Donald Trump chce przenieść wybory w USA na bardziej odległy termin

Donald Trump chce przenieść wybory w USA na bardziej odległy termin

Prezydent Donald Trump (Partia Republikańska) chce przenieść termin wyborów w USA! Powodem  jest, rzecz jasna, szalejącą na świecie epidemią COVID-19. Dotychczas zaproponowano zorganizowanie wyborów… korespondencyjnych.

 

Powszechne głosowanie korespondencyjne sprawi, że wybory w 2020 r. będą najbardziej nieprawidłowymi i nieuczciwymi w historii” – napisał na Twitterze polityk. „To będzie wielki wstyd dla Stanów Zjednoczonych. Przełóżmy wybory do czasu, kiedy ludzie będą mogli prawidłowo i bezpiecznie zagłosować???”.

Głosowanie korespondencyjne, co ciekawe, jest dozwolone w wielu stanach USA. Prezydent Trump, podobnie jak wcześniej polska opozycja, ma jednak do tej kontrowersyjnej procedury bardzo dużo zastrzeżeń.

Sam Trump nie jest w stanie przesunąć wyborów prezydenckich w Ameryce Płn. Musi to zrobić podzielony na rywalizujących ze sobą Republikanów i Demokratów Kongres – jednomyślność tych partii w tak ważnych kwestiach jest bardzo rzadka. Również Prokuratur Generalny USA, William Bar, niechętnie patrzy na propozycję przesunięcia terminu tegorocznego głosowania prezydenckiego.

 

Trump, co warto podkreślić, przegrywa w większości badań opinii publicznej. Prawicowiec może zostać odsunięty od władzy przez Joe’a Bidena.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Jeszcze w kwietniu, jak przypomina ABC NEWS, Trump  powiedział: „3 listopada to dobra data. Nie mogę się doczekać wyborów”. Jak widać porzekadło: „punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia” znajduje po raz kolejny swoje uzasadnienie.

/nt/

Źródło: interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ES....Zwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Najbardziej oszukańcze wybory w historii to już się odbyły. Trump może swojego wypróbowanego przyjaciela zza wielkiej wody poprosić o wskazówki.

ES....
ES....

Wy tak poważnie? Trump? Może zainteresujcie się jego wypowiedziami na temat Covidu zamiast tworzyć tak piętrową mistyfikację. Dla niezorientowanych – w tym, niestety, autora/ki tego tekstu – Trump to szuler, który każdą swoją wypowiedzią traci resztki wiarygodności. Już w poprzednich wyborach oskarżał Demokratów, że jeśli przegra, to będzie to wynikiem fałszerstwa. W obecnej kampanii już wcześniej zasugerował, że nie uzna wyników wyborów, jeśli wygra Biden. W głosowaniu korespondencyjnym wietrzy fałszerstwo, bo jest spora szansa, że korespondencyjnie zagłosują, obok tych, którzy robią tak od dawna, jego przeciwnicy – ludzie świadomi zagrożenia Covidem. Większość jego zwolenników to ludzie tego zagrożenia nie uznający.… Czytaj więcej »