Donald Tusk: „Dziesięć lat smoleńskiej wojny domowej wystarczy”

„Żeby powstrzymać PiS w robieniu szkód, trzeba mieć siłę prezydenckiego weta”

Przewodniczący EPL (Europejska Partia Ludowa) i były premier rządu RP odniósł się na Twitterze do sporu toczonego wokół katastrofy smoleńskiej.

 

Dziesięć lat smoleńskiej wojny domowej wystarczy. Wyrzec się złych emocji i zacząć na nowo budować wspólnotę – to byłby najlepszy hołd złożony wszystkim ofiarom katastrofy. Spróbujmy” – napisał weteran politycznej sceny.

Pojednawczy wpis zamieszczony został dokładnie w 10. rocznicę katastrofy.

Opinia Tuska wywołała negatywne emocje u radykalnie prawicowych hejterów. Nienawistnicy ruszyli do bezrozumnego i aroganckiego ataku na polityka.

 

Jest Pan za to odpowiedzialny” – napisał jeden z proPiS-owskich hejterów.

Inny „komentator” stwierdził natomiast, że „rudemu zbrodniarzowi” (!) należy się „wieczna hańba”. Hejter ukrył się pod pseudonimem „Ultras Lechia Gdańsk”.

Podobnych postów napisano dziesiątki; nie oznacza to jednak, że w dyskusji nie zabrakło racjonalnych i normalnych wpisów.

Dziękuje za te słowa Panie Premierze! Niech ten szczególny czas zamknięcia i izolacji służy dodatkowej refleksji…” – skomentowała Aleksandra Dulkiewicz.

/nt/

Źródła: wpolityce.pl, niezalezna.pl, Twitter

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
marianHerodAntypisRafał P Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rafał P
Rafał P

Znowu zabrzmiał mazurek kaczyńskiego. I od razu przypomina się, że mamy iść z ziemi polskiej do Wolski.

HerodAntypis
HerodAntypis

Kamil Stoch, jakże uprawniony, musiał mieć zgodę MONu na szachownicę na kasku a teraz, dzięki GP, motłoch smoleński będzie profanować ten symbol nosząc go na koszulkach. Zbezcześcili już Polskę Walczącą,, teraz czas na szachownicę lotniczą. Jeśli Smoleńsk ma być oznaczony jakimś symbolem, winien to być czytelny symbol głupoty. Może zaniedbany but posypany łupieżem? Głupi jak but i wiadomo czyj.

marian
marian

To, ze za przyczyną kaczystanu ludzie czepiają się Tuska – to jest największe skurwysyństwo moich rodaków Wzbiera we mnie trudna coraz bardziej do opanowania złość.. Gdybym zobaczył, ze tego małego złośliwego człowieczka ktoś leje po pysku to chyba było by to sprawiedliwe . Jak patrzę na tego pana i widzę jego pogardę dla nas wszystkich, także dla jego przydupasów , to bardzo bym chciał aby i on kiedyś został upokorzony.