anonimowo, jednak pan doktor – na co dzień pracownik Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, zapomniał, że w sieci nikt nie jest anonimowy i bardzo łatwo ustalić tożsamość hejtera.

Sprawa obraźliwych komentarzy pisanych przez dr Dobrowolskiego wyszła na jaw przy okazji zmiany statusu Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Owa zmiana dawała rektorowi prawo do jednoosobowego decydowania o obsadzaniu stanowisk na Uniwersytecie.

Przeciwko nowemu prawu zaprotestowali dr hab. Piotr Witek i dr hab. Tomasz Kitliński. Pod ich artykułem bardzo szybko pojawił się obraźliwy wpis: – „nie znam się ale gdy widze ze protestuja te lewackie degeneraty, lgbtowcy, podludzie jak Kitlinski i Witek to stoje murem za Michałowskim, precz z lewackim bydłem wygonic je do obory zeby przestali nadal deprawowac mlodzież to trza wyslac do obory albo do kanału i na wysypisko smieci tam dla lewackiego gówna jest miejsce” [pisownia oryg. – przyp. red.].

Naukowcy zgłosili sprawę na policję i dość szybko ustalono, że autorem tego, jak i innych niewybrednych komentarzy jest właśnie dr Dobrowolski, członek Ruchu Narodowego, który „krzewił” mowę nienawiści z profilu „Naród Polski”.

Oczywiście obecna prokuratura w komentarzach Dobrowolskiego nie znalazła znamion przestępstwa, gdyż „Kodeks karny, wśród przesłanek związanych z mową nienawiści, nie uwzględnia orientacji seksualnej czy światopoglądu„.

wb

Źródło: gazeta.pl, oko.press.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
1 lutego 2020 15:13

A jeśli ktoś – co nie daj Boże – nazwie pana Dobrowolskiego skurwysynem? Przecież to tylko opinia, bez znamion mowy nienawiści. Prokuratura może się nie dopatrzyła, ale pan Dobrowolski i tak ma na uczelni przesrane.

Shaq
Shaq
3 lutego 2020 06:44

Dlaczego „nie daj boże”? To jest jak najbardziej właściwe słowo.

Zbyszek
Zbyszek
1 lutego 2020 16:09

Ale, mimo wszystko, troche prawdy napisał. Nie zna się.

Zwinka
Zwinka
1 lutego 2020 17:06

No proszę. Ale to nie Polacy byli donosicielami i kolaborantami w czasach pogardy. No skąd. To byli pewnie jacyś ONI ( trzeba by Witek zapytać, na pewno uczyła się o tym z przedwojennych książek..)
Nie chce się wierzyć, że w ciągu kilku lat zdołali doprowadzić wielu ludzi do takiego skundlenia, ale …widać to właśnie w tych ludziach tkwiło i tylko znalazło dobrą okazję do wypełznięcia na wierzch. Co za wstyd.

Janik
Janik
1 lutego 2020 17:58

To jest ta nowa „elita”. Dodać mu do tytułu doktora jeszcze tytuł poety i wieszcza narodowego. Z tego co napisał koniecznie trzeba zrobić hymn na sławę i chwałę PiS.