„Dokręć śrubę, dopisz, że właścicielami byli Kwaśniewscy”. Agent Tomek: „Zeznania są wynikiem rozkazów i poleceń, jakie dostałem od Kamińskiego i Wąsika”

Agent „Tomek” pomagał seniorom, kupując iPady i bikini

Ciekawe co mają do powiedzenia na ten temat Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik. Po sobotnim „Superwizjerze” nie rozmawiają z TVN mimo, że stacja prosiła ich o komentarz. „Nie odnoszą się do pytań”- brzmiała odpowiedź.

 

Bomba wybuchła, gdy znany przed laty agent Tomek zapragnął rozliczyć się z przeszłością i przyznać do swojej brudnej roboty. Ujawnił metody działania CBA nawiązując do fałszywych oskarżeń rzuconych pod adresem byłej pary prezydenckiej Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich.

Chodziło o słynną willę w Kazimierzu. Agenci CBA mieli znaleźć informacje o tym, że willa „zapisana na słupa” miała w rzeczywistości należeć do Kwaśniewskich. Jak wynika z programu TVN nigdy nic tego nie potwierdziło. A prokuratura uznała, że Mariusz Kamiński przekroczył w tej sprawie swoje uprawnienia.

 

Dziś agent Tomek, bez skrupułów obciąża swoich byłych przełożonych. I przyznaje: „Miałem wytworzyć przeświadczenie, że willa należy do Kwaśniewskich”.

Teraz „czasy dawnego agenta Tomka już minęły. Dziś kocham swoją żonę i dzieci i tak już pozostanie” – mówi skruszony Tomasz Kaczmarek w rozmowie z TVN.

Opowiadając w „Superwizjerze” o swoich poczynaniach mówi o mocodawcach otwarcie: „Dawali mi jasny sygnał, że w trakcie mojej pracy mam formułować pewne zdarzenia, które się wydarzyły w taki sposób, aby wskazywać na to, że właścicielami tej nieruchomości są państwo Kwaśniewscy.”

W 2016 r. twierdził, że Jolanta Kwaśniewska powinna usłyszeć zarzuty. Teraz zapewnia: „nigdy takiej wiedzy nie powziąłem, żeby willa została nabyta nielegalnie. (…) Zeznania są wynikiem rozkazów i poleceń, jakie dostałem od Kamińskiego i Wąsika” – mówi.

Dostawałem rozkazy, by pisać pod dyktando” – mówi. „Dokręć śrubę, dopisz, że właścicielami byli Kwaśniewscy” – wspomina Kaczmarek rozmowę z Wąsikiem. Miał „podkoloryzować” swoją pracę.

Początkowo przekazywano mu, że mają dowody i im wierzył. Gdy zdarzały mu się wątpliwości i zgłaszał je słyszał, że ma wykonywać pracę na swoim odcinku.

Sąd ostatecznie potwierdził w 2017 roku, że właścicielem willi był Marek Michałowski. W materiale wypowiedział się także Aleksander Kwaśniewski. Ujawnił, że on i żona nigdy nie zostali przesłuchani w sprawie. „Chodziło wyłącznie o to, by ta polityczna sprawa trwała” – mówił.

/p/

Źródło: Superwizjer

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
RamzesZwinkaIreneusz LaraZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Muszą się postarać, żeby Nawacki ich szybko za to skazał, najlepiej nieprawomocnie, to D. zdąży ich jeszcze przed swoim odejściem ułaskawiać.

Ireneusz Lara
Ireneusz Lara

Ziobro ogłosił: Agentowi Tomkowi który ma zarzuty prokuratorskie nie wierzę. Śląskiej Aleksis która pod naciskiem w więzieniu zeznała, że paczkę z łapówką przekazała dyrektorowi kopalni za pośrednictwem śp. Blidy tak uwierzył, że wysłał ABW w kominiarkach.

Zwinka
Zwinka

Tak to jest, kiedy w służbach, które powinny strzec państwa, tytłają się w błocie zdemoralizowane patałachy.

Ramzes
Ramzes

I co? Agentowi „tomkowi” nagle odmieniło się? Ale dopiero po 12 latach gdy pod czterema literami zaczyna się pożar? Obyś panie były agencie miał rację i twoje wyszło na wierzch. Tylko szkoda, że trzeba było tak długo czekać! I na dodatek – na 99.99% bezowocnie.