„Doigrałem się”. Korwin-Mikke musi oddać UE PÓŁ MILIONA euro

Odlot Korwin-Mikkego. Mówił o Mengele, wysyłaniu do gazu i mordercach w rządzie

Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF) zajął się osobą Janusza Korwin-Mikkego, były europoseł miał „źle” zatrudniać asystentów. Europejscy urzędnicy chcą, by JKM oddał pół miliona euro.

 

Przedstawiciel Konfederacji wyjaśnił szczegóły sprawy w social mediach.

No, i doigrałem się. Gadało się, że Unia Europejska musi być zniszczona – to trzeba się liczyć, że Unia Europejska uzna, że to JA powinienem zostać zniszczony! Organ „antykorupcyjny” Unii, tzw. OLAF, spokojnie prowadził śledztwo w mojej sprawie – i właśnie doszedł do wniosku, że źle zatrudniałem swoich asystentów” – poinformował.

Jedni pracowali w Warszawie, choć powinni być w Katowicach, inni w Katowicach zamiast w Brukseli. Nie, nikt nie oszukiwał na żadnych przejazdach – ale wiadomo, że doradca klienta musi być w miejscu, gdzie przebywa klient, a nie doradzać np. przez Sieć lub telefon” – Korwin-Mikke napisał w dodanym na Facebooku wpisie. „Jeszcze inni asystenci startowali potem w wyborach, więc ich zarobki mogły im pomóc osiągnąć lepszy wynik. Itd. Itp.”.

Summa summarum: pobiłem rekord panny Maryny Le Penówny: OLAF chce, bym zwrócił Unii prawie pół miliona €urosów – bo nie pilnowałem, by asystenci pracowali tak, jak „powinni” (wedle Unii). I w ogóle, zdaniem OLAFu, jest to nadużycie, które powinna ścigać polska prokuratura!!!!” – uzupełnił lider skrajnej prawicy.

 

Korwin-Mikke dodał też, że nie zamierza ustępować OLAF-owi:

Tak więc: okazuje się, że z Unią nie ma żartów. Z terrorystami sobie poradzić nie potrafi – ale Korwin-Mikkemu spróbuje dać radę! Zobaczymy!” – obiecał.

Czy będziecie kibicować Januszowi Korwin-Mikkemu w jego walce z OLAF-em? Warto przypomnieć, że instytucja zajmuje się również innym europosłem prawicy – Ryszardem Czarneckim (PiS).

Zostań patronem KODUJ24.PL

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nihil
Nihil
30 września 2020 21:12

No Janusz, zła, obrzydliwa komuna w postaci U E obaliła twoje tezy, a pokazała że to Ty jesteś złodziejem i oszustem. O czy spora część społeczeństwa w polsce wie od dawna. Zapisz się do kaczomafii… będziesz nietykalny

Zwinka
Zwinka
1 października 2020 01:38

A było wreszcie udać się na emeryturę i przestać cwaniaczyć.

AntyKaczor
AntyKaczor
1 października 2020 08:46

Typowy Polski Jausz. Ja nie dam rady? Mocny w gębie a poza tym nie za mądry.

Apostata
Apostata
1 października 2020 10:39

Ten zmęczony życiem nieudacznik już dawno powinien zniknąć ze sceny politycznej. Bardzo dobrze, że w końcu zapłaci za soje „mądrości”.

Kurt
Kurt
1 października 2020 21:43

No i proszę. Trzeba oddać 500 tyś E . Oddać. To znaczy, że przynajmniej się tyle dostało z kasy, a pewnie i znacznie więcej. To jest tylko zwrot, tu nie ma kary dodatkowej! Fajnie poszło. A było przynajmniej na spotkaniach plenarnych nie spać ostentacyjnie do góry brzuchem, tylko siedziec z długopisem i kalkulatorem i liczyć – co tam się pobrało. Panie Januszu. Bez atu.

Grzegorz
Grzegorz
2 października 2020 00:51

Czytaliście w ogóle artykuł?? Tam nikt nic nie ukradł tylko źle rozliczył. Teraz te źle wypłacone pracownikom pieniądze, w myśl przepisów unijnych trzeba oddać, ot co.

IRA
IRA
2 października 2020 14:59

Sam zaczepił, niech sam się broni…

Jantomir
Jantomir
4 października 2020 08:15

Nie dalo sie „optymalizowac” podatkow jak trump, wiec wzial sie za eurasie z brukseli, nasz wspolczesny nikodem DYZMA nie jest takim geniuszem na jakiego sie kreuje… raczej egonem z gangu olsena, przkre, ze ludzie glosuja na tego cwaniaczka.